Oto wszyscy kandydaci na wójtów i burmistrzów w powiatach nowotarskim i tatrzańskim - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Nowy Targ
Clouds
19°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
16.03.2024, 09:17 | czytano: 13111

Oto wszyscy kandydaci na wójtów i burmistrzów w powiatach nowotarskim i tatrzańskim

-> PODHALE. O 19 stanowisk wójtów i burmistrzów w naszym regionie ubiegają się łącznie 54 osoby. Znamy już nazwiska kandydatów w każdej gminie.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
-> We wszystkich gminach na liście jest od 2 do nawet 6 kandydatów, najwięcej w Jabłonce i Spytkowicach. To gminy, w których obecni wójtowie - Antoni Karlak i Ryszard Papanek - nie startują.

-> Do wyborów nie idą też burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który zrezygnował ze startu na rzecz Agnieszki Nowak-Gąsienicy oraz wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, który przechodzi na emeryturę.

-> Ciekawostką jest natomiast fakt, że mieszkaniec Szczawnicy - Dariusz Tokarski - startuje w wyborach na wójta gminy Łukowica w powiecie limanowskim.

Oto pełna lista kandydatów:

Biały Dunajec

1. Marcin Gandera
2. Andrzej Nowak

Bukowina Tatrzańska

1. Andrzej Jezierczak
2. Andrzej Pietrzyk

Czarny Dunajec

1. Bartłomiej Bukowski
2. Paweł Dziubek
3. Zofia Kierkowska
4. Marcin Ratułowski

Czorsztyn

1. Aneta Markus
2. Tadeusz Wach

Jabłonka

1. Krzysztof Chmura
2. Jan Głusiak
3. Piotr Holla
4. Stanisław Kasprzak
5. Jak Kuczkowicz
6. Piotr Męderak

Kościelisko

1. Roman Krupa
2. Sebastian Pitoń

Krościenko nad Dunajcem

1. Jan Dyda
2. Stanisław Gabryś
3. Stanisław Tkaczyk

Lipnica Wielka

1. Mateusz Lichosyt
2. Stanisław Wojtusiak

Łapsze Niżne

1. Jakub Jamróz
2. Adam Święty

Nowy Targ

1. Bartłomiej Garbacz
2. Maciej Tokarz
3. Grzegorz Watycha

Gmina Nowy Targ

1. Grzegorz Adamczyk
2. Wiesław Parzygnat

Ochotnica Dolna

1. Zbigniew Chlebek
2. Stanisław Jurkowski
3. Tadeusz Królczyk

Poronin

1. Stanisław Bafia
2. Anita Żegleń

Raba Wyżna

1. Andrzej Dziwisz
2. Tomasz Rajca
3. Halina Szewczyk

Rabka-Zdrój

1. Aleksandra Koper
2. Józef Łopata
3. Leszek Świder
4. Robert Wójciak

Spytkowice

1. Bernadeta Gwiazdoń
2. Mariusz Jagódka
3. Jolanta Kadzik
4. Bartosz Leksander

Szaflary

1. Rafał Szkaradziński
2. Rafał Paweł Wilkus

Szczawnica

1. Krzysztof Czaja
2. Tomasz Kanclerski
3. Grzegorz Niezgoda
4. Bogdan Szewczyk

Zakopane

1. Łukasz Filipowicz
2. Mariusz Koperski
3. Agnieszka Nowak-Gąsienica

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
wyborco czy Ci nie żal ?07:46, 5 kwietnia 2024
Wstyd wstydem to jedno ale rozwiązanie tej sprawy wydaje się być świetnym rozwiązaniem! Wykopać tę szajkę z gminy i to na zbitą twarz i wybrać radnych którzy będą cokolwiek zdolni myśleć..... oczywiście o rozwoju gminy! A na plakatach widzę kilku dobrych kandydatów na radnych i to jest jakaś nadzieja. Ale widać też i starą klikę tych nierobów którzy nie chcą być oderwani od koryta a wymieniać po nazwisku ich nie trzeba bo gęby znane! Trzeba iść na wybory mieszkańcy i myśleć kogo się wybiera i za kim się głosuje! Bo krytyka obecnej radnych czy wójta i to na każdej ze stron jest druzgocąca! Dobro naszej gminy leży tylko w głosach wyborców całej gminy!!!!!
0
co za wstyd!12:29, 4 kwietnia 2024
obserwator @ Są wybory są no to strażacy zasadzić Prelichowi kopa w tyłek i po sprawie Jamrozowi podobnie i po problemie! Wiele złego zrobili Ci panowie skłócali straż radnych społeczeństwo a nikt na to nie zareagował! Czyja to wina pytanie otwarte.
0
Obserwator11:19, 4 kwietnia 2024
Jamróz to najgorszy wójt jaki mógł się pojawić w tej gminie, karierowicz, fałszywy, zaufany w sobie i bardzo kłamliwy. Skłócił razem Prelichem strażaków i całe społeczeństwo. Dość już panie Jamróz tego dobrego!!! Nawet plakaty wyborcze od nas odmałpowałeś
0
Niedzicon09:10, 2 kwietnia 2024
Ile hejtu wysłał Jamróz na Niedzicę opowiadając, że zrobi tor saneczkowy, wyciąg krzesełkowy rozlewnie gazu itp. Jednak wyszło mu likwidowanie żłobka, Liceum Domu Seniora i wielu instytucji ale tylko w Niedzicy.
0
Spisok16:16, 30 marca 2024
Jakub Jamróz jest człowiekiem mściwym zniszczył już wielu porządnych ludzi, którzy mieli inne zdanie niż on. Bardzo nie lubi ludzi mądrych, takich odrazu eliminuje jeśli się go boją. Dość panie Jamróz tego terroru i żerowania na społeczeństwie czerwona kartka za tydzień
0
obcy07:55, 29 marca 2024
Czas na zmiany pewnie tak ale sytuacja zrobiła się nie ciekawa! Co będzie jeśli radni po wyborach się zmienią i nie będzie już pożytecznych idiotów w radzie? A tak nie lubiane radne przez radę i wyszydzane przez wójta zostaną wybrane przez społeczeństwo ponownie? Czarne chmury zbierają się nad Kubą ale kto sieje wiat ten zbiera burzę!
0
czekający na zmiany !20:23, 28 marca 2024
Wójt ogłosił jako pierwszy komitet ze znanymi już tyle lat radnymi- obibokami gminy! Nie spodziewał się jednak komitetu z nowymi radnymi i to zabolało i trzeba pluć teraz jadem! Tak się zastanawiam, z której strony tym razem Jamróz będzie chciał podejść te wiejskie owieczki? Nie wygodne radne wykosił ze swojej listy pospolitym chamstwem i nie jest to nowością w tej gminie! Jednak się przeliczył, bo te Radne ponownie kandydują tylko z demokratycznego komitetu i nowym kandydatem na Wójta!!!!!
0
czy ktoś to rozumie09:43, 27 marca 2024
Nie dbał wójt o rozwój całej gminy też prawda leciał w kulki z Niedzicą olewając inwestycje a co za tym idzie rozwój tej miejscowości to też fakt! Jak postąpią wyborcy największej miejscowości na takie aroganckie traktowanie ze strony władz gminy trudno przewidzieć! Jeśli się czyta oceny pracy tej rady to łeb mały jak mogła funkcjonować przez tyle lat tak zarządzana gmina? Wydaje się to nie możliwe a jednak!
0
Obserwator08:54, 27 marca 2024
Do ADRIAN. Chlopczyku zalosny to jestes ty w tej chwili. Z tego co rozmawialem z niektorymi kandydatami i dopytywalem sie dlaczego nie w OCK to podobno w sobote i w niedziele nie mozna bylo wynajac. Tylko w tygodniu. Tak wiec siedz tam sobie spokojnie wez kredki namaluj cos.
0
strzał w stopę?13:14, 25 marca 2024
Mój drogi Jakubie trzymaj się pędzla jak drabina leci! Trzeba się było zajmować rozwojem całej gminy nie zaś siedzieć w czasie pracy na facebooku i pisać bzdety na przeciwników! A przy okazji promować swoje ja i wybujałe już swoje ego. Dzisiaj nie trzeba by było trząść portkami jakie decyzje podejmie wyborca! Po tych wyborach na pewno nastąpią zmiany tak w radzie a może i w gminie? Tak trzymać opluwać wszystkich po kolei to na pewno wygracie wybory i to wszyscy!
0
Adrian13:12, 25 marca 2024
do Waldemar Obserwator i Jabloncan
żal innym kasy na wynajem to w remizie żebrali za darmo, gdyby mieli szacunek do wyborców i wierzyli w swoje wygrane to tez by wynajęli OCK, każdy może tylko że to kosztuje ale was bolą d..., jesteście żałośni
0
KM !!!!!07:05, 25 marca 2024
Niedzica? A to są mądzejsze osoby na Spiszu od tych braci..... są takie? Wiadomo że jak się dostaną takie goł***ki do jakiejkolwiek władzy to będą chcieli się nachapać bo mają to przysłowiowe 5.min! Ludzie trzeba się jednak zastanowić kogo wybraliście - wybieracie to sumie to macie!
0
sory....19:09, 24 marca 2024
Niedzica z Tobą @ Co mogą innego robić takie (zera) tylko to im pozostało i to potrafią!Jamróz nie rozumie że radni którzy mają honor i odwagę nigdy nie będą wchodzić w tyłek nikomu #### tak trudno to zrozumieć? Pisz sobie Jamróz co ci ślina na język przyniesie i tak to robisz na każdej z możliwych stron to wolny Kraj!
0
Niedzica za Tobą17:07, 24 marca 2024
Bracia Jamróz tylko potrafią pisać paszkwile na ludzi mądrzejszych od nich.Adam życzymy powodzenia!!!
0
Piotrek że śpisa19:12, 23 marca 2024
Jamróz to nierób. rada gminy skompromitowana. Tylko fzięki radnej z Niedzicy jeszcze cokolwiek funkcjonuje w tej gminie. Mam nadzieję że Pan Adam Święty zostanie wójtem i pogoni te nieroby w urzędzie do roboty a Jamróz odejdzie w zapomnienie.
0
tak sądzę!15:36, 23 marca 2024
ABC! Zgoda bo to już jest konieczność by przestano niszczyć rozwój gminy i krzywdzić całe społeczeństwo! Ten wójt jest największą porażką tej gminy czas na zmiany rady i wójta wszyscy inni tylko nie te nieroby!
0
ABC07:26, 23 marca 2024
Nareszcie w Łapszach nowy kandydat na Wójta. Spokojny zrównoważony pracowity bez wybujałego ego jak obecny. Czas na zmiany, mam nadzieję, że w końcu to się zmieni i wartościowe ludzie nie będą niszczeni!!!!!
0
wkurzony wyborca08:51, 21 marca 2024
Jednak w gminie w Łapszach pojawili się nowi kandydaci na radnych i wójta! Nowy i w końcu demokratyczny podział ubiegających się o mandat radnych jak rozumie w odrodzonej już nowej radzie gminy! O mandat radnego ubiega się połowa kobiet to chyba dobry znak że coś może się zmienić w tej skompromitowanej radzie i całej gminie! Wszystko to jednak jest zależne od mądrości WYBORCY!!!! W jakiej gminie chcesz żyć i co wybierasz zaścianek czy rozwój naszej Spiskiej Gminy to Wasz wybór mieszkańcy.
0
wsiowy06:48, 21 marca 2024
NIE SWÓJ to pewnie zaś słynny turysta z Rzeszowa, który dwa lata temu udzielał wywiadu dla propagandówki wójta i zachwalał baze noclegową rodziny R. i Sz. :D a okazał się zwykłym szwagrem króliczka... Słychać wycie? Znakomicie!
0
abc18:58, 20 marca 2024
W Szaflarach to będzie "zając".
0
Obserwator09:11, 20 marca 2024
Do WALDEMAR. Masz racje Kasprzak tyle na face krzyczy o rownej grze a tu prosze. I o czym to swiadczy. A tak sie rozpisywal. Juz sie w Jablonce zaczyna brudna gra.
0
WALDEMAR07:39, 20 marca 2024
Kasprzak to nie ten co krzyczal zeby grac fair play i zadnego hejtu. A sam co robi!! A moze on uprzywilejowany ze OCK mu udostepniaja. Szkoda gadac juz sie uklady zaczynaja. Oj Kasprzak dobrze zaczynasz
0
NIE SWÓJ22:58, 19 marca 2024
W SZAFLARACH POJAWIŁ SIĘ DRUGI KANDYDAT, RAFAŁ WILKUS CHOCIAŻ UMAWIALI SIĘ Z P.J.JURCEM ŻE NIKOGO NIE WYSTAWIĄ. I JURZEC ZOSTAŁ WYSTAWIONY DO WIATRU.I BĘDZIE UDAWAŁ ŻE WSZYSTKO OKEY. ŻAŁOSNA KOALICJA!!!! JAK MACIE CHOCIAŻ TROCHĘ HONORU TO WYCOFAJCIE SIĘ.
0
Jabloncan20:45, 19 marca 2024
Widać że w Jablonce Kasprzak czuje sie pewnie bo tak patrzę ze wszyscy kandydaci mają spotkania na remizie a on w OCK to jest ciekawe.
0
małolatka.17:04, 19 marca 2024
Do Jana z lipnicy rola kudziowa;Moze zmienimy wójta bo ten tylko zabawy i imprezy jest dobry robić,ale tak w terenie to go nie widać a tyle jest do roboty.Teraz wszystkie drogi do roboty są bo przed wyborami to się dużo obiecuje.
0
wyborca15:51, 18 marca 2024
Ludzie sprawdźcie stronę internetową SPZOZ Krościenko nad Dunajcem (Ośrodek Zdrowia)-aktualności z 2021roku !!
Tak działa Wójt Janusz Dyda -Jest właścicielem tegoż przybytku.
0
mam tego dość!09:26, 17 marca 2024
@ Frydmanion /.../ masz całkowitą rację ale pisać prawdę trzeba! Przypomnę jednak że wójt przy pomocy między innymi z radnymi z Frydmana (nieukami) starali się usilnie
przez tyle lat wszelkimi możliwymi sposobami zniszczyć p.Janinę radną Niedzicy ale się nie powiodło! Jeśli chodzi o Adama to raczej jest to spokojny wykształcony człowiek i przy dobrze dobranym składzie radnych wiele będzie można zmienić w tej zaściankowej i już jakby na to patrzeć rodzinnej gminie! Nie udało się z p.Janiną to trzeba opluwać kogoś innego następnego! Jednak wszystko co można zmienić w gminie to zależy od wyborcy! OBYWATEL wywróci to /.../ czy nie!
0
Frydmanion do Niedzicanina00:32, 17 marca 2024
Nawet tak nie pisz bo bracia J. już się uaktywniają i zaczną opluwać bo nic innego nie umieją. Konta fikcyjne obiecanki szczucie itd wnet pójdą w ruch.
Adama wnet zaczną opluwać bo to konkretny konkurent jak go nazywa ten.... a chłopak uczciwy i ma takie same prawa jak każdy inny

Chwała mu za to że wkońcu go widać na listach choć o 4 kadencje za późno .... Powodzenia spoleczniku
0
Niedzicanin23:02, 16 marca 2024
Niedzica za Adamem mamy nadzieję że Jamróz nie przejdzie bo się nie nadaje!
0
Jan z lipnicy rola kudziowa18:10, 16 marca 2024
komedia a nie wybory w jabłonce Jak Kuczkowicz W lipnicy Liwosyt!!! ha ha ha komedia jak w Ruskich z Putinem na czele!!!
0
Zagadka17:44, 16 marca 2024
Telo gemb do wykormienio, plus zastępcy i zastępcy zastepcow
0
malkontent15:21, 16 marca 2024
Poznają po wyborach.Po wyborach ich poznacie.
0
Szakal15:10, 16 marca 2024
Jak znowu wybiorą Grzegorza W. z Nowego Targu to będzie już prawdziwa komedia.
0
Urlich von Pipke14:15, 16 marca 2024
Pis już powinien wyjść za drzwi, bo ludzie zaczną omijać Zakopane
0
nie sztuka kasę zbierać12:49, 16 marca 2024
Ciekawe czy dobrze znają swoje miasta, powiaty, gminy, wsie oraz liczbę ludności ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas