Prestiżowe zawody sportowe w Zakopanem. Przyjadą najlepsi łyżwiarze szybcy świata - podhale24.pl
Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 11.88 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
03.04.2024, 09:12 | czytano: 1485

Prestiżowe zawody sportowe w Zakopanem. Przyjadą najlepsi łyżwiarze szybcy świata

Mimo iż hala lodowa jest jeszcze w trakcie budowy, Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) przyznała Zakopanemu organizację zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w przyszłym sezonie.

Fot. COS Zakopane / Facebook
Fot. COS Zakopane / Facebook
Kryty tor lodowy w Zakopanem ma być gotowy na październik. Goszczący w lutym pod Tatrami minister sportu i turystyki Sławomir Nitras powiedział, że inwestycja przebiega bez zakłóceń. Nitras mówił, że będzie to najnowocześniejsza hala w Europie. Jej koszt to prawie 200 mln zł. Służyć ma łyżwiarzom szybkim i zawodnikom uprawiającym shorttrack. Dodatkowo w środku stanie najlepsza w Polsce ścianka do wspinaczki górskiej.

Teraz okazało się, że ISU postanowiła przyznać Zakopanemu organizację zawodów Pucharu Świata. Te odbędą się w dniach 21-23 lutego 2025 roku - poinformowała Interia Sport.

A wcześniej, na przełomie listopada i grudnia odbędą się tu zawody Pucharu Świata juniorów.

Hala lodowa w Zakopanem powstaje w miejscu funkcjonującego od lat 60. minionego wieku odkrytego toru lodowego. W ramach inwestycji powstaje także m.in. nowoczesne zaplecze administracyjno-szatniowe, bieżnia lekkoatletyczna wewnętrzna 3-torowa z szerokością toru wynoszącą ok. 1,22 m oraz bieżnia lekkoatletyczna zewnętrzna 4-torowa wraz z bieżnią prostą 100-metrową 6-torową. Pojemność trybun hali lodowej to dwa tysiące miejsc. Obiekt będzie spełniał wymogi organizacji imprez masowych, w tym zawodów rangi międzynarodowej zgodnych z wymaganiami Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

oprac. r/ COS Zakopane
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas