Kandydaci KO do sejmiku prezentowali swój program na Rynku w Nowym Targu - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
22.03.2024, 19:58 | czytano: 7464

Kandydaci KO do sejmiku prezentowali swój program na Rynku w Nowym Targu

Na nowotarskim Rynku Koalicja Obywatelska przedstawiła w piątkowe południe swoich podhalańskich kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

zdj. P. Dobosz
zdj. P. Dobosz
Przypomnijmy, KO w okręgu nr 4, obejmującym pięć powiatów - tatrzański, nowotarski, suski, wadowicki i myślenicki wystawia dziewięć osób. W kolejności: Macieja Koźbiała, Marcina Kolasę, Natalię Ustupską, Radosława Podoska, Katarzynę Kluskę, Marlenę Moćko, Patrycję Kołodziejczyk, Klaudię Nagornik i Stanisława Bisztygę. Aż czworo z nich to przedstawiciele Podhala, z których troje - Marcin Kolasa - były wicewójt nowotarskiej gminy i przedsiębiorca, Natalia Ustupska z Raby Wyżnej, znana z nierównej przed wyborami parlamentarnymi walki z Suwerenną Polską o zatrzymanie budowy biogazowi w tej miejscowości i Radosław Podosek - młody przedsiębiorca z Zakopanego, przedstawili w skrócie sprawy najważniejsze - według nich - dla naszego regionu, którymi chcieliby się zająć w samorządzie wojewódzkim.

- Sejmik to prawie 2,8 mld zł budżetu własnego, m.in. na drogi czy instytucje kultury oraz 1,5 mld euro do rozdysponowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - przypominała posłanka Weronika Smarduch, szefowa małopolskiego sztabu KO. - To bardzo duże pieniądze, które powinny służyć przede wszystkim temu, żeby Małopolska się rozwijała, a nie żebyśmy byli poduszką finansową dla byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Marcin Kolasa - najwyżej, bo na drugim miejscu listy nr 5, uplasowany przedstawiciel Podhala - zaprezentował wykaz złożony z aż 13 swoich priorytetów. Znalazły się na nim: trasy rowerowe VELO Białka i VELO 3.0 w subregionie, rewitalizacja prewentorium w Nowym Targu, miasteczko komunikacyjne i pumtruck w każdej gminie, budowa parku archeologicznego Obłazowa, budowa obwodnicy Zakopanego, zintegrowana kolej podhalańska, wspólna promocja regionu przez Podhalańską Organizację Turystyczną, ochrona przyrody z poszanowaniem własności prywatnej i głosu mieszkańców, środki UE dla Podhala, dotacje i fundusze pożyczkowe 0 procent dla przedsiębiorców i branż zagrożonych, czyste powietrze - środki na OZE i źródła ciepła dla mieszkańców, nowoczesna edukacja - kształcenie zawodowe dostosowane do potrzeb rynku, a na koniec obietnica dostępności radnego wojewódzkiego dla mieszkańców i samorządowców, dyżury i spotkania.
Natalia Ustupska z Raby Wyżnej - trójka na liście - zdecydowała się kandydować, bo - jak zaznaczyła - sama zderzyła się z machiną administracyjną.

- Dziś już wiem, że obywatel ma najmniejsze znaczenie - mówiła. - A przecież samorząd powinien działać dla nasz wszystkich, być odpowiedzią na nasze realne potrzeby. Ja doświadczyłam tego, że w momencie wielkiego problemu dla całej miejscowości, nie mamy właściwie pomocy znikąd. Chcę to zmienić, chcę pracować dla ludzi, pracować w odpowiedzi na realne potrzeby wszystkich mieszkańców. W Rabie Wyżnej mamy dwa poważne problemy - budowę biogazowi w centrum wsi i budowę obwodnicy, która - niekonsultowana z nikim - miała przebiegać przez najlepsze tereny, właściwie nie rozwiązując żadnych problemów komunikacyjnych. Gdy przyszliśmy do instytucji, mówiąc - my tego nie chcemy - z góry dano nam do zrozumienia, że oni wiedzą lepiej, że oni rządzą, że ich trzeba słuchać. A to tak nie działa, mieszkańcy sami wiedzą, czego potrzebują i my na ich potrzeby powinniśmy odpowiadać. Tak właśnie chcę działać w sejmiku.
Zakopiańczyk Radosław Podosek - czwórka na liście - pochwalił się, że od 10 lat prowadzi jedną z największych na Podhalu agencji pracy.

- Pomagamy pracodawcom w Nowym Targu, Zakopanem, Myślenicach, Krakowie - mówił. - Zajmuję się także drogownictwem, a w tym właśnie temacie w naszym województwie jest mnóstwo do zrobienia. Dzieje się dużo jeśli chodzi o drogi krajowe, ale znacznie mniej, gdy idzie o wojewódzkie. Pomimo powołania lata temu Samorządowego Funduszu Drogowego, inwestycji - jeśli chodzi o nasz region - było bardzo mało, policzyć je można na palcach jednej ręki - trzy ronda i jedno przedłużenie drogi. Nie może być tak, że zrzucamy z zakopianki cały ruch do Nowego Targu zakorkowaną Ludźmierską, nie może być też tak, że jadąc od północy, z Krakowa, musimy przejechać przez centrum, przez aleje, żeby dostać się do Białki czy Bukowiny - wymieniał.

Zwracał też uwagę na konieczność pilnych modernizacji, jak choćby drogi wojewódzkiej 969.
- Jako radny, jeśli zostanę wybrany, postaram się skierować decyzje województwa na dobre tory, by było też jak najwięcej transportu miejskiego. Żeby ta komunikacja funkcjonowała sprawnie, żeby ludzie o 22 nie zostawali marznąć na przystankach, bo nie są w stanie wrócić miejskim transportem do własnej miejscowości - deklarował.

Więcej o kandydatach piszemy TUTAJ.

p/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Agata08:21, 10 kwietnia 2024
Co oni tacy wszyscy smutni ....tylko podosek się pod śmiechuje
Radek08:17, 10 kwietnia 2024
Natalia to bardzo fajna dziewczyna będę ja popierał
Do sejmiku?...20:17, 3 kwietnia 2024
...takie dzieciaki? kto się będzie tam z nimi liczył? jakieś doświadczenie najpierw zdobyć, Pani Ustupska i Pan Podosek wpierw do rady miasta/gminy, może do rady powiatu, albo chociaż parafialnej.... :/ Pan Kolasa pozycję najpierw wśród swoich zbudować, a potem dopiero do województwa.
Partia na sznurkach niemieckich ;(19:41, 25 marca 2024
Kolejne obiecanki ?!?! Tylko głupcy kupią i zagłosują na PO/KO
Szczawnica10:55, 25 marca 2024
W Szczawnicy już Platforma Obywatelska dała swojego na dyrektora OHP - Tomasza Hurkałę...

pewnie w zamian za to, że się zgodził startować do powiatu z jednej z list organizowanych przez Panią Poseł Weronikę Smarduch

a sam Pan Dyrektor to bardzo ciekawa postać....coś nie może zbyt długo wytrwać na żadnym stanowisku...
Szczawniczanie dają mu maksymalnie kwartał...i wyleci...
Aga200206:44, 25 marca 2024
Czas wypalić PO do gołej ziemi.
Kasa18:15, 24 marca 2024
Na spotkaniach z mieszkańcami wiecznie z nosem w laptopie i odpowiedzi pod nosem. Nie społecznik a karierowicz. Powinien pisać Gmina Nowy Targ praca i kasa dla siebie i swoich :)
Obserwator17:40, 24 marca 2024
Pani Natalia Ustupska - na Panią oddam swój głos. Obserwuje Pani poczynania w sprawie biogazowni w Rabie Wyżnej i bardzo mi się podoba Pani determinacja i zaangażowanie. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!
pytam16:35, 24 marca 2024
cóż to za sieroty,gdzie te tłumy,gdzie policmajstry z pałami i gazem, gdzie zawieruszył się główny klaun miejski a jak tam z tymi 100 konkretami,przecież 100 dni już minęło???
Obserwatorka14:01, 24 marca 2024
Brawo Pani Natalio , wypromowała się Pani na krzywdzie ludzkiej . Czy jak ktoś nie będzie robił tak jak Pani sie będzie podobało to tez go Pani zniszczy ? Idąc do polityki trzeba posiadać umiejętności polityczne , przede wszystkim znać się na polityce ? A pani zna sie jak opisać kogoś , ściągnąć na kogoś TV lub zorganizować marsz , protest . Dlatego Rabianie głosujcie na sprawdzonych !!!!
Gajowy12:22, 24 marca 2024
A jakie są warunki pracy i płacy w firmie rodzinnej pani Natalii? Niech się pochwali. Bieda .
no p09:59, 24 marca 2024
pani poseł to kompromitacja,to wieś śpiewa i tanczy,ludzie nie macie szans,bo popieracie hołotę ,co przegrała i posługuje się faszystowskimi metodami.
Podatnik09:01, 24 marca 2024
Niestety Janosik ma rację, wystarczy porównać jak się żyło w latach przed PiS i za ich panowania, odzyskali Kasprowy, ludzie mają więcej pieniędzy, samochodu, domki se wybudowali dzięki zmianom w prawie budowlanych itditp jako jedyni spełnili najwięcej obietnic, wiadomo że były też błędy. Ale lepiej już nie będzie. Po drugie Kaczyński dbał o zwykłego szarego człowieka, a Tusk dba o budżet i taka prawda, Po wyborach samorządowych zobaczycie prawdziwy oblicze Tuska, kamysza, Giertycha, Żukowskiej i Hołowni. Cejrowski miał rację. No ale ja już spakowany i widzimy się w USA. Wrócę jak dojdzie do władzy Konfederacja. Z górskim Hej
Udziałowiec08:37, 24 marca 2024
Dajcie Marcinowi spokój przecież dał robotę wielu mieszkom Waksmunda gdyb nie On to bieda piszczała by dalej w waksmundzie
zatrudnił osoby do wycinki drzew wybierają samych najlepszych, legalnych drwali którzy żyją z tego
do Janosik08:34, 24 marca 2024
Janosik o jakiej praworzadności mówisz za rządów pis....? To chyba żyjemy w różnych państwach....
pytia08:10, 24 marca 2024
Kompromitacja totalna , jak i koalicja totalna
Remember07:20, 24 marca 2024
Mamy przykłady rządów KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. Najważniejsze to pigułka PO, aborcja i dociskanie, zgodnie z ustaleniami z UE, kolanem Zielonym Ładem społeczeństwa. Tylko kary, kontrole i dalsze chwytanie za twarz ludzi. PIS było nie lepsze, bo to Morawiecki za zgodą Kaczyńskiego podpisał Fit for 55. Gdzie są partie i ugrupowania pro obywatelskie? Chroniące swój naród i obywateli. Oni tylko chcą się napachać, ustawić siebie i rodzinę. Głosujmy rozważnie, obserwujmy kto jest prawdziwym patriotą, a nie przyszywanym na potrzeby sytuacji wyborczej. Patrzmy kto był z rolnikami na protestach. My Polacy od razu widzimy tylko nowoczesne ciągniki. A większość jest w kredytach i na leasing. Te unijne dopłaty nawet nie pokrywają kosztów nawozów sztucznych. Rolnika od wypłacalności dzielą 2-3 raty kredytu. Magazyny zboża już teraz są pełne, to po co zbierać zboże i ponosić koszty w tym roku? I doprowadził do tego w latach 2022-2023 PiS, który przez swoich pośredników wpuścił zboże ze wschodu. Patrzmy też kto dba o Polaków a nie o przybyszów że wschodu. Czemu Ukrainiec po przepracowanym jednym dniu w Polsce ma prawo do emerytury na Ukrainie. Za kilka/kilkanaście lat nasz ZUS już zupełnie nie wytrzyma obsługi wypłaty emerytur dla dwóch narodów.
Głos wyborczy23:38, 23 marca 2024
Panie Kolasa bo Waksmund już pomieścić nie może tych dobroci z bramy w Gorce. Już po prostu najlepsza wieś w Polsce. Najlepiej się prezentuje zjazd z głównej drogi na parking do bramy dziura do połowy koło ale co tam już nie długo i tak nikt nie będzie jeździł do bramy bo trzeba będzie most zamknąć bo wyjazd na niego od ulicy długiej nie będzie możliwy bo całe koło będzie wpadać.
PAL21:25, 23 marca 2024
Cela nr 3
Teraz to rządzą tuzy intelektu prąd chcą produkować z prądu jak będzie zakaz aut spalinowych to przerzucimy się na benzynowe planeta się pali ale z lotów samolotami nie zrezygnują no bo jak pociągiem ma jechać
Kot z Żoliborza20:11, 23 marca 2024
Pisowcy a was ktos pyta o zdanie?
Anty prawo i socjalizm19:51, 23 marca 2024
Przeciez pis to juz 2 liga ha ha
Waks19:39, 23 marca 2024
Prezes na ludzkich pieniądzach, a pracownicy na najniższych krajowych
Relaksik i rowerek19:26, 23 marca 2024
Hasło wyborcze

Dla dobra mieszkańców rozjadę całe Gorce ratrakiem zrobię to zadarmo tylko muszę mieć dojście do kasy unijnej
jarek18:49, 23 marca 2024
Obietnice 100 dni Tuska - i co obiecanki cacanki a głupiemu radość HA HA HA
Kotek17:32, 23 marca 2024
Tfu tfu, mam dosc PO i tych zielonych wałów i hipokrytów z UE
Nowotarzanka16:57, 23 marca 2024
Jedyne ugrupowanie, które wiesza swoje banery na prywatnych płotach czynią samowolkę, nie uzgadniajac z właścicielami ogrodzeń.Akcje wieszania robią w nocy jak krety. Wstyt i hańba a gdzie wasza uczciwość!!!!!!
Leszek16:22, 23 marca 2024
Kolejne 100 METAFOR ??
Bez wstydu, bez honoru za to z zaciśniętymi zębami.Koalicja 13 Grudnia. Wstyd!
nowotarżanka16:14, 23 marca 2024
P. Poseł przyjechała bezprawie urządzać w Nowym Targu. Kobieto od Tuska nie bałamuć bo widzimy co jesteście warci.
Wektor14:03, 23 marca 2024
Do Moderatora
Ja nie mam z tym problemu :)./.../

Ja też nie mam. Widzę wpis, który nie dotyczy tematu artykułu i nie zawracam nim głowy innym komentującym. Moderator.

mb14:01, 23 marca 2024
@grzmot w nocniku
Proszę, napisz, co jest nieprawdą we wpisie Janosika?

@Zagadka
"a liczy się człowiekiem, co umie; co osiągnął sam bez rodziców..."
Napisz, ale konkretnie, co umie p. Smarduch? Jakie są jej osiągnięcia?

Po drugie sprawdź, czyją córką jest p. Smarduch, zanim zaczniesz pisać o oiągnięciach (w tym wypadku mocno wątpliwych)bez wsparcia rodziców.
franek z między czerwiennego13:54, 23 marca 2024
@ grzmot w nocniku; na czym Ty jedziesz chłopie,że tak pieprzysz dwa po trzy,może warto zmienić dilera a jak nie do zaordynuj flachę laxigenu przed oglądnięciem faktów tefałenu,nocnik będzie pełny i powróci choćby jedna szara komórka we właściwe miejsce???
Cela nr 313:21, 23 marca 2024
Janosik jestes chory i klamliwy jak cala zgraja z pis...pamietasz wille plus?!Czy dwoch przestepcow kaminskiego i wasika?Przekrety z lotosem wizami z miejscami pracy dla kolesi w spolkach skarbu panstwa?Tak rzadzila przez prawie 10 lat paria prawa i sprawiedliwosci.
Grzmot w nocniku13:13, 23 marca 2024
Janosik widac ze jestes tak prawy i sprawiedliwy jak towarzysze z pis.Klamiesz w swoich wypocinach jak twoi kumple z pis np w sprawie pegazusa czy willi plus.Nie pisz klamstw trolu z pis.
Radek13:10, 23 marca 2024
Pani blondynka bardzo fajna i zgrabna , będzie z godnością i szykiem reprezentować obywateli na salonach
KOlega koledze12:26, 23 marca 2024
Kolasa pokazał jak robi się prywatny biznes na pieniądzach podatników.
Wielki prezes
kasandra11:50, 23 marca 2024
Pycha kroczy przed upadkiem ! Kto tego nie zapamiętał zawsze kończył źle !
Żenada11:15, 23 marca 2024
Pan Kolasa wszystko robi dla innych nic dla siebie jak to miało miejsce z Bramą Gorce liczy się tylko interes obywateli :)
Janosik11:11, 23 marca 2024
Dobrze już było. Nikt już nie zrobi tyle dobrego dla kraju i obywateli co zrobił PIS. Proszę zwrócić uwagę co teraz robi Koalicja 13 grudnia. Nie ma konkretów na rozwój kraju i dla dobra obywateli. Za to mamy amnestię dla więźniów, wymiana stołków we wszystkich instytucjach państwowych i to dosłownie od sprzątaczek do dyrektorów. Likwidacja praworządności. Wymiana wszystkich ambasadorów. Powiększanie obsady ministerstw do rozmiarów dotychczas nienotowanych. Ledwie zaczęli rządzić i już przyznają sobie niebotyczne premie. Obietnice nigdy nie zostaną spełnione, a kraj zostanie wpędzony w biedę. Wszystkich kandydatów z KO należy omijać szerokim łukim.
kołchoźnik10:36, 23 marca 2024
minęło już 100 dni, miało być 100 konkretów i jak się okazuje to jest 100 kłamstw,spełnionych może zostało z 8 lub 9 i to te na które pieniądze były zagwarantowane za poprzednich rządów ,kłamali,kłamią i dalej będą kłamać,taką teraz mamy rzeczywistość,na siłę szuka się naiwniaków i klakierów to dlatego z więzień zostanie zwolnionych 20 tysięcy pensjonariuszy w podzięce za swój żelazny wierny elektorat ,tym sposobem będą mieli swoich pewnych ludzi na ulicach i wiecach i oto cała prawda o koalicji z "13 grudnia"?
Brama plus Stołek09:53, 23 marca 2024
Jak otwierali bramę Gorce to Kolasa stał u boku mis Pienin z pisu a tu taka zmiana
Przyrodnik09:40, 23 marca 2024
Ktoś to już gdzieś napisał. Wypisz wymaluj Prezes Orlenu na początku kariery. Kolasa wszystko mogę
Zagadka08:47, 23 marca 2024
@krystyna
Sprowadzasz posłanke do swojego poziomu..
A naprawdę odzież to tylko opakowanie firmowe nie firmowe tylko opakowanie największego,,dyzme''można ubrać w garnitur uzywany... , kobiecie nakupic szmat uzywanych a liczy się człowiek co umie, co osiągnął sam bez rodziców i spadków po przodkach , jakim jest człowiekiem tą miarą mierz.
czas sie pakować i wyjechać z POlski08:15, 23 marca 2024
upsssss. Kiedy zostanie spełnione 101 konkretów społecznych- tylko 101 prawdy? nic sie nie dzieje...
do czego zmierzamY?08:13, 23 marca 2024
Kiedy zostaną spełnione :101 konkretów- prawady!
Anty prawo i socjalizm07:38, 23 marca 2024
Czas wyplewic z zycia politycznego partie pis.
Jasiek07:37, 23 marca 2024
Niektórzy kandydaci przypisują sobie zasługi i pomysły, które nie są ich. Powinni to chyba wytłumaczyć zanim się pochwalą. Nie najlepiej to świadczy.
Baca07:16, 23 marca 2024
Jak czytam i słucham tych,superlatyw to mi się chce śmiać, gonić to towarzystwo razem z trzecią drogą.
Wcher07:00, 23 marca 2024
Koalicja "Obywatelska" ? to dziękuje !!!
Grazyna Mikołajska06:21, 23 marca 2024
@ Krystyna. Nie szata zdobi człowieka.
Sikiera06:19, 23 marca 2024
Idze, idze, idze z takimi ?kandydatami? chyćciy siy roboty bo wase szefy we Warsiawiy do połednia nic nie robiom a po połedniu wolne! No po 89 nogorse lyniy,nieroby i szkodniki!
Hej05:40, 23 marca 2024
Nie cały rok jest Prezesikiem i już wielki przedsiębiorca
Remember05:31, 23 marca 2024
Co oni opowiadają? Jak w sejmiku wygra KO i Trzecia Droga to tylko resztówki pójdą na Podhale. Góra tych partii siedzi w Małopolsce Zachodniej i okolicach Krakowa i Tarnowa. I tam pójdzie kasa. Tak było zawsze jak rządzili w sejmiku.
Wyrocznia02:01, 23 marca 2024
Wyznawcy PO, jak tam 100 obietnic na pierwsze 100 dni rządów, ile zrealizowano? Nawet kwotę wolną od podatków w wysokości 60000 zł, którą PO obiecywała sama uwaliła w głosowaniu. Jak długo można nabierać się na ich kłamstwa? Wyznawcy PiSu też dają się wodzić za nosy tyle lat i nadal ślepi. Po tylu latach pasowałoby w końcu wybrać jakąś inną opcję niż POPiS z przystawkami.
Aneta00:01, 23 marca 2024
Krystyno, Pani Weronika bardzo elegancko i skromnie reprezentuje swoich wyborców. Pozdrawiam
Bez przesady nie ma sensu się męczyć23:38, 22 marca 2024
Spostrzegawczy, pełna zgoda. Sam jestem w szoku ile jego banerów się nagle pojawiło w Nowym Targu, a potem sporo z nich zniknęło. Za duże parcie, kiepski materiał na polityka.

Krystyna, sprawdź jej oświadczenie majątkowe to będziesz wiedzieć dlaczego tak wygląda.
jaja jak arbuzy23:01, 22 marca 2024
Takiego zainteresowania nikt sie nie spodziewał. Kordony policji partyjnej Kierwińskiego musiały strzec kandydatów , by ich nie stratowały tłumy .
Grzegorz22:56, 22 marca 2024
Tylko grzegorz szarek
Upadłe wrota22:47, 22 marca 2024
O były wice wójt chce wielkiego powrotu do sejmiku żeby kontrolować jakieś dotacje ?
Obietnice składał że bramę robi dla dobra wsi a nie dla swoich korzyści
Hasła wyborcze niczem się nie różnią od wcześniejszych obietnic skladanych mieszkańcom a tu patrz ?prezes
Krystyna20:34, 22 marca 2024
Pani Poseł, proszę sobie znaleźć stylistę, nie jest Pani już osobą anonimową. Tak, wiem, nie szata zdobi człowieka, ale jak cię widzą, tak cię piszą.
brama do piekieł20:32, 22 marca 2024
Kolasa na prezesa orlenu!
Spostrzegawczy20:04, 22 marca 2024
Radosław Podoska to ten który na bezczela nie pytając właścicieli o zgodę rozwieszał swoje banery? Źle to o nim świadczy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas