Agnieszka Nowak-Gąsienica “silna, sprawdzona - kandydatka na burmistrza Zakopanego” (zdjęcia, video) - podhale24.pl
Środa, 21 lutego
Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 15.912 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 12.6 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
09.02.2024, 15:08 | czytano: 4040

Agnieszka Nowak-Gąsienica “silna, sprawdzona - kandydatka na burmistrza Zakopanego” (zdjęcia, video)

ZAKOPANE. Obecna wiceburmistrz została zaprezentowana jako kandydatka na burmistrza Zakopanego w nadchodzących wyborach samorządowych. Wystartuje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z ubiegania się o fotel burmistrza zrezygnował Jan Gluc.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Podczas konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości w Willi Sienkiewiczówka w Zakopanem przedstawiono kandydatkę na burmistrza Zakopanego. Będzie nią Agnieszka Nowak-Gąsienica, obecna wiceburmistrz Zakopanego.

- Od ponad dziewięciu lat pełnię zaszczytną funkcję zastępcy burmistrza. W swoich kompetencjach miałam bardzo ważne zadania. Mam na myśli pomoc społeczną, oświatę, kulturę, promocję miasta i sport. Oprócz tych zadań bardzo aktywnie brałam udział we wszystkich zadaniach, które wykonywał pan burmistrz Leszek Dorula oraz drugi zastępca, czyli w pierwszej kadencji Wiktor Łukaszczyk, a w drugiej Tomasz Filar - mówiła na konferencji prasowej Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Wiceburmistrz podsumowała swoje urzędowanie w zakopiańskim magistracie. - Szczególnie trudna była druga kadencja. Musieliśmy się zmierzyć z zadaniami, które nie były sztampowe. Mam na myśli pandemię coronawirusa, czy wojnę na Ukrainie. Nie było instrukcji, narzędzi. Musieliśmy działać często bardzo odważnie i podejmować kroki, które nigdzie nie były zapisane - wspominała Nowak Gąsienica.Jako najważniejsze inwestycje i działania ostatnich dziewięciu lat kandydatka na burmistrza wymieniła: utworzenie pierwszej w historii miasta komunikacji, otwarcie Willi Czerwony Dwór i Centrum Kultury Rodzimej, budowę pierwszego w historii miasta domu komunalnego, rewitalizację Równi Krupowej, rozpoczęcie budowy Centrum Wsparcia dla Ludzi w Chorobie, zakup Palace, stworzenie Karty Mieszkańca.

- Nie udałoby się, gdyby nie silna i sprawdzona ekipa. To radni miejscy, urzędnicy z naczelnikami, mieszkańcy Zakopanego i przedsiębiorcy. Nie udałoby się to, gdyby nie pozyskane fundusze, niebagatelna kwota 240 mln zł - wymieniała Nowak-Gąsienica.

Wśród planów na kadencję kandydatka na burmistrza Zakopanego wymienia: budowę przedszkola integracyjnego z oddziałem żłobkowym, kolejne mieszkania komunalne i socjalne, salę wielofunkcyjną dla wydarzeń kulturalnych, stadion i miejskie lodowisko, inwestycje w transport i oświatę, pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz wczesne wspomaganie rozwoju i pomoc dla seniorów.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
do @ Kuma10:31, 13 lutego 2024
Mówią, że nie ma głupich pytań, a tobie się udało. Jak to co ma Rzeż Woyłyńska do Zakopanego?!! Po pierwsze żyją w mieście nadal Kresowianie i ich potomkowie, a po wtóre jako Polak mieszkający w Zakopanem, chyba czujesz obowiązek dbania o prawdę historyczną i choćby symboliczne potępienie naszych katów.I to niezależnie od tego, czy sprawa dotyczy niemieckich obozów koncentracyjnych na naszych ziemiach, czy zbrodni ukraińskich spod znaku Bandery, czy SS "Galizien". Postawa włodarzy samorządowych też ma tutaj znaczenie.
be lajzy14:50, 12 lutego 2024
towarzystwo różańcowe ożyło ...
śnieg nawet góry opuścił jak widzi ten bukiet białych róż ...
takiego matactwa i ściemy dawno nikt nie widział
pic na wode fotomontaż nie kompromitujcie się dalej
Kuma13:22, 12 lutego 2024
Ale co ma rzeż wołynska do Zakopanego. Tu nie powinna decydować polityka zwłaszcza ta pisowska, bo ona zgubna dla Ojczyzny jest. Z Putinem? nigdy.
wyborcza porażka12:35, 11 lutego 2024
Nieźle ją koledzy wystawili :-)
Znawca kobiet20:49, 10 lutego 2024
Bardzo fajna ta Aga
Analityk16:54, 10 lutego 2024
Wykształcenie (źródło BIP UM)... Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie i studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą na Uniwersytecie Rzeszowskim. Licencjat z administracji publicznej na Wydziale Administracji Publicznej i Prawa Gospodarczego Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu...Czekam na innych kandydatów dla porównania.
nowe stare07:00, 10 lutego 2024
"Trzeba zmienić wszystko, aby nic się nie zmieniło"
To była eko ściema23:06, 9 lutego 2024
Żadnej pandemia i kowifa nie było
góralka z Kościeliskiej21:38, 9 lutego 2024
Zagłosuję jak będę znać Pani stosunek do Sylwestra Marzeń i do kwestii likwidacji targu maślanego pod estakadą . Proszę o informację na Podhalu 24
Sołtys17:22, 9 lutego 2024
Agnieszka może wygrać, ale plany inwestycyjny są niemożliwe do wykonania. Mogłyby powstać na gruntach SP ale nikt opcji PiS ich teraz nie odda. Szkoda. No i długi będą gigantyczne. Bo drugiego Covidu już nie będzie.
góral16:54, 9 lutego 2024
ale że z PIS-u ???? To trochę wstyd patrząc co się dzieje w polityce krajowej. Pan Wódz trochę odklejony od otaczającej go rzeczywstości
Magda16:30, 9 lutego 2024
PIS wita Was
Ceper z Cyrhli16:17, 9 lutego 2024
Obecną całą ekipę z Ratusza w Zakopanem należy wymienić za ich decyzje lub ich bak w sprawach:
1. Sylwestra Marzeń
2. Paraliżu komunikacyjnego w mieście
3. Tragicznego stanu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej
4. Planu zmian krajobrazowych na Nosalu - wycinka drzew, budowa wyciągu i trasy narciarskiej
Mówię jak jest16:08, 9 lutego 2024
Bardzo dobra, wykształcona i inteligentna kandydatka. Zna historię i nie boi się odważnie stać po stronie prawdy w kwestii Rzezi Wołyńskiej. Ma Pani nasze poparcie!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas