Rozpoczął się II Nowotarski Turniej Szachowy (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
20.04.2024, 13:44 | czytano: 2238

Rozpoczął się II Nowotarski Turniej Szachowy (zdjęcia)

NOWY TARG. Ponad setka graczy z całego kraju bierze udział w II Nowotarskim Turnieju Szachowym, który dziś rano rozpoczął się w Spółdzielczym Domu Kultury.

zdj. Piotr Dobosz
zdj. Piotr Dobosz
Rozgrywki rozłożone są na dwa dni - dziś przy szachownicach zasiądzie ok. 60 zawodników, jutro do tej grupy dołączy kolejnych 40. Wśród nich są m.in. arcymistrz szachowy Petro Golobko z Ukrainy, obecnie mieszkający w Rzeszowie i Dariusz Dziewoński - jeden z mistrzów krajowych.

Organizatorami zawodów są Nowotarska Inicjatywa Szachowa pod wodzą Łukasza Radwańskiego, która od niedawna wchodzi w skład Stowarzyszenia Polscy Amerykanie i Przyjaciele oraz SDK.

Główne trofeum to Puchar Wykuty w Sercu Podhala, własnoręcznie wykuty ze stali przez jednego z nowotarskich graczy, Grzegorza Staniuchę.

W turnieju uczestniczą szachiści w różnym wieku, niektórzy już z mistrzowskimi tytułami, w różnych grupach i kategoriach. Dekorację zwycięzców zaplanowano na jutro ok. godz. 17.

p/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas