Mistrzostwa Polski PZN - Freeski & Snowboard Big Air (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Jabłonka
Clouds
20°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
16.02.2024, 20:12 | czytano: 1598

Mistrzostwa Polski PZN - Freeski & Snowboard Big Air (zdjęcia)

Dwie skocznie i największa pokrywa śniegu w Europie. W Białce Tatrzańskiej trwają zawody Big Air. - Ta bula śniegu, to najgrubsza pokrywa śniegu w Europie, bo mamy ponad 10 m śniegu na stoku - śmieje się Andrzej Lesiewski spoglądając na wiosenną pogodę.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
W tym roku zawodnicy o zawodniczki rywalizację rozpoczęli w nowym miejscu, na Jankulakowskim Wierchu. - W ramach ośrodka cały czas jesteśmy na Kotelnicy. Tym razem nie na dole, a na górze. Pod kątem sportowym i widokowym jest to dużo lepsze miejsce. Łatwiej jest też pod kątem produkcji śniegu. Mamy większą skocznię niż w zeszłym roku, a do tego bezpieczniejszą i dużo więcej miejsca - mówi Andrzej Lesiewski, organizator Winter Sports Festiwal.

W tym roku zawodnicy mieli do dyspozycji skocznię po zeszłotygodniowych Mistrzostwach Europy. - Duża skocznia ma 15 m, a mała ok 9. Wielkościowo jest taka, na jakiej trenują zawodnicy w Rabce skacząc na poduszkę. Odwzorowaliśmy ją na tyle ile się dało - zaznacza Andrzej Lesiewski.

W piątek 16 lutego odbyły się treningi oraz kwalifikacje do sobotnich zawodów. - Mistrzostwa Polski, to zarówno narty jak i snowboard. Jest po 5-6 zawodników, którzy startowali w Pucharze Europy i zajmowali wysokie miejsca. Poza tymi zawodnikami cała reszta ich goni. Są to młodsi zawodnicy, ale fajnie, że już startują. Tricki jeszcze odstają. Widać tą różnicę, ale jak się obędą, to za rok, może dwa będą walczyć o czołowe miejsca - zaznacza organizator zawodów.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas