Stowarzyszenie EKO Raba Wyżna idzie po władzę - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Rabka Zdrój
Clouds
25°
Wiatr: 12.42 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
25°
Wiatr: 13.176 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
28°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 55 %
Rain
28°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 48 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
11.03.2024, 11:00 | czytano: 5386

Stowarzyszenie EKO Raba Wyżna idzie po władzę

Liderzy Stowarzyszenia EKO Raba Wyżna, które od roku walczy z budową biogazowni, zdecydowali się na start w kwietniowych wyborach samorządowych. Stowarzyszenie udzieliło też oficjalnego poparcia jednemu z kandydatów na wójta.

Protest w sprawie budowy biogazowni na terenach Skarbu Państwa od roku elektryzuje mieszkańców Raby Wyżnej. Na fali społecznego liderzy niezadowolenia stowarzyszenia EKO Raba Wyżna postanowili włączyć do lokalnej i regionalnej polityki. - Dziś wiemy, że zwykły obywatel ma ograniczone możliwości do zadbania o swoje prawa. Dlatego też postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i teraz - gdy nadarzyła się taka okazja - wykorzystać szansę i zaufanie, które otrzymaliśmy - ogłosili.

Natalia Ustupska została kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Małopolskiego, Piotr Budny jest liderem listy w okręgu Raba Wyżna do powiatu z komitetu Przyszłość Powiatu Nowotarskiego, a Ewa Oleksy kandyduje do Rady Gminy Raba Wyżna z komitetu Zgoda i Rozwój. Liderem tego komitetu i kandydatem na wójta jest Tomasz Rajca, który otrzymał od stowarzyszenia EKO Raba Wyżna oficjalne poparcie.

"Już na samym początku sam przyszedł do nas oferując chęć pomocy. Na każdej sesji Rady Powiatu opowiadał się po naszej stronie i zawsze domagał się dopuszczenia nas do głosu mimo niezadowolenia niektórych radnych. Nie bał się też krytykować źle podjętych decyzji w sprawie „modernizacji kotłowni”. W wielu sytuacjach mogliśmy liczyć na jego pomoc i wsparcie. Wiemy, że mamy te same priorytety, chcemy by Gmina Raba Wyżna była miejscem przyjaznym dla wszystkich jej mieszkańców" - ogłosiło stowarzyszenie.

r/
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz rządy wójta Andrzeja Dziwisza?

 • 47%
  Bardzo dobrze
 • 19%
  Dobrze
 • 10%
  Żle
 • 15%
  Bardzo źle
 • 9%
  Nie mam zdania
Oddanych głosów: 3796
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Okoprezesa03:40, 17 marca 2024
Brawo!
Mlode, ambitne i kompetentne osoby, którym zależy na społeczeństwie a nie interesie jednostki. Macie mój głos!
0
głos rozsądku22:02, 13 marca 2024
Strasznie mamy zakompleksionych komentatorów. Aż żal bierze jak się to czyta. Wy (ty), którzy (który) tak rzekomo macie (masz) rację - miejcie odwagę stanąć na ulicy, pokazać Twarz i powtórzyć te wszystkie obelgi, które rzucacie pod adresem tych młodych ludzi. Dzierżawca tyle płacze nad ogromem hejtu jaki rzekomo został na niego wylany. Nigdy z ich ust nie słyszałem żadnej groźby pod czyimkolwiek adresem. Chyba że w dzisiejszych czasach każda konstruktywna krytyka nazywa się hejtem. A czemu niby ci młodzi ludzie są winni? Temu że śmieli się sprzeciwić i mieli odwagę głośno powiedzieć że nie pozwolą aby ktokolwiek (kimkolwiek on jest) nie niszczył im życia swoimi szalonymi zapędami? Ludzie w gminie...obudźcie się na czas i mądrze wybierzcie bo za chwilę będzie za późno.
0
Gajowy20:33, 13 marca 2024
Góral ja ich znam, auta bogaci rodzice im kupili, domy koło PGR postawili a dzieciarnia idzie do polityki po łatwą kasę tylko jakosik teraz z panienką od Smarduchów się nie afiszują jak to niedawno jeszcze robili. A jeżeli chodzi o robotę to u tatusiów w firmach za statystów. Taka prawda. A jakby rusek nas najechał to pierwsi by dali Dyla.
0
do góral19:25, 13 marca 2024
Posłuchaj góral, mieszkańcy Gminy Raba Wyżna pamiętają smród i nie pozwolą na budowę bakutilu bis. Także pilnuj swojego smrodu a twoje mądrości zatrzymaj dla swoich potomków.
0
góral18:42, 13 marca 2024
Śmieszne to całe towarzystwo eko. Biogazownia jest potrzebna i pozwolenie zostało wydane zgodnie z prawem. teraz czas na budowę i prąd. Ta cała młodzież jak widać niech się wezmie za robotę bo jej jeszcze nie widzieli, Wszystko im śmierdzi, ale na nogach się kawałek nie chce przejść tylko autami, spaliny im nie śmierdzą. Tyle pola się marnuje, tam była hodowla krów indyki gnój i też śmierdziało, a teraz paniusie panocki im śmierdzi, bo na wsi a Raba jest wsią, przy gospodarstwach ma śmierdzieć tylko nie chemią a naturą.
0
Malwina18:02, 13 marca 2024
Co to za eko jak nie chcą biogazowni
0
do Ktoś15:43, 13 marca 2024
Rzeczywiście pomysł obwodnicy za 600 milionów wpadającej 100 metrów za centrum wsi koło stacji BP idealnie odkorkuje całą Rabę, a nawet gminę. Ciekawe co na to mieszkańcy Sieniawy, górnej Raby i Bielanki?
0
do Kapłan15:40, 13 marca 2024
Każdy uważający się za katolika niech po prostu wychowa swoje potomstwo zgodnie ze swoim sumieniem i wiarą katolicką. Osobiście nie pochwalam aborcji, ale siadanie co niedziela w pierwszej lub drugiej ławce mając za uszami masę przekrętów i oszustw względem innych ludzi jest również wielce niestosowne. Każdy niech skupi się na sobie i swoim sumieniu, a później próbuje komentować zachowania innych.
0
Gajowy15:36, 13 marca 2024
Eko Raba trzeba sprawdzić stację demontażu aut, stare cieknące złomy stoją na gruncie. Eko do roboty teściu czeka
0
Do rabianka10:48, 13 marca 2024
Super widzisz wszytko tylko jednego nie widzisz ze posłużyli się osoba inwestora aby się promować . Słabe to bardzo ale trudno życie zweryfikuje . Życzę miłe lektury w postaci tego co unia funduje w sprawie pieców gazowych ??? Chyba rabianko nie wyjeżdzasz z Raby poza jej granice bo śmiech kk opisujesz zaistniała sytuacje i nie widzisz stronniczego reportażu i zgromadzonej całej rodziny eko. Może inwestor pokiwali się i zrobi drzewo genealogiczne statystów.
0
Wiewiórka09:35, 13 marca 2024
*Rabianka (obserwującą z boku)

Trzeba przyznać, że coś zrobili, gdzieś byli, ale co wskórali? Sami niestety nic nie mogą.
Siarka nie pomoże bo ma inny priorytet. Smarduchowa no niestety nic nie może bo kontaktów nie ma.

Ja tylko pytam czym zasłynął ich kandydat na wójta, którego na całym cyrku biogazowni proboja wypromować?
A no tym, że pomagał im zając głos w powiecie i uwagą wybąknął jedno zdanie o elektrowni atomowej w tv próbować za wszelką cenę się pokazać.
Promowanie Pana Rajcy na nieudolnych działaniach swoich jest conajmniej dziwne.

Ale ma zapewne 2gie dno - chcą mieć marionetke na urzędzie. A może to oni chcieliby te grunty przejąć? Może im się marzy deweloperka rodem z Krakowa?
0
Rabianin z Raby00:04, 13 marca 2024
Jak ich wybierzemy to wiadomo, że kury przestaną się nieść a krowy nie będą dawać mleka. Tak bedzie. A o czarnej wołdze już wspominałem?
0
Rabianka22:06, 12 marca 2024
Obserwując z boku mogę powiedzieć, że wydaje mi się, że chyba jedynym plusem afery z biogazownią jest fakt, że w ludziach obudziło się tzw. Społeczeństwo obywatelskie. Oddolnie zaczęli się organizować, napisali dwie petycje, zebrali tysiące podpisów przeciwko obwodnicy, przeciwko biogazowni, założyli stowarzyszenie, jeździli do Sejmu, prosili o pomoc polityków, zorganizowali protest. Pewnie zrobili o wiele więcej tylko o tym nie wiem. Jak można napisać, że ich starania były nieudolne? Jako Rabianka dziękuję. Bo dzięki Wam przynajmniej wiem, że są tu ludzie, którym się chce, że przyszłość tutaj jest jeszcze możliwa. Protest na ulicach był strzałem w 10. Ale musiał minąć rok,żeby Dzierżawca pokazał się publicznie. I pojawił się dwa tygodnie temu. Byłam przerażona jego zachowaniem, tym jak nawoływał zebranych ludzi do jakiegoś pojedynku, machał parasolką.. Nie wiem, co to miało być, ale jego zapewnieniom nie wierzę. Ale w końcu się pokazał i wiemy czego się spodziewać. Wasze przemówienia są merytoryczne, wiarygodne. Widać, że przeciwko inwestycji jest też Wójt Dziwisz. Pojawił się też Kandydat na Wójta, Rajca. Brakowało tylko Kandydatki na Wójta, Pani Szewczyk, oraz Kandydatów na Radnych z jej Komitetu, a szkoda. Ale przynajmniej widać kto jest z ludźmi. Wy jesteście blisko nas, doceniamy to. W staraniach o przyszłość Raby bez biogazowni zdobyliście moje zaufanie i poparcie. Bo działaliście dla nas, a nie we własnym interesie. Dzięki Wam ludzie się obudzili. Bo dawniej troszkę to nasze społeczeństwo spało, przymykano oczy na to czy tamto, a podziały rosły i układy. A Wy jesteście przeciwko temu. I dlatego macie mój głos, bo wiążę z Wami przyszłość Raby.
0
Kapłan21:41, 12 marca 2024
Dobrze napisane 12 miesięcy a ja bym napisał 365 dni jest przyzwolenie na przerywanie ciąży . Bo to co chcą nam wprowadzić to można robić co się chce . Ale czekajmy na efekty . Bo matka i ojcem jesteśmy zawsze - żywego czy martwego dziecka.Zapomniałem model : życie bez ślubu, potem chrzest kilkuletniego dziecka , szybki ślub i pierwsza ławka . Ludzie myślcie
0
Ktoś21:33, 12 marca 2024
Nie wiem, co macie do obwodnicy. Jak cepry jadą do Zakopca i blokują wszystkie możliwe drogi, to narzekacie. Chcieli zrobić obwodnicę, żeby odblokować centrum wsi, to lokalsi protestowali. Zastanówcie się, o co Wam chodzi. Żeby było jasne jestem przeciwko biogazowni, ale myślę że obwodnica to nie był głupi pomysł.
0
Do Katolik19:42, 12 marca 2024
Z tego co wiem ciąża trwa 9 miesięcy, a Ty piszesz, że aborcja ma być legalna do 12 miesiąca. Nie jestem za legalizacją aborcji, ale kompromis z 1997 roku powinien być utrzymany. Dość już sytuacji, kiedy lekarze bali się podjąć decyzję i kobiety przypłaciły to życiem. W imię wartości chrześcijańskich narażane było zdrowie i życie wielu kobiet. Rządy PIS-u w wielu obszarach cofnęły nas do głębokiej komuny, nie tylko w tej dziedzinie.
0
Ja19:34, 12 marca 2024
Nowi idą po władzę i od razu widać zmiany. Paskudna kampania wyborcza, wzajemne obrzucanie się błotem, oszczerstwa i kłamstwa. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wcześniej przy wyborach samorządowych był taki poziom hejtu i agresji. Powiew świeżości, który ludziom wychodzi bokiem. Nie chcę myśleć, co będzie po wyborach, jak uda się im zdobyć władzę. Buta, rozpychanie się łokciami i dążenie po trupach do celu.
0
Rabianin17:25, 12 marca 2024
Czyste PO ...proszę zapoznać się z programem PO.
0
Katolik15:28, 12 marca 2024
Pani N reprezentuje partie, która chce nam zafundować tabletkę PO i aborcje do 12 miesiąca , czy chcemy takiego życia dla naszych dzieci . Rabo Wyzna - obudź się ? Przecie uważacie się za katolików ?
0
Bronek12:52, 12 marca 2024
*usłyszane

Jeszcze nic nie ma, a już nie da?

Wybornie jak prawdziwy pies ogrodnika
0
obiektywny12:03, 12 marca 2024
dlaczego starosta chwali się co zrobił: że niby most zbudował, asfalt wylał...Panie starosto!! to Pana praca za to Panu płacimy z naszych podatków. Jeżeli będzie to z Pana kieszeni po godz. urzędowania to ok.
0
z Harkabuza11:54, 12 marca 2024
Patrząc na nasze wsie, to mam nadzieję że Rajca zajmie się też Harkabuzem i Bukowiną.Obecny wójt chyba zapomniał a szkoda bo piękne tereny rolniczo-turystyczne tam mamy. Dobrze że Pan i rodzinka lubicie spacery więc trzymam kciuki
0
usłyszane10:58, 12 marca 2024
Niech ten pseudo kandydat na Wójta Pan Rajca wytłumaczy się z tego że wszech i obec rozpowiada że po wygranej nie da złamanego grosza na Rokiciny...bo są przeinwestowane...
0
Prawda07:40, 12 marca 2024
Gdyby nie oni to biogazowni by już stała a obwodnica była w budowie. Raba zostałaby zniszczona bezpowrotnie. Nawet nie chce myśleć jaki los czekałby nas wszystkich wyprowadzka albo życie w smrodzie, tylko dwie opcje ?.
0
Irys07:13, 12 marca 2024
Pora na nową ekipę, zmieńmy coś.
0
sprawiedliwy05:55, 12 marca 2024
Pan Rajca ty o idealny kandydat aby zrobić porządek z tym kretactwem w gminie Raba Wyżna jakiego się dopuszczał przez wiele lat wójt Dziwisz Andrzej ,może w końcu asfalty bedą wyłożone równo dla ludzi ,nie tylko jak dotychczas dla kolesi ,znajomych ,rodziny i gdzie widział i miał tylko interes ,to tylko kropla w morzu jego krętactw.
0
Rabianka00:18, 12 marca 2024
Widać że ekipa inwestora się uruchomiła w komentarzach a ja dziękuję tym ludziom że walczą o naszą gminę. Wiem że nas nie zawiadom
0
Wyborca22:43, 11 marca 2024
Stowarzyszenie eko raba idzie po władzę. Fajny program wyborczy, tylko nie dla wszystkich. Dla wybrańców.
0
Lol22:17, 11 marca 2024
/.../ Pojawił się 2 dni temu, a ja już mam serdecznie dość tego gościa - boje się otworzyć lodówkę, bo może z niej wyskoczy. U mnie już dostał bana na 30 dni w każdym możliwym miejscu
0
Domyslsie21:26, 11 marca 2024
Macie moj głos, w końcu właściwe osoby na właściwych stanowiskach!
0
StopEko20:48, 11 marca 2024
Ja się pytam co ten pan zrobił dla nas będąc radnym?
Był sługusem stowarzyszenia, które kampanie zaczęło juz w zeszłym roku, a biogazownia byla tylko pretekstem, żeby się pokazać? Wypłynąć? Pan Rajca szumnie opisany przez eko "zabiegał o głos" i co jeszcze? Na tym skonczyly się jego działania? Tyle? No to błysnął chłopak mocą sprawczą. Naprawdę pokazał ma ile go stać. A no tak jeszcze w tv wystąpił z haslem "elektrownia atomowa". Może to jego hasło wyborcze?
0
Heniek18:59, 11 marca 2024
Wiesiek, to może ty Rabczanom załatwisz sprawę biogazowni? Jakieś dojscia u góry posiadasz albo oblatany w przepisach jesteś? W gębie to wszyscy mocni, ale jak przyjdzie coś komu zrobić to ze świecą szukać. Boją się ludziska, bo każdy wie z kim mają do czynienia. Ja z góry dziękuję bardzo, że komuś się w ogóle chce tu walczyć w takiej sprawie, bo to nic prostego ani łatwego. Skoro to tak "bogate dzieci" jak twierdzisz, to czy nie sądzisz, że stać ich na nieruchomości w innym przyjaźniejszym do życia miejscu? Pomyśl czasem.
0
Maja17:54, 11 marca 2024
Brawo Wy, do przodu!!
0
Mieszkaniec gminy17:54, 11 marca 2024
Jasno wynika że ten komitet jest tylko dla eko raba i powinien się nazywać eko raba, czyli nie dla mnie bo ja jestem zwykłym mieszkańcem gminy i interesują mnie inwestycje i działania na rzecz gminy i jej wiosek a nie eko raby. Szukam takich kandydatów dla których wszyscy wyborcy i Ci mali i duzi są ważni a nie tylko walka z wiatrakami...
0
Wiesiek17:04, 11 marca 2024
Jak będą załatwiać wszystkie sprawy nieudolnie tak jak sprawę biogazowni to ja dziękuję za takich radnych, niech będą kandydatami i tylko kandydatami
0
Swój16:51, 11 marca 2024
I bardzo dobrze. Trzeba zmiany, bo stare układy i układziki za dobrze się mają
0
Stop16:47, 11 marca 2024
Towarzystwo wzajemnej adoracji - /.../ nie na darmo Bocianowski wszystkich krewnych wymieniał, bo w jednej kice tkwili. Nastał rozłam, towarzystwo się podzielio i swoje brudy i żale na forum gminu i całego świata lać zaczęło niczym szambo za szambiarką.

Mamy dość rozwydrzonych dzieciaków bogatych rodziców!

Rajca na usługach, Szewczyk na usługach, a średniowiecze dawno przeminęło, ale w Rabie ma się dobrze
0
Jestem za16:22, 11 marca 2024
W końcu ludzie którzy mają coś do zaproponowania. Jeśli dają rady z biogazownia gdzie już było pewne że ją wybudują to znaczy że mogą wszystko
0
Ktoś15:49, 11 marca 2024
No powiem szczerze- szacun, kampania zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Temat, na fali którego kandydaci próbują wypłynąć jest na tyle chwytliwy, że można zdobyć trochę głosów. Reklama za darmo w TVP. Nawet Rajca (kolega z siatkówki) ze dwa słowa na koniec programu wyjąkał, żeby go było w telewizji widać i żeby go z tematem kojarzono. Idą po władzę pełną parą, tylko co oprócz sprzeciwu wobec biogazowni mają do zaproponowania?
0
A.T.14:13, 11 marca 2024
Radny powiatowy przypomina mi Kołodziejczaka z rządu - dużo obiecuje , a nic nie może zrobić
0
Michał13:49, 11 marca 2024
Powodzenia! To dobrze, że młodsi też chcą mieć wpływ na politykę lokalną
0
Damian13:46, 11 marca 2024
Co zrobicie, jeśli inwestor wygra sprawę? Bo całkiem prawdopodobne, że może tak być.
0
Obserwator12:39, 11 marca 2024
Jakie eko Raba wyżna to zwykle po,choć bio gazownia to akurat w tej lokalizacji nie powinna powstać,
0
Osiol12:02, 11 marca 2024
Może nasylanie,, dzielnicowego'' się skonczy po zmianie.
0
eda11:45, 11 marca 2024
Życzę powodzenia, najwyższa pora aby młodzi zaczęli rządzić a nie stara gwardia, przyspawana do stołków. Powodzenia dajcie Rabie nową świeżość.
0
zpodhalanskiej11:29, 11 marca 2024
Eko znaczy tanio?
0
Z raby11:22, 11 marca 2024
Popieram całym sercem. Wspaniali ludzie, a cały hejt jest autorstwa ludzi którzy stoją za biogazownią
0
fan11:15, 11 marca 2024
Patryk Jaki też robił karierę na fali protestu, też zaczynał od Platformy Obywatelskiej. Pan Budny w wielu kwestiach jest do niego podobny. Wielka kariera przed nim.
0
poi11:08, 11 marca 2024
Od dłuższego czasu wyglądało to bardziej na szukanie popularności niż rzeczywiste działania. Już wiadomo po co.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas