Policjanci zauważyli pożar - podhale24.pl
Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi
Czarny Dunajec
Clouds
14°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
15°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
21.02.2024, 17:09 | czytano: 7267

Policjanci zauważyli pożar

Przejeżdżając radiowozem przez Szaflary policjanci z nowotarskiej drogówki dostrzegli, że z komina jednego z domów jednorodzinnych wydobywa się ogień. Natychmiast o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego jednostki, który wezwał na miejsce strażaków.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W poniedziałek w południe policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu pełniąc służbę w Szaflarach zauważyli wydobywający się ogień i gęsty dym z komina domu jednorodzinnego. O całej sytuacji natychmiast powiadomili dyżurnego jednostki, który wezwał straż pożarną i policjanci sami pojechali na miejsce pożaru. Mieszkańcy byli zaskoczeni wizytą mundurowych. Przebywali w domu, nieświadomi zagrożenia.

Funkcjonariusze ewakuowali domowników w bezpieczne miejsce. Po chwili dojechali strażacy JRG PSP Nowy Targ oraz z OSP Szaflary. Strażacy wygasili piec i ugasili pożar w przewodzie kominowym. Dodatkowo wyczyścili przewód kominowy.
Pożarowi sadzy towarzyszy bardzo wysoka temperatura, mogąca doprowadzić do rozszczelnienia się komina, co w konsekwencji może być przyczyną zapalenia się elementów konstrukcji budynku, znajdujących się w pobliżu przewodu kominowego, a nawet zatrucia dwutlenkiem węgla. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ps21:17, 21 lutego 2024
Brawo policja
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas