Dzień przyjaźni polsko-chorwackiej w Zakopanem (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Czarny Dunajec
Rain
22°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
21°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
22°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
17°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
23°
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
21°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
84 %
Nowy Targ
118 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 59 | 118 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
12.04.2024, 11:07 | czytano: 976

Dzień przyjaźni polsko-chorwackiej w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Wystawa w Parku Miejskim im. marszałka Józefa Piłsudskiego i film w Kinie Miejsce to główne punkty dnia polsko chorwackiego. Wydarzenie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

fot. Marcin Szkodziński
fot. Marcin Szkodziński
W Parku miejskim im. marszałka Józefa Piłsudskiego otwarto wystawę poświęconą Chorwacji. Można na niej znaleźć wiele ciekawostek, jak informacje o piaszczystych plażach, dowiedzieć się dlaczego nominał chorwacki nazwany został Kuna oraz poznać Polaków, którzy odwiedzali kraj nad Adriatykiem.

Z kolei w Kinie Miesiące odbył się pokaz filmu rekomendowanego przez konsula honorowego Republiki Chorwacji. “Wyprawa na ryby gawędy rybackie” ukazuje chorwackiego poetę i arystokratę u kresu życia, który doświadcza kryzysu twórczego. Postanawia wypłynąć z prostymi rybakami na wody w pobliżu wyspy Hvar, która kiedyś należała terytorialnie do Wenecji.

Przez to, że Zakopiańczycy nad Adriatyk muszą pokonać niemal taką samą odległość jak nad Bałtyk wybierają w większości na wypoczynek właśnie Chorwację. Sympatia do tego kraju nie przełożyła się jednak na ilość osób zainteresowanych dniem chorwackim pod Tatrami. Zabrakło także przedstawicieli Chorwacji, którzy swoje przybycie zapowiedzieli w maju na finisaż wystawy.

e/s
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas