Posłowie rozmawiali na Podhalu z branżą turystyczną - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
21.04.2024, 11:52 | czytano: 4230

Posłowie rozmawiali na Podhalu z branżą turystyczną

Na Podhalu obradował parlamentarny zespół ds. zrównoważonego rozwoju turystyki na terenach górskich, na czele którego stoi posłanka PO Weronika Smarduch z Łopusznej.

Fot. Weronika Smarduch / Facebook
Fot. Weronika Smarduch / Facebook
Posłowie odwiedzili m.in. Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa i Bramę w Gorce. Odbyło się również spotkanie z branżą narciarską.

Tematem przewodnim były zagadnienia związane rozwojem turystyki, strategie radzenia sobie z intensywnym ruchem turystycznym oraz specyfika inwestowania w gminach górskich.

- Podstawowym warunkiem rozwoju turystyki na naszych terenach jest zachowanie ochrony przyrody z możliwością korzystania z naszej ojcowizny. Mieszkańcy Podhala potrafią to robić skutecznie. Poruszyliśmy wiele ważnych tematów, a mnie bardzo cieszy, że przedsiębiorcy rozumieją, jak ważne jest zachowanie naszej unikatowej przyrody i połączenie jej ze zrównoważonym rozwojem turystyki - relacjonuje posłanka Smarduch.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
po owocach go poznacie13:31, 22 kwietnia 2024
Czekam na dzień kiedy Gut Mostowy przejdzie do /.../ PO? Powiadomcie społeczeństwo o takim zamiarze ! Podhale czeka ?
Spec12:17, 22 kwietnia 2024
Nie dobrze jeśli rozwój gminy idzie w takim kierunku jak ....wypowiadają się Waksmundzianie. Przez czyjeś dobra prywatne i tak się dzieje, co to ma być ? Turystykę i jej rozwój trzeba rozbudować i tylko prywatni właściciele indywidualnie wg swoich zasobów, A nie kosztem innych. Dlaczego nie daje się szansy innym osobom tylko Ci sami, i blokujący innych.
mądry19:30, 21 kwietnia 2024
tylko gondola na Turbacz uratuje turystykę w Nowym Targu
Zło genowe19:09, 21 kwietnia 2024
Do Asia
Asiu to dalszy plan zawłaszczenia naszej ojcowizny przez rodzinkę ko lasów
Do suwarek i wiwarek19:07, 21 kwietnia 2024
Przecież posadzili przed wyborami, przy samym brzegu Dunajca, tam gdzie ta strefa relaksu ma być na terenie zalewowym, pierwsza większa woda przyjdzie i drzewka porwie, ot przykład marnowania publicznego grosza pod kampanię... XD
Gitara19:04, 21 kwietnia 2024
Nie ściemniajcie ludzi tylko powiedzcie głośno ile kasy chcecie i ile lasu zawłaszczyć bo o przyrodę wam nie chodzi a ojcowizne trzeba było zostawić a nie zawłaszczyć przez paru kombinatorów
Jeden z nich już przeganiał dzieci z naszego wspólnego lasu
Asia18:32, 21 kwietnia 2024
Brama w Gorce to idealny przykład jak nie robić turystyki. A to co zrobiły Waksmundziany z zielonym szlakiem na Turbacz to zbrodnia na przyrodzie, rozjechany szlak buldożerem rok temu i jedno wielkie błoto, żeby terenówkami się im lepiej jeździło. Zbrodnia na przyrodzie, turyści oczekują błota i smrodu spalin?
Turbacz18:07, 21 kwietnia 2024
Czemu nie przeszli się drogami w Waksmundzie. Czemu prezes Bramy w Gorce nie pokazał jakie drogi zrobili za te pieniądze co miał Waksmund mieć z Bramy. Nie wstyd że zjeżdżając z mostu czy z głównej drogi wpadamy do dziur gdzie nie długo koła odpadną od aut. Już nie wspomnę o ulicy długiej tam to masakra po deszczu jeziora ale obiecywać umieli.
sawuarek i wiwarek17:18, 21 kwietnia 2024
No właśnie, "zachowanie ochrony przyrody". Turyści chcieliby tu wrócić aby zobaczyć to co zawsze, pragną powrotu do dawnych miejsc, drzew, ścieżek, i innych zakątków. Pragną zobaczyć miejsca gdzie jako dzieci bawili się w chowanego z dziećmi gospodarzy, grali w piłkę, mogli się udać w miejsce zaciszne pełne zieleni. Ale wmówiono nam wszystkim że uwielbiamy beton i asfalt, powycinano stare drzewa bez sadzenia w to miejsce nowych, pobudowano obiekty sportowe które dzisiaj tylko kurz spowija, szlabany i bramki, metalowe taśmy, wszędzie zakazy i nakazy. Wykradziono nam zieleń i bujną przyrodę, dziewicze krajobrazy, a teraz się zastanawiają i dziwią dlaczego jest coraz mniej turystów. Na miejscu Warszawiaka zamiast w góry udałbym się w jakieś pobliskie lasy paręnaście kilometrów od miasta, sto razy taniej, bliżej i ze sto razy więcej przyrody i czystego powietrza.
janek16:28, 21 kwietnia 2024
Posłowie rozmawiali z branżą...czego nie rozumiecie?
fundusz turystyczny16:21, 21 kwietnia 2024
Kroi się kolejna afera.
Małe ciche16:18, 21 kwietnia 2024
Fajnie że temat dotyczył zrównoważonego rozwoju turystyki to znaczy że brama Gorce już swój limit dotacji czyli kasy wyczerpała i należy szansę dać innym
mieszkaniec16:17, 21 kwietnia 2024
Najpierw drogę z gminnej kasy sobie do prywatnej inwestycji zrobili, teraz przed wyborami puścili wizualizacje, co planują po wyborach, tylko od kiedy prywatna inwestycja ma się rozbudowywać z rządowej/gminnej kasy? Wszystko już się im myli, państwowe z własnym, komuna w czystej postaci...
Beton16:17, 21 kwietnia 2024
Brama w Gorce To jest jeden z największych bandytyzmów i szkód na środowisku Jakie można było wyrządzić na Podhalu ale jak widać po frekwencji i kamerach na szczęście powoli to wszystko umiera bo ludzie zobaczywszy tą krainę betonu już drugi raz tu nie przyjadą
Janosik15:58, 21 kwietnia 2024
Dobrze że tatuś załatwił dojazd do tej inwestycji jaką jest Droga Strategiczna ze szlabanami które znajdują się w środku drogi
Mieszkaniec15:35, 21 kwietnia 2024
Udziałowiec
Pan Stanisław to śledczy spraw wiejskich.
Udziałowiec15:05, 21 kwietnia 2024
Tyle było gadane że sprawą tej inwestycji powinny zająć się odpowiednie służby ale jak to bywa pan Waksmundzi oczywiście Stanisław potrafi tylko zamęt siać
Niestety pan jest za krótki do takich spraw
Wiewiórka14:56, 21 kwietnia 2024
Na zdjęciu dokładnie widać jak to jest żeby zobaczyć korony drzew to z tej ścieżki trzeba patrzeć do góry :)
Czytelnik14:52, 21 kwietnia 2024
A gdzie Prezes Marcin? nie widzę
Avivat14:19, 21 kwietnia 2024
Chcieliście Smarduchowej to ją macie. Za to nie będziemy mieć drzew i zieleni. Za to będzie beton!
Przekręt drogowy13:12, 21 kwietnia 2024
Spółka wyciągła od nas podatników ogromne miliony na swoją prywatną inwestycje i dalej im mało
Tatuś z córką, Marcinkiem i rodziną biznes rozkręcają ale czyim kosztem
Knt13:07, 21 kwietnia 2024
Ochrona przyrody polega na wycinaniu lasu i rozjechaniem szlaków i polan ratrakiem nie patrząc na turystów którzy nimi chodzą
gazda12:57, 21 kwietnia 2024
10-cioro ludzi jak widać na zdjęciu do utrzymania przez podatnika , bezproduktywnych. Gdyby coś robili pożytecznego, ile by było lepiej w kraju. Podziwiają przyrodę, ptaszki śpiewają, jak przyjemnie, tylko ten taras psuje urok krajobrazu. byle nie wymyśleli coś podobnego.
ekolog12:50, 21 kwietnia 2024
Nie chcecie chronić przyrody, tylko chcecie jeszcze bardziej zabudować Podhale i powycinać drzewa. Dlaczego chcecie zmieniać plany, które były opracowane właśnie w celu ochrony przyrody i właśnie dlatego i tylko dlatego, mieszkamy w tak atrakcyjnym regionie.
Hej12:49, 21 kwietnia 2024
Nieważne pod jaką banderą, ważne że po staremu, czyli nic bez nas, ale wszystko dla nas. W kampanii chwlić się ile to podatku nie płaci, a teraz dzięki swoim ludziom zmienić prawo pod pretekstem ochrony turystyki, aby zarabiać jeszcze więcej, zatrudniając ludzi na najniższej krajowej. A ty, szary człowieku, potem płacisz za ich wymysły.
Eurokołchoznik12:43, 21 kwietnia 2024
Idealne miejsce do dyskusji na ten temat, wręcz serce turystyki na Podhalu.
thomss12:34, 21 kwietnia 2024
o "rodzina na swoim" reaktywacja
szyszka12:26, 21 kwietnia 2024
"relacjonuje posłanka Smarduch"
Czy wycięcie lasu i zabetonowanie jest dla Pani dbaniem o przyrodę? Dlaczego legitymizuje Pani hipokrytę, który kosztem mieszkańców własnej miejscowości kręci kokosy i "podszywał" się pod samorządowca a chodziło mu o swój biznes? Pani powinna bronić ojcowiznę przed zakusami patodeweloperów podszywających się pod branżę turystyczną. A nie chodzić za nimi na pasku i przyklaskiwać wycinaniu lasów i betonowaniu. Jak ktoś chce połazić po kładkach to na terenach poprzemysłowych niech mu zrobią kładkę wśród kominów. Tam też można pomalować zwierzaczki i poustawiać atrapy. Niestety chyba nie nadaje się Pani na parlamentarzystkę gdyż zbytnio sprzyja Pani deweloperom. A takie piękne obietnice przed wyborami. Wstyd!
pic na wodę , fotomontaż12:12, 21 kwietnia 2024
Skąd nagle taka znawczyni turystyki się odnalazła w osobie tej gwiazdy PO - Smarduchowej ? Skąd taka wiedza w Waksmundzie , czy Ostrowsku , nie ubliżając tym wioskom ? Gdyby to był Sopot , Kołobrzeg , czy Karpacz , to byłoby to zrozumiałe dla każdego śmiertelnika .Jakiś fenomen sie objawia w postaci tego *** ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas