Krościenko bez rządowej dotacji na wymianę oświetlania ulicznego. "Prawie wszyscy dostali" - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Rain
12°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
13°
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
22.02.2024, 17:25 | czytano: 4951

Krościenko bez rządowej dotacji na wymianę oświetlania ulicznego. "Prawie wszyscy dostali"

Radni z Krościenka nad Dunajcem są niezadowoleni z faktu, że gmina nie otrzymała dofinansowania na wymianę oświetlania z rządowego programu "Rozświetlamy Polskę". Tym bardziej, że inne samorządy dostały i to niemałe pieniądze.

Krościenko. Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Krościenko. Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Głos w tej sprawie zabrał na sesji rady gminy przewodniczący Stanisław Gabryś. Radny odniósł się do kwoty 63 tys. zł, jaką gmina planuje przeznaczyć na wymianę oświetlenia ulicznego w obrębie Rynku, zamieniając lampy sodowe na dużo oszczędniejsze - ledowe. Przewodniczący był zdania, że na takie zadania gmina powinna zdobywać pieniądze z rządowych programów, a nie finansować je z własnego budżetu. Tym bardziej, że inne gminy w powiecie nowotarskim dostały na to pieniądze - i to niemałe - z programu "Rozświetlamy Polskę": gmina Czorsztyn ponad 1 mln zł, gmina Ochotnica Dolna 1,3 miliona złotych, a Czarny Dunajec 320 tys. zł.

- Nasz budżet nie udźwignie zmiany oświetlenia w całej gminie, która jest konieczna. Dla mnie jest to sytuacja niezrozumiała, że inne samorządy dostały wysokie dofinansowanie, nawet ponad milion złotych, a my nie. Musimy na takie inwestycje pozyskiwać środki zewnętrze, w sytuacji gdy są takie możliwości, a nie wydawać na to naszych pieniędzy z budżetu - przekonywał Stanisław Gabryś.

Do braku dotacji odniósł się wicewójt Tadeusz Topolski. - Wniosek został złożony prawidłowo, w terminie. Ale tak się stało jak się stało. Nie jest to wina ani wójta, ani urzędu. Dwie gminy w naszym powiecie nie uzyskały dofinansowania - Krościenko i Rabka. Pytanie, dlaczego? Trudno powiedzieć. Widocznie wola władz była taka, a nie inna. Może nie starczyło pieniędzy dla wszystkich - tłumaczył.

Zastępca wójta zapewnił, że urząd czyni starania, by pozyskać dofinansowania na ten cel i planuje systematyczną wymianę starego oświetlania w całej gminie.

r/
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz rządy wójta Jana Dydy?

 • 14%
  Bardzo dobrze
 • 6%
  Dobrze
 • 6%
  Źle
 • 69%
  Bardzo źle
 • 5%
  Nie mam zdania
Oddanych głosów: 2888
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Hanka15:34, 25 lutego 2024
Dyda bez pani Ani to ani ani nic nie potrafi
gazda11:04, 25 lutego 2024
Widocznie winna jest Pani Ania Paluch. Za karę. Bardzo dobrze będzie oszczędniej. Nie ma potrzeby.
be lajzy10:09, 25 lutego 2024
zrzutka
ciemności Krościenko PL
potrzebujemy milijon na żarówecki
jak na park dębowy za posiadłością Bąka w Zakopcu
Bóg zapłać
Do wójta12:55, 24 lutego 2024
Wójcie dam ci jedną dobro radę i to tak dla twojego dobra. Jak nie chcesz się najeść wstydu, jak nie chcesz przegrać w bardzo złym stylu i z bardzo słabym wynikiem to zrezygnuj z tego kandydowania. Z czasem ludzie zapomną te twoje zachowania i będziesz mógł z godnością żyć na starość. A tak jak teraz poniesiesz druzgocącą klęskę to zostanie to z tobą na zawsze. A prawda jest taka że na Krośnicy mają cię dosyć, w Grywałdzie mają cię dosyć, na Tylce i Kątach mają cię dosyć. W Krościenku i Zawodziu masz za sobą tylko bardzo wąskie grono ludzi, może 200-300 osób. Ty w pierwszej turze odpadniesz z tych wyborów. Oszczędź sobie tego wstydu. Dobrze ci radzę. Garstka podpowiadaczy którymi się otaczasz, opowiadają ci jaki jesteś super a to nie ma żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Łącznie w tych wyborach nie uzbierasz 500 głosów.
Dorotka13:41, 23 lutego 2024
Porównując wyniki ankiety z treścią artykułu to trudno oczekiwać innych wyników zarówno oceny jak i efektów działań w zakresie dokonań pozyskiwania funduszy, z góry było do przewidzenia że Dyda nie ma żadnych kompetencji w żadnym obszarze zarządzania gminą.
Wyznawca13:35, 23 lutego 2024
Dyda nie potrafi zarządzać gminą i prezentuje to nie tylko poprzez działania ale wymienia również swoje kompleksy na plakacie wyborczym:
1. Doświadczenie = 0
2. Wiedza na poziomie 6 latka
3. Zaangażowanie = 0
4. Energia - 70 latka
5. Kompetencje suma powyższych = dno i 7 poziomów poniżej wymaganych
Fakt13:23, 23 lutego 2024
Wiek emerytalny jest od 65 roku życiu, to do czego Dyda się wybierasz? Co ty masz co zaproponowania? Zresztą jak szedłeś na wójta to już z wcześniejszej emerytury. Chłopie miej trochę rozeznania. Co prawda ze sceny już nie zejdziesz niepokonany bo cię fakty pokonały, ale przynajmniej odejdź żeby dalej nie szkodzić tej biednej i zapóźnionej gminie. To Krościenko pod twoimi rządami to najbardziej nierozwinięta gmina turystyczna w Polsce. Nie ma drugiej takiej która miałaby takie zapóźnienia. Nie ma porządnego wyciągu, nie ma term, nie ma hotelu, nie ma basenu, nie ma tężni, nie ma porządnej pijalni. Nie ma nic! Aż żal za serce chwyta.
zpodhalanskiej09:45, 23 lutego 2024
Niech nie placza bo maja piekny kosciol wiec nic wiecej nie potrzeba
dorulka09:41, 23 lutego 2024
Za to parafie im odremontuja i zabytki sakralne
Jasiek08:08, 23 lutego 2024
Dlaczego Patronka Krościenka n/D Anna Paluch nie skinęła palcem otwierając zdrój dofinansowania?
Bes07:30, 23 lutego 2024
Szukajcie już roboty ale kto i gdzie weźmie takie miernoty co nawet wniosku o dofinansowanie inwestycji nie potrafią złożyć na zadanie na które wszyscy dostają środki. Dyda jest niekompetentna osoba z żałosnymi doradcami którego należy pożegnać jak najszybciej
Oświecony06:59, 23 lutego 2024
Ale po co ta dyskusja? Jechałem nie tak dawno dwa razy przez Krościenku po północy i ciemno jak w d.... Bo lampy wyłączone Podobno dla oszczędności Więc nie rozumiem jaka różnica jakie lampy nie będą świecić stare czy nowe?
Abc05:32, 23 lutego 2024
Raba wyżna też nie dostała ani grosza
Wstyd01:22, 23 lutego 2024
Jak już to nie w tylko na Podhalu, a po drugie gdzie by nie leżało to i tak ma
wójta idolenta który kolejny raz się skompromitował.
Tomasz01:16, 23 lutego 2024
No widzisz mieszkanka. Podhale się niby uwzięło bo robi ankietę, internauci się niby uwzięli bo głosują, inne profile i portale się uwzięły bo piszą prawdę nt. działań wójta, inni kandydaci się uwzięli bo oceniają te zmarnowane lata. A wiesz co łączy te wszystkie podmioty i osoby? A no to że wszystkim im zależy na rozwoju i dobru regionu i Krościenka, a niestety obecny wójt przez swoją niekompetencję marnuje ten rozwój. I właśnie dlatego wszyscy wygłaszają swoje opinie na temat tych działań. Czas wreszcie to zrozumieć i pojąć że jak sobie wójt napisze na ulotce że ma kompetencje, wiedzę (i coś tam jeszcze) to nie znaczy że rzeczywiście tak jest, bo jego weryfikuje ostatnie 10 zmarnowanych lat. I tyle w temacie.
Marian23:58, 22 lutego 2024
Ojojoj, żebyś się mieszkanka nie przeliczyła. Jak Dydy wpadnie na pomysł organizacji spotkać wyborczych to może to być dla niego tragiczne zderzenie z rzeczywistością. Publicznie zostanie obnażony i skompromitowany. Jego odgrażania i pogróżki już na nikim nie robią wrażenia. A fakty przeciwko niemu są porażające.
Marek23:22, 22 lutego 2024
Krościenko pisze się z dużej litery, jest to nazwa własna, nie mówi się w Podhalu bo to jest jakaś nowomowa analfabetów i nie dziwota że nie potrafią też przygotować wniosków o dofinansowanie, a Krośnicka na pewno leży na Podhalu a skoro należy do gminy Krościenko nad Dunajcem to myślę, że polemika jest nietrafiona, poza tym skoro portal Podhale 24 prezentuje problemy Krościenka to w tej dyskusji jest to rozstrzygające a niezależnie od wszystkiego nie potrafi Dyda skutecznie aplikować o środki i dbac o sprawy gminy więc niech się nie wypowiada na tematy poboczne na których też się nie zna tym bardziej że to nie ma żadnego znaczenia dla uznania jego niekompetencji i działania na szkodę gminy.
Realista23:02, 22 lutego 2024
A co ma do tego królowa jak się nie umie napisać wniosku i wziąć pieniędzy które wszystkim dają, przecież w Urzędzie Gminy Krościenko nad Dunajcem nje ma odpowiednich specjalistów, a wójt i jego zastępca to osoby niekompetentne, bez doświadczenia, wiedzy, kwalifikacji, zaangażowania to skandal jak nie dbają o finanse i interesy gminy, myślą tylko o swoim wynagrodzeniu o to potrafią zadbać.
Borys22:40, 22 lutego 2024
Skoro tylko dwie gminy nie otrzymaly dotacji, Krościenko i Rabka, to niedobrze to świadczy o władzach naszej gminy.
Brak słów usprawiedliwienia.
krościenko22:24, 22 lutego 2024
do Marka, jeśli już tak hccesz zarzucać coś innym to powinieneś wiedziec że krościenko n.d nie leży w PODHALU!!!!
mieszkanka21:55, 22 lutego 2024
Nie wiem kto stworzył ten sondaż o Wójcie Dydzie .Sondaż ten wyświetla się przy każdym artykule o Krościenku.Nie wiem czy to sprawiedliwe ,ale czas wyborów się zbliża a tutaj tylko jedno i to samo....Dyda to Dyda tamto.Nie wolno tak dyskredytować obecnego włodarza anonimowo bo to stronnicze.Myślę że będą spotkania przedwyborcze z wszystkimi kandydatami to będzie można zadać każdemu pytanie usłyszeć odpowiedź i wyrobić sobie pogląd.A do moderatorów prośba./.../
Mieszkaniec21:38, 22 lutego 2024
Byla pani Paluch to i dotacje byly i sie wojtowie szczycili ze oni zalatwili a teraz nawet na oswietlenie nie potrafia.najwazniejszy teraz jest i tak staw w kroscienku co ma byc niby ten basem obiecany od kilku lat
marek21:10, 22 lutego 2024
tadek tobie to już dziękujemy
Jasiek20:38, 22 lutego 2024
A jabłonka dostała 760 000zł dofinansowania
Optymista20:26, 22 lutego 2024
Pewnie liczyli że królowa Pienin załatwi
Marek20:24, 22 lutego 2024
Dalej trzymajmy Dyde którego ma dosyć już 80% społeczeństwa i robi same szkody to będziemy najbardziej zacofana wsią na Podhalu. Wstyd panie Dyda i Topolski, po raz kolejny pokazaliście że do niczego nie nadajecie się, tylko wąsy golić i pompki robić. Żenada i kompromitacja taki wójt.
chłop stąd20:02, 22 lutego 2024
Czy instytucja decydująca o dofinansowaniu nie podała powodu nieprzyznania grantu? Czy były prośby z ich strony o uzupełnienie/zmianę dokumentacji? Na jakiej podstawie Pan Wójt twierdzi, że wniosek został złożony prawidłowo? Składam takich wniosków kilkadziesiąt rocznie, w dużo prostszych programach i mimo posiadania sporego doświadczenia, jeszcze nie zdarzyło się, żeby wniosek przeszedł bez uzupełnień/poprawek, ale żaden nie został odrzucony.
kwadratowy arbuz19:05, 22 lutego 2024
nie płakać mi tam ,przecież musi być kasa na tabletki "dzień po"
Osiol18:35, 22 lutego 2024
Co tam lampy po co one komuś... grunt że na,, zabytki''starczyło.
To stamtąd pójdzie głos na kogo głosować...
gast18:31, 22 lutego 2024
W ramach 100 konkretow wszyscy sa rowni a nawet rowniejsi.
Sąsiad18:15, 22 lutego 2024
Podziękowania dla P. Paluch ????????????????????
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas