Co słychać na budowie "WET-u"? (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
11.03.2024, 15:35 | czytano: 6506

Co słychać na budowie "WET-u"? (zdjęcia)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Kokoszkowie w Nowym Targu, powszechnie nazywany "Wetem", kilka lat temu został zrównany z ziemią - uczniowie i nauczyciele przenieśli się czasowo do budynku dawnego gimnazjum w Ludźmierzu, a w miejscu dawnej szkoły powstaje nowy budynek. Sprawdziliśmy, co słychać na placu budowy.

Budynek z zewnątrz jest gotowy, w środku jednak nie można mówić jeszcze nawet o stanie deweloperskim, a wyłącznie o surowym. Aczkolwiek już widać, jak imponująca będzie nowa szkoła.

Nowoczesna elewacja, w której nie zabrakło góralskich akcentów: potężnych słupów z naturalnego kamienia, czy drewnianej elewacji sali gimnastycznej. W oczy rzucają się przestronne korytarze, a także okna dachowe jakie doświetlą oprócz okien elewacyjnych górne sale.

Nowy "Wet" będzie składał się z trzech skrzydeł ustawionych w kształt litery „C”: dwóch wschodnio-zachodnich i trzeciego je łączącego północno-południowego. Na skrzydle frontowym widać gigantyczne logo - to w nim i skrzydle łączącym ma powstać większość sal lekcyjnych i pomieszczeń administracyjnych. Z kolei tylne skrzydło, to głównie imponujących rozmiarów sala gimnastyczna.

Pośrodku trzech połączonych budynków powstał dziedziniec, ze względu na położenie szkoły na zboczu Gorców - obniżony o jedną kondygnację w stosunku do wejścia głównego - to na niego będą wychodzić drzwi garaży i pomieszczeń gospodarczych.

Obecnie budynek z zewnątrz jest praktycznie całkowicie wykończony - teraz mogą ruszać prace wykończeniowe wewnątrz budynku i rekultywacja areału naokoło nowo powstałych zabudowań. Jednak pozostało także i coś po „starym wecie” - budynek gospodarczy z garażem, boisko szkolne i siłownia plenerowa, znajdujące się bezpośrednio od strony Dunajca.

kk/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
WET za WET10:29, 13 marca 2024
Może i się nie znam, ale zamykanie i ocieplanie budynku przed tynkami i wylewkami to chyba nie jest taki świetny pomysł? Uczniowie przez pierwsze lata będą sami wciągać/ wyciągać wilgoć? :)
Papa smerf08:30, 12 marca 2024
Budowa się przedłuża, ale to nie wina szkoły. Mówcie co chcecie ale to jedyna normalna szkoła w Nowym Targu... Oby jak najszybciej wrócili na Kokoszków.
PiterQ05:50, 12 marca 2024
No raz jeden jedyny tekst napisał ktoś z Nowego Targu. Zamiejscowi "redaktorzy" maniakalnie robili z Wetu "Rolnika".
m01:05, 12 marca 2024
Jak zapisywałam córkę to słyszałam, że budowa max 2 lata ... czyli już powinno być oddane do użytku...dramat
Loko16:52, 11 marca 2024
A czy będą parkingi? Czy wrócą czasy parkowania gdzie popadnie?
Absolwent16:06, 11 marca 2024
Dla ścisłości - Wet przeniósł się tymczasowo nie do b. gimnazjum, a b. Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas