Narciarze i snowboardziści walczą o medale międzynarodowych Mistrzostw Polski (FIS) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Czarny Dunajec
Rain
19°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
20°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
16.02.2024, 13:05 | czytano: 1374

Narciarze i snowboardziści walczą o medale międzynarodowych Mistrzostw Polski (FIS)

BIAŁKA TATRZAŃSKA. Dziś i jutro na Kotelnicy Białczańskiej rozgrywane są międzynarodowe Mistrzostwa Polski PZN, zaś w niedzielę 18 lutego - Młodzieżowy Puchar Polski w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air. To kolejny etap zmagań specjalistów od freestyle'u w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024.

zdj. mat. prasowy
zdj. mat. prasowy
W piątek odbędą się kwalifikacje, a w sobotę finały międzynarodowych Mistrzostw Polski PZN (FIS) w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air. To kolejny etap zmagań specjalistów od freestyle’u w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024.

W miniony weekend na skoczni zbudowanej na Jankulakowskim Wierchu podziwiać można było widowiskowe ewolucje w wykonaniu reprezentantów 14 państw startujących w organizowanych w ramach Festiwalu zawodach Pucharu Europy FIS. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi kadrowicze. Jan Jaromin zajął drugie, a Susie Maksym trzecie miejsce wśród snowboardzistów. Stanisław Solik był z kolei piąty w zmaganiach narciarzy. Z pewnością to właśnie oni są teraz faworytami walki o tytuły mistrzowskie. Nie oznacza to jednak, że zwycięstwo mają już w kieszeni.

Bardzo wysoki poziom zaprezentował w sobotę także Krzysztof Owczarek, triumfator zeszłorocznej edycji Garmin Winter Sports Festival wśród snowboardzistów.

W przypadku narciarzy z pewnością do walki o najwyższe miejsce na podium będzie chciał włączyć się Antek Cukier, który w 2023 roku zajął w Białce Tatrzańskiej 3. miejsce i ma w arsenale tricki potrzebne do zwycięstwa.

Garmin Winter Sports Festival 2023 potrwa do niedzieli, kiedy to odbędą się Mistrzostwa oraz zawody Młodzieżowego Pucharu Polski PZN (zawodnicy i zawodniczki od 7 do 18 lat).

Program i wyniki znaleźć można na stronie: www.wintersporstfestival.pl


opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas