Debata w Zakopanem odwołana. Co na to kandydaci? - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Jabłonka
Rain
28°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
29°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
29°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 40 %
Rain
29°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 38 %
Clear
31°
Wiatr: 14.4 km/h Wilgotność: 43 %
Rain
29°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 50 %
Jakość powietrza
92 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
04.04.2024, 13:50 | czytano: 1150

Debata w Zakopanem odwołana. Co na to kandydaci?

Po tragicznych wydarzeniach 1 kwietnia, do jakich doszło w Zakopanem, dwoje kandydatów na burmistrza zawiesiło swoje wyborcze działania. Pojawiają się jednak zarzuty, że to tylko pozorne działania i chęć uniknięcia debaty. Mariusz Koperski uznał, że mimo odwołania debaty odpowie na pytania mieszkańców Zakopanego w trakcie wideo czatu na żywo.

archiwum Podhale24
archiwum Podhale24
Wiatr halny, który spowodował śmierć dwóch osób na terenie Zakopanego sprawił, że dwoje kandydatów zawiesiło swoje działania wyborcze. - Moja płatna kampania w social mediach została zawieszona, a reklamy pojawiające się w innych mediach są wynikiem wcześniejszych zobowiązań i zawartych umów. Nie podejmuję żadnych nowych aktywności zaplanowanych na ostatni tydzień kampanii - informuje Agnieszka Nowak-Gąsienica na swoim profilu społecznościowym.

Spotkanie z mieszkańcami odwołał także Łukasz Filipowicz. - W związku z wielką tragedią która dotknęła mieszkańców naszego miasta, łączymy się w bólu, cierpieniu i modlitwie z Rodzinami ofiar składając wyrazy szczerego żalu i współczucia. Uważamy, że odwołanie wszelkich spotkań z mieszkańcami, wieców wyborczych, imprez, koncertów oraz innych wydarzeń o charakterze rozrywkowym jest konieczne, aby dać czas na żałobę i refleksję. Jest to moment, gdy musimy skupić się na solidarności i wspieraniu się nawzajem, okazując szacunek dla ofiar i ich bliskich oraz dla naszej wspólnoty jako całości. Mimo braku reakcji władz miasta które nie ogłosiły żałoby Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazne Zakopane odwołuje najbliższe planowane wydarzenia wyborcze i spotkania z mieszkańcami - informował kandydat na burmistrza w nadchodzących wyborach.

Jednocześnie zaznaczył, że debata powinna się odbyć przy udziale wszystkich kandydatów. - Szanujemy potrzebę spokoju i refleksji, uważamy jednak że debata wyborcza to wydarzenie o zupełnie innej randze i stanowi poważne forum, które umożliwia wyborcom zrozumienie stanowisk kandydatów oraz ich gotowości do zarządzania naszą społecznością również w trudnych chwilach. Udział w debacie jest moralnym obowiązkiem każdego kandydata na Burmistrza. Wierzymy, że możemy uczciwie i szczerze dyskutować o kwestiach istotnych dla naszej społeczności, zachowując jednocześnie pełną powagę i szacunek. Kandydatka na Burmistrza Pani Agnieszka Nowak Gąsienica w dniu wczorajszym (post z dnia 3 kwietnia - przyp. red.) oficjalnie zawiesiła kampanię wyborczą i zrezygnowała z udziału w debacie. Prosząc o to samo pozostałych Kandydatów. Szanujemy tą decyzję jednak niezrozumiały dla nas jest fakt, iż mimo oficjalnych deklaracji dzisiaj od rana, stale pojawiają się reklamy wyborcze z jej udziałem w Tygodniku Podhalańskim, na platformach społecznościowych oraz w lokalnym radio. Dodatkowo sztab wyborczy Kandydatki kontynuuje też umieszczanie reklam w terenie nawet bez zgody właścicieli działek, co miało miejsce na przykład na ulicy Orkana. Uważamy, że takie działania są nieetyczne, nieuczciwe i wprowadzające w błąd wyborców. Powyższe fakty prowadzą do tezy, że jedynym powodem ogłoszenia zawieszenia kampanii była chęć uniknięcia udziału w debacie. Takie postępowanie w naszych oczach podważa zaufanie do uczciwości kandydata oraz zakłóca przejrzystość procesu wyborczego. Jesteśmy gotowi wziąć udział w planowanej debacie, pod warunkiem, że wezmą w niej udział wszyscy kandydaci na Burmistrza. Jesteśmy głęboko przekonani, że obecność wszystkich uczestników zapewni kompletność i różnorodność poglądów, co będzie miało kluczowe znaczenie dla wyborców. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że debata powinna odbywać się z najwyższą powagą i szacunkiem dla ofiar wydarzeń ostatnich dni. W tym szczególnym czasie wyborów oraz trudnym okresie, jaki przeżywamy, niezwykle istotne jest również poszanowanie wyborców i ich uczestnictwo w procesie demokratycznym - pisał w mediach społecznościowych Łukasz Filipowicz.

Trzeci z kandydatów - Mariusz Koperski - mimo braku debaty chce udzielić odpowiedzi mieszkańcom Zakopanego na ich pytania. W tym celu organizuje specjalny wideo czat, podczas którego ustosunkuje się do padających pytań.

- Wielka szkoda, bo chętnie podjąłbym z nimi otwartą dyskusję na temat przyszłości Zakopanego i Podhala - mówi o odwołanej debacie Mariusz Koperski. - Z drugiej strony nasza wymiana poglądów, rozmowa na temat różnych wizji rozwoju Zakopanego i tak miała być skierowana przede wszystkim do Państwa, Mieszkańców. Postanowiłem więc, że podejmę tę dyskusję bezpośrednio z Państwem. W czwartek 4 kwietnia o godz. 18 zapraszam na debatę o przyszłości Zakopanego i regionu w formie wideo czatu na żywo na moim profilu - dodaje kandydat na burmistrza.

k/r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Osiol16:16, 4 kwietnia 2024
Kandydaci porzucajacy kampanie powinni poprosić wyborcow i konkurencję w natychmiastowym zdjęciu materiałów reklamowych(dać na to publiczna zgodę) , niech za słowem idzie czyn
0
coś niesamowitego16:12, 4 kwietnia 2024
Tragedia za tragedią , a oni myślą o debatowaniu i końcach własnych kinoli, zamiast o ludziach , którzy przeżywają tragedie w rodzinach. za grosz empatii u tego rozbuchanego politycznego środowiska zakopiańskiego ?
0
z Zakopanego15:44, 4 kwietnia 2024
Świetnie, że Pan Koperski odpowie na pytania mieszkańców (jak to mówi) "naszego miasta".
Naszego? Mojego, tak!
Czy Pana Koperskiego? Oto ciekawostka!
Pan Koperski, mieszkaniec Kościeliska, pracujący w Kościelisku, pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego mówi o Zakopanem "nasze miasto"?!?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas