Nowy wójt Krościenka nad Dunajcem - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Rain
15°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
15°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
16°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
54 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
21.04.2024, 23:55 | czytano: 8334

Nowy wójt Krościenka nad Dunajcem

Według nieoficjalnych informacji, Stanisław Tkaczyk wygrał wybory na wójta gminy Krościenko nad Dunajem, pokonując Jana Dydę.

Stanisław Tkaczyk / Facebook
Stanisław Tkaczyk / Facebook


r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
suweren19:19, 7 maja 2024
No to mieliśmy dzisiaj uroczystą sesję i zaprzysiężenie nowego Wójta.Żenada kompromitacja brak kultury i elementarnych podstaw słownictwa polskiego.Oto obraz nowego włodarza ,który nawet nie znał nazwiska Wójta Gawędy który był zaproszony na sesję.Ogólny bełkot i nieład budowanych pseudo zdań wróży jaka to nas czeka szeroka perspektywa ha ha ha !
ŻYCZLIWY12:56, 24 kwietnia 2024
D. Konieczny z Krościenka i co teraz powiedz?
ŻYCZLIWY09:56, 24 kwietnia 2024
Krościenko jesteście tacy niby genialni? Nie do końca teraz co zazdrość bo co Grywałd niby zad... a macie naszego wójta. Tacy jesteście piszecie komentarze że nie da rady. Da i wam pokaże na co go stać!
ŻYCZLIWY09:54, 24 kwietnia 2024
Do Krościenko
Jak jesteście tacy mądrzy to czemu Dyda nie wygrał?
ŻYCZLIWY09:54, 24 kwietnia 2024
Łyso was Krościeńczany że macie wójta z Grywałdu? Co ?
Pustość23:35, 23 kwietnia 2024
Jeśli ktoś nie wie dlaczego gmina Krościenko nad Dunajcem jest najbardziej zacofaną gminą turystyczną w Polsce to wystarczy żeby przeczytał wpis Michała. To jest właśnie ta percepcja szukanie analogii i rozwiązań z miast o olbrzymim potencjale. Otóż drogi Michale ośrodki miejskie które posiadają zdolności do kreowania usług i atrakcji, które gwarantują im olbrzymi popyt na nie w celu udrożnienia zdolności do ich świadczenia wykorzystuje tego typu rozwiązania jak np. strefa płatnego parkowania (zwykle o danych godzinach i dniach). Natomiast kiedy gmina wiejska nie posiadająca żadnych wykreowanych atrakcji próbuje stosować takie rozwiązania i to jeszcze w wersji hard (365 dni w roku 24/d) to efekt jest katastrofalny. Zresztą świetnie to widać po 2 latach tego tragicznego rozwiązania. A teraz Michale napisze Ci tak żebyś zrozumiał: żaba widziała jak konia kują i sama łapę wystawia. Dokładnie tak jest z płatnym parkingiem w Krościenku. Miały być przychody a jest betonowa, zupełnie pusta przestrzeń i upadająca część Krościenka. Spytaj faceta który ma lodziarnię obok tego parkingu jak mu idzie biznes. A to między innymi z jego podatków utrzymuje się ta gmina.
Śmieszny kamień23:24, 23 kwietnia 2024
Michałku jak mi wskażesz parking publiczny, platny 24h/d przez 365 dni w roku w gminie wiejskiej poniżej 10 tys mieszkańców na obrzeżach gdziekolwiek na świecie to zmienię o tobie zdanie. Aktualnie uważam twoje kompetencje i zdolności percepcyjne (oparty na szukaniu analogii na przykładzie centrów wielkich aglomeracji) jako kuriozalnie absurdalne.
Do Michałka23:19, 23 kwietnia 2024
Tak sobie myślimy jakie trzeba mieć pojęcie o dzisiejszym świecie Michałku, żeby wpaść na pomysł żeby na obrzeżach miasteczka, w którym Mieszkańcy od lat starają się o turystę, wprowadzić opłaty 24h/d przez 365 dni w roku?

Jakim trzeba być włodarzem, żeby na własnych Mieszkańców nałożyć opłatę za korzystanie z parkingu, który prawie nigdy nie był zapełniony i nigdy żadne pojazdy go nie blokowały?

Michałku jest bezrefleksyjnie ograniczony. Nie odróżniasz strefy płatnego parkowania w centrum miasta od parkingu na uboczu w gminie wiejskiej. Nie odróżniasz funkcji opłaty regulującej nadmierny ruch pojazdów od anihilacji wszelkiej aktywności, który od 2 lat występuje w Krościenku. Jednym słowem nie masz pojęcia o czym piszesz.
Do Michał23:11, 23 kwietnia 2024
Jesteś totalnym ignorantem. Otóż Pro
proponuję żebyś sobie obejrzał zdjęcia na głos Krościenka ilekroć Mieszkańcom Gminy Krościenko nad Dunajca będziesz wmawiać, że na całym świecie płaci się za parking przez 24h/d przez 365 dni w roku na obrzeżach małej miejscowości. Otóż np. w Nowym Targu znajduje się bezpłatny parking przy ul. Ogrodowej w Nowym Targu. Gmina Krościenko nad Dunajcem to ewenement na skalę kompetencji i logiki wójta - chyba jedyne miejsce na świecie w którym strefa płatnego parkowania jest ustalona na parkingu (znajdującym się na obrzeżach), a nie na uliczkach w centrum. Notabene, ze szkodą dla centrum - bo auta blokują tam postój całe dnie i ze szkodą dla obrzeży miejscowości (gdzie nie parkuje nikt, przez 300 dni w roku) i w końcu ze szkodą dla całej gminy, która przez 10 miesięcy w roku świeci pustkami (a wójt dodatkowo ogranicza wszelką aktywność, atuty infrastrukturalne gminy i kieruje postój samochodów w miejsce do tego nieprzeznaczone).

Głos Krościenka rozpoczął aktywność w podobnym czasie jak powstał ten kuriozalny pomysł odpłatności 24h/d przez 365 dni na parkingu przy Sobieskiego. Teraz prawie po 2 latach, pan były wójt w obawie przed porażką wyborczą sztucznie i na pokaz ?dziękuję za krytykę?. Tylko cóż z tego jeśli z faktów, doświadczeń oraz uzasadnionej i konstruktywnej krytyki, nie potrafi wyciągnąć żadnych wniosków i dalej podejmuje działania albo upiera się przy rozwiązaniach, których nie rozumie, niestety ze szkodą dla Gminy. Daliśmy szansę rozwoju naszej miejscowości na miarę Jej potencjału i możliwości, ale w tym celu niezbędne są rozsądne, logiczne, mądre Władze lokalne, które szanują Mieszkańców i mają zdolność do refleksji nie tylko tydzień przed wyborami.
Głos Krościenka23:04, 23 kwietnia 2024
Ignorancie śmieszny to jest Ty. Podczas sesji rady gminy z dnia 15.02.24 Tadeusz Topolski (w zastępstwie wójta który znowu się nie pojawił) zamiast powołać się na konkretne dane (nawet nie odróżnia dochodu od przychodu) opowiadał niedorzeczności takie jak Ty, w których np. próbował tłumaczyć powody wprowadzenie absurdalnych zasad odpłatności 24h/d przez 7 dni w tygodniu na betonowej pustyni przy ul. Sobieskiego.

W kontekście tych wypowiedzianych absurdów:
- o pracowniku, który kontroluje opłaty jadąc do pracy (chociaż kontrola biorąc pod uwagę charakter odpłatności 24h/d powinna być ciągła, a jej brak jest tylko przejawem marnowania tego miejsca, a nie realnym poszukiwaniem dochodów),
- o zniechęcaniu do korzystania z parkingu w celu zmniejszenia stopnia jego zużycia (czyli tworzenia parkingu bez funkcji parkingowej),
- o powoływaniu się na przykłady innych miast w których wprowadzenie opłat realizuje podstawową funkcję udrożnienia funkcji postojowych (co w przypadku Krościenka przyniosło praktycznie likwidację ruchu samochodowego w tym miejscu),
- o podatnikach którzy muszą partycypować w kosztach utrzymania parkingu (pomijając jednoczesny fakt niszczenia podatników i doprowadzania do setek tysięcy strat ponoszonych przez lokalnych przedsiębiorców - sklepikarzy, restauratorów, właścicieli punktów gastronomicznych, lodziarni, którzy stracili część popytu na swoje usługi w wyniku pozbycia się części turystów),
pragniemy zadać panu wice wójtowi jedno pytanie (które być może uświadomi mu poziom szkodliwych działań). A pytanie, brzmi:

W związku z próbą działalności nastawioną na anihilację ruchu turystyczne w Krościenku, proszę wyjaśnić powody ograniczania lokalnych przejawów przedsiębiorczości.

Aktualnie lokalni przedsiębiorcy nie mogą liczyć na wsparcie Gminy (którą utrzymują z podatków) w celu pozyskiwania popytu na ich usługi, gdyż władze gminy świadomie pozbywają się:
- turysty korzystającego ze spływu przełomem Dunajca, który mógł zostawić wygodnie, bezpiecznie i bezkosztowo swój pojazd i skorzystać z komunikacji zorganizowanej na spływ,
- turysty idącego w góry - głównej atrakcji Krościenka,
- turysty wycieczkowego oraz tranzytowego,
- mieszkańca sąsiednich gmin, który zostawiał swój samochód w Krościenku żeby przesiąść się do komunikacji zbiorowej,

Brawo wizjoner od gondoli, tężni, pijalni, wyciągów. Obiecywał turystów i uzdrowisko, a skończył na betonowej pustyni. Na głos Krościenka wiele postów ze zdjęciami parkingu z dnia powszedniego kwiecień/maj zanim wprowadzono odpłatność. To byli goście i klienci lokalnych przedsiębiorców, teraz już ich nie ma. Tak się, niestety, marnuje potencjał naszej Gminy.
Michał21:03, 23 kwietnia 2024
Ten cały śmieszny głos Krościenka to chyba ludzie z epoki kamienia łupanego co po świecie nie jeżdżą bo wszędzie na całym świecie są betonowe pustynie i to płatne bo inaczej nie da się zaparkować bo ludzie rąbią sobie parking całodniowy tak ja było to w rynku u nas i nie dało się zaparkować. Nigdzie nie ma bezpłatnych parkingów to jest 21 wiek. A tak na marginesie to jest naprawdę tani parking wystarczy pojeździć po Polsce trochę no chyba że nowy wójt chce zrobić strefę jak w Warszawie to już pustynia nie będzie potrzebna bo i tak normalnie auta nie wjadą do nowoczesnego Krościenka
Niekompetentny17:52, 23 kwietnia 2024
No naprawdę, teraz sama kompetencja będzie kroczyć drogami gminy, erudycja i mądrość nieomylnych. Czas kampanii minął i przekonacie się co nowy wójt załatwi. A z tym sklepem to przesada. Nowy wójt ma się zajmować sklepem? No tak, może rano chleb dowozić po drodze do pracy
ŻYCZLIWY10:19, 23 kwietnia 2024
Zróbcie coś z sklepem spiżywcztm w Grywałdzie. To jest chore żeby brakowało chleba dla ludzi. Muszą jeździc do innych sklepów bo inaczej się nie da. Na niektórych rzeczach są pokazane terminy przydatności. Potrzebujemy NOWY SKLEP!
Mamuśka10:14, 23 kwietnia 2024
Gratulacje
Mateuszek10:13, 23 kwietnia 2024
A mówiliście że Grywald jet zacofany no. D. Konieczny z Krościenka i co macie naszego wójta!
Mamasita10:12, 23 kwietnia 2024
Panie Tkaczyk jest kilka ważnych rzeczy i pilnych do zrobienia w Grywałdzie.
1. Zrobić coś z sklepem spożywczym masakra jest tylko jeden sklep e którym brakuje chleba dla ludzi i trzeba jeździć do innych sklepów, są rzeczy bez terminu przydatności bo jest skazany.
2. Droga ul. Pienińska 2 część
To jest pilne !
Jacek22:46, 22 kwietnia 2024
Dydy przestańcie płakać i lamentować, byliście najmądrzejsi, wszystko kontestowaliście, nie słuchali co się do was mówi, nawet na tym portalu, nie przyjmowaliście faktów do wiadomości, nie szanowaliście ludzi, nie liczyliście się z nikim i niczym, do tego cynizm, obłuda i brak kompetencji, nawet to że nic nie zrobiliście nie jest tak naganne jak sposób sprawowania funkcji i traktowania urzędu, większość miała was dosyć, dała temu wyraz i wystarczy, że znikacie z życia publicznego, to jest najważniejsze, wróci normalność i naprawdę nie martwcie się , wasza fałszywa troska jest zbędna nawet nie potraficie z godnością przyjąć werdyktu demokracji i reguł społecznych co nikogo specjalnie nie dziwi, jesteście bez ambicji i honoru dlatego zostaliście pożegnani z przytupem, wreszcie.
marek20:03, 22 kwietnia 2024
teraz to Tadek mam nadzieję że jak nowy wójt nastanie to powie do Ciebie jak Ty do mnie "nie mamy o czym rozmawiać"
sawuarek i wiwarek19:31, 22 kwietnia 2024
Sąsiadka zza miedzy: zarówno pan były wójt jak ten nowo wybrany to są politycy, osoby publiczne, które stoją pod pręgierzem opinii publicznej. Oczywiście należy odróżnić język emocjonalny, czyli to co Ty nazywasz jadem, nienawiścią, bluzganiem i pluciem, od merytorycznej krytyki, którą nie tylko wolno, ale nawet trzeba pod ich, polityków, adresem, kierować. Politycy mają bać się nas, a nie my ich, bo to my rządzimy w demokracji, a oni są tylko naszymi służącymi do konkretnej roboty na 4-letnią kadencję, możemy ich nawet przed upływem kadencji odwołać, a co dopiero krytykować.
sąsiadka zza Miedzy17:08, 22 kwietnia 2024
Ludzie skąd Was tyle jadu, nienawiści....
Kiedyś usłyszałam bardzo mądre słowa,, Ludzie Ci wszystko wybaczą, ale to że Ci się powiodło tego Ci nie wybaczą''
Nie jestem z Krościenka, ale pamiętam Krościenko 10 lat temu.....
Bardzo Wam współczuję, pewnie jedyne co możecie i UMIECIE to plucie na drugiego człowieka...
myślę, że życie zweryfikuje i już niedługo za kilka miesięcy zapomnicie o Panu Dydzie a zaczniecie Bluzgać Pana Tkaczyka...
przecież Polak potrafi prawda?
Pesymista17:03, 22 kwietnia 2024
Teraz karawana pojedzie, prosto na minę. Niektóre osoby ze zdjęcia kojarzę jak fotografowały się z poprzednim wójtem - zmiana aż śmiech gromki bierze. Teraz deweloperka z Krakowa będzie miała tu raj, darmoszka za parking, wicewójtem zostanie pan Gabryś, albo były radny Bartłomiej z Krośnicy lub tu kierownik komunalki, geodetą gminnym pan Kwiatek. Pan Tkaczyk tyle personalnie ludziom obiecał, że w urzędzie braknie etatów. Czekam na tą przystań kajakarską, wody termalne, gondole. Wszystko było chyba policzone, więc wnioski o pieniądze unijne będą złożone już rychło, kasa popłynie szerokim strumieniem. Lokalni biznesmeni podwoją kapitał, nowi będą stać w urzędzie po wpis do ewidencji gospodarczej. Tak mi się
marzy, ale serio to perspektywa na 5 lat moim zdaniem żadna. Znowu będzie walka dwóch plemion, ale kto będzie chłopcem do bicia? Dydę już ukrzyżowaliście. Za 5 lat sam wystartuje
6QWERTY614:58, 22 kwietnia 2024
A to nie jest jakaś rodzina powiązana z pracownikami Starostwa w NT? Bo tego nazwiska się całkiem sporo przewija w różnych instytucjach w mieście...
Żegnam14:29, 22 kwietnia 2024
No to już mamy winnych porażki Dydy. Bo przecież winny nie jest sam Dydy, który niszczył ludzi, niszczył miejscowość, niszczył potencjał gminy , był bufonem bez wiedzy i kompetencji. Niestety, miłośnicy Dydy nigdy nie zrozumieją otaczającego świata i w tych wpisach świetnie to widać. Państwu już dziękujemy. Karwana jedzie dalej, prosto na emeryturę.
Super14:15, 22 kwietnia 2024
No widzisz, no i państwo W. wprowadzili Dyde na wójta a potem na drugą kadencję. Później pan wójt uwierzył w Plewę, Błażusiaka, Śniegoń którzy już pogrążyli Gawędę, no a teraz Dyde. No cóż, bardzo dobrze się stało - znowu Krościenko będzie się rozwijało.
mediocritatem tetra13:52, 22 kwietnia 2024
Należy więc życzyć nowemu Wójtowi,żeby sterowany przez ukrytych za parawanem hipokrytów,wytrwał całą kadencję i nie odszedł jak jeszcze urzędujący.Krytykować jest łatwo ,trudniej coś zrobić .Teraz Pan Tkaczyk nie będzie już osobą anonimową tylko urzędnikiem publicznym.Wszyscy będziemy więc patrzyć na realizację obietnic, ruchy personalne i będziemy rozliczać za to co zrobi.Takie prawo wyborców tych co byli za i tych co przeciw.Każdy z Wójtów od 89 roku coś obiecywał coś,. robił,a i tak zawsze oceniany był surowo i wielu wiecznych malkontentów było niezadowolonych,pomimo tego że powstało bardzo dużo inwestycji i ludzie z zewnątrz mówią jak bardzo się Gmina Krościenko zmieniła.Tak będzie i teraz.Krościenko jako Gmina ma potencjał ,ale też trzeba umieć nim mądrze zarządzać.Miejmy nadzieję że tak będzie.
Temu13:49, 22 kwietnia 2024
Tadziu czy tobie jako pracownikowi urzędu gminy znane są chociaż podstawy ekonomiki regionu? Na pewno NIE, jak oni cię zatrudnili, pracownik administracji publicznej powinen posiadać jakieś kwalifikacje na zajmowanym stanowisku, a ty nie masz żadnych. Polecam przed dyskusją zapoznanie się z klasyką Profesor Antoni Fajferek ?Region ekonomiczny i metody analizy regionalnej?. Jakby też Dyda przeczytał chociaż kilka albo nawet jedną z wielu publikacji swojego sąsiada to by głupot może nie robił i nie opowiadał. /.../
Logik13:28, 22 kwietnia 2024
nielogiczną piszemy razem panie vicewójcie, drugi błąd to głupota nie może być logiczną ani największą ani najmniejszą, trzeci zarzut formułowany bezpodstawnie wynika z braku kompetencji, urzędnicy Dydy nie posiadają elementarnej wiedzy ani też zdolności analitycznych, zwykli ignoranci, inwestycja dla jakich powstał urządzony parking miała określone cele i zadania ale jej efektywny sposób wykorzystania przekracza percepcję emerytowanego nauczyciela WFu i OHP gdzie obydwaj panowie rozumiejący inaczej powinni jak najszybciej się udać żeby już więcej nie szkodzi Krościenku. Żegnamy z nieukrywanym zadowoleniem.
z nadzieją na lepsze jutro13:20, 22 kwietnia 2024
tak sie wszyscy parkingu przyczepiają, a jakby był bezpłatny to zaraz autobusy ze szczawnicy by tam parkowały, i byłaby mowa o tym ze krosćienko parkingiem szczawnicy.. ale nowy wójt zrobi go bezpłatnym, a wzamian w rynku parking zamknie dla ruchu i zrobi fontanne i makiete dunajca, tak jak pisał to w swoim programie.
Tyle w temacie12:36, 22 kwietnia 2024
Parking w Krościenku nie służy do niczego odkąd zostały wprowadzone opłaty. To jest betonowa pustynia i to jest zasługa Dydy - najlepszy realny przykład jego niekompetencji. Tak się kończą ci którzy niszczą Krościenko.
Głos Krościenka 212:28, 22 kwietnia 2024
Szanowni Państwo załączony dokument - kalkulacja oceny opłacalności finansowej przedsięwzięcia biznesowego o nazwie parking przy ul. Sobieskiego przygotowanej przez Urząd Gminy (w odpowiedzi na interpelację radnego) to dowód totalnej niekompetencji obecnych władz.
Tadeusz Topolski podpisany pod tym dokumentem dobitnie prezentuje poziom swojej ignorancji i braku elementarnej wiedzy z zakresu finansów.

Abstrahując, że w tej odpowiedzi próżno szukać jakichkolwiek powszechnych i podstawowych metod stosowanych do wykonania prostej analizy finansowej np. wartość bieżąca netto (ang. net present value, NPV), to poziom zaprezentowanych wyliczeń jest żenujący.

Otóż, Ci ignoranci kolejny już raz mylą dochód z przychodem w kontekście projektu gospodarczego. Wynik finansowy (dochód) danego przedsięwzięcia tworzy relacja wpływów (przychodów) do wydatków (kosztów). Tymczasem w odpowiedzi zsumowane przychody tworzą dochód, bez uwzględnienia kosztów!

Jeśli chodzi o wyróżnione koszty, to gdzie w tej pseudo analizie uwzględniono koszty związane z zakupem parkometrów (egzemplifikowane wartością rocznej stawki amortyzacji)? Gmina za darmo je otrzymała, czy zapłaciła ponad 50.000,00 zł?

Po trzecie, jak zostały wyznaczone koszty pracownicze w związku z kontrolowaniem opłat parkingowych w systemie 24h/d i przez 365 dni w roku? Kwota 5.687,52 zł za rok 2023, oznacza że stawkę godzinowa wynosiła 65 groszy. Jak ta wielkość została wyznaczona i kto podejmuje się realizacji jakiekolwiek aktywności za stawkę 65 groszy za godzinę?

Ale nie to w tym najistotniejsze. Istota problemu tego beznadziejnego przedsięwzięcia polega na tym, że dla tych żałosnych rzekomych (nie wiadomo czy to w ogóle kwota prawdziwa) 35 tys. zł dochodu ( bez uwzględnienia znaczących kosztów, co wykazano wcześniej), doprowadzono do setek tysięcy strat ponoszonych przez lokalnych przedsiębiorców - sklepikarzy, restauratorów, właścicieli punktów gastronomicznych, lodziarni itp.

Ci przedsiębiorcy płacą podatki PIT i CIT (które w znacznej części zasilają gminny budżet), podatek od nieruchomości komercyjnych (który w całości trafia do gminy).

Ci przedsiębiorcy zatrudniają pracowników, którzy również płacą podatek dochodowy od osób fizycznych.

Ci przedsiębiorcy inwestują i korzystają z usług innych lokalnych przedsiębiorców np. z branży remontowo-budowlanej, którzy też płacą podatki.

Ci przedsiębiorcy zarobione środki inwestują, rozwijając Krościenko i tym sposobem kreują kolejne wpływy podatkowe.

Krościenko miało jedną przewagę konkurencyjną nad gminami sąsiadującymi - duży darmowy parking. Teraz z Krościenka został przepędzony:
- turysta korzystający ze spływu przełomem Dunajca, który mógł zostawić wygodnie, bezpiecznie i bezkosztowo swój pojazd i skorzystać z komunikacji zorganizowanej na spływ;
- turysta idący w góry - głównej atrakcji Krościenka;
- turystyka wycieczkowy oraz tranzytowy;
- mieszkańcy sąsiednich gmin, którzy zostawiali swoje samochody w Krościenku żeby przesiąść się do komunikacji zbiorowej.
Oni wszyscy korzystali ze sklepów, punktów gastronomicznych, restauracji. Jak to wygląda obecnie, każdy widzi - totalne pustki.

Ignorant i dyletant, nie mający pojęcia o elementarnych relacjach i zależnościach ekonomicznych oraz o konsekwencjach podejmowanych działań, połakomił się na grosze (za rok kwota dochodu na poziomie miesięcznych pensji wójta i zastępcy wójta), żeby docelowo stracić dziesiątki albo nawet setki tysięcy wpływów do budżetu gminy, przy okazji niszcząc lokalnych przedsiębiorców, którzy zainwestowali dobytek swojego życia w Gminie Krościenko nad Dunajcem. Oczywiście tego w zaprezentowanej analizie brak, gdyż autorzy odpowiedzi na interpelację nie posiadają nawet świadomości istnienia narzędzia o nazwanie analiza kosztów i korzyści (z ang. cost-benefit analysis), która powinna być zastosowana do oceny takiego przedsięwzięcia i która wymiaruje dany projekt w kontekście wpływu na otoczenie społeczno-gospodarcze oraz wyznacza nie tylko starty ekonomiczne, ale również wizerunkowe.
Głos Krościenka12:28, 22 kwietnia 2024
Przychody roczne według UG z opłat parkingowych: 56.610,55 zł

Zsumowane koszty (do obliczeń przyjęto cenę 1 kWh 0,60 zł) według UG funkcjonowania parkingu (z pominięciem wielu pozycji np. amortyzacja parkometrów, realne koszty pracownicze, roczna konserwacja i utrzymania urządzeń, koszty instalacji i zakup kamer itp.): 21.525,46 zł

Dochód = przychód - koszty = 35.084,99 zł.

ZA TYLE ZNISZCZONO ROZWÓJ CZĘŚCI KROŚCIENKA I DOPROWADZONO W KONSEKWENCJI DO SETEK TYSIĘCY STRAT LOKALNE OTOCZENIE.

Ps. Nawet jeśli przyjmiemy, że niektóre koszty występowałyby również gdyby parking był bezpłatny (np. koszty odśnieżania) to należy je uwzględniać w przeprowadzonej analizie wobec pominięcia wielu innych kosztów związanych z wprowadzeniem strefy płatnej (amortyzacja parkometrów, realne koszty pracownicze, roczna konserwacja i utrzymania urządzeń, koszty instalacji i zakup kamer itp.).
Super12:26, 22 kwietnia 2024
Jeśli ty nie rozumiesz że wprowadzenie opłat na parkingu zmniejszyło ilość ludzi odwiedzających Krościenko co widać np. w obiektywnych danych np. poziom spływu Dunajca do Krościenka z 18 do 8 procent,?bo ludzie nie mogli już zostawić w Krościenku bezpłatnie i bezpiecznie swojego samochodu i przesiąść się na busa, to nie ma z kim dyskutować. I uwierz mi że Ci ludzie nie zostawili samochodu na chwilę tylko na kilka godzin. Niestety nic nie rozumiesz i dlatego bardzo dobrze że tacy ludzie zostali odsunięci od zarządzania gminą. A jeśli chodzi o doradców byłego wójta to Ci z pierwszej zagwarantowali mu drugą turę a Ci z drugiej nie zagwarantowali trzeciej.
Tyle12:08, 22 kwietnia 2024
Dyda płatnym parkingiem zniszczył Krościenko i Krościenko mu podziękowało.
Logiczny12:07, 22 kwietnia 2024
Ale Ty się rodziny W odczep to już jeden się przyczepił i chciał ją gnębić to dzisiaj pakuje gabinet.
Brawo11:52, 22 kwietnia 2024
Tak parking w miejscowości turystycznej służy na chwilę. Ha ha ha. Fantastyczny brak elementarnego rozeznania. Jak ty nie odróżniasz strefy płatnego parkowania od parkingu, to cech, charakteru ani różnic nie zrozumiesz. To niestety są te braki w kompetencjach i elementarnej wiedzy. Notabene trzeba być wyjątkowo odpornym na przyswajanie wiedzy żeby nie rozumieć podstawowych relacji społeczno-gospodarczych po 10 latach wójtowania.
Do erudyty11:21, 22 kwietnia 2024
Nielogiczne pisze się razem /.../ Jakie funkcje powinien pełnić parking w Krościenku, analizę i możliwości wykorzystania tej Inwestycji prezentowano wielokrotnie ale /.../ nie rozumieją podstawowych procesów ekonomicznych, zależności, nie mówiąc o kalkulacji czy efektywności. Szkoda zatem po raz kolejny kolejny tłumaczyć, z resztą nie ma po co. Niech się teraz Zastępca Tadziu Topolski wykaże swoimi zdolnościami biznesowymi ale na własny rachunek /.../ Dobrze że już nie będziemy słuchać tych mądrości najmądrzejszych.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Gall11:11, 22 kwietnia 2024
No widziciie, Dyda za pośrednictwem swoich licznych pomocników wypłakuje się że załatwiły go 2 osoby, to pokazuje brak kompetencji jego i jego pomagierów, olbrzymiej grupy nieudaczników, cały urząd był wykorzystywany, wykorzystywał stanowisko i nadużywał uprawnień, straszył, prosił, rozsiewał fake newsy, głosił fałszywą propagandę sukcesu, chwalił się nie swoimi zasługami, rozsyłał swoich siepaczy jak jego pełnomocnik Piotr Oleś ale i te pseudo elity, busiarze, pożal się Boże kupcy i inne *** co nachodzili ludzi, piętnowali porządnych Mieszkańców i nic nie pomogło w zderzeniu z rzeczywistością. Łabędzi śpiew Jest to objaw słabości i upadku przed którym kroczyła jego pycha i arogancja, ale wreszcie Krościenko wyzwoliło się od oprawcy i może zacząć decydować o sobie. Dydzie bez żalu dziękujemy, jeszcze tylko trzeba po nim posprzątać.
Pozdrawiam Gall.
kołem się toczy11:09, 22 kwietnia 2024
Państwo W. 10 lat temu pisali takie peany wobec J.Dydy a przeciw S. Gawedzie
J.Dyda słuchał ich 3 lata i odstawił na boczny tor ich doradztwo
Teraz będą doradzać S.Tkaczykowi - czyli znowu powtórka z rozrywki
czemu tak nie logiczne myślenie10:57, 22 kwietnia 2024
Turystyka i parking
największa głupota logiczna
Parking służy tylko do pozostawienia auta na chwilę
a nie na rozwoju turystyki ale to filozofia "pseudoturystów rodziny W."
Ups10:15, 22 kwietnia 2024
Ojeju to Plewa i Błażusiak oraz elita z rynku nie pomogła. Ale mi przykro. Dyda zaczął wojnę z normalnością, rozsądkiem, logikom, prawda i dobrem naszej gminy. Chciał niszczyć, to zniszczył część Krościenka, a w konsekwencji siebie.
Eventus stultorum magister09:34, 22 kwietnia 2024
Do Pani od łaciny:
Oto klasyk: "Demokracja ma swoje prawa, więc wynik wyborów trzeba uszanować". Jednak zanim zanurzymy się w takim sentymentalnym tonie, pozwól, że zwrócę uwagę na rzeczywistość. Słowa o uszanowaniu demokracji brzmią jak z żartu, zwłaszcza gdy chowająca się za skulonym ogonkiem osoba atakuje personalnie tych, którzy wspierają nowego wójta. Porażka, o której tak głośno piszesz, to efekt brudnych zagrywek starej władzy, która ignorując znaczenie słowa "gmina", straszyła mieszkańców, że Krościenko zostanie na dalszym planie. No cóż, dobitnie pokazuje to jakie szerokie horyzonty mają nadal Ci Państwo. Prywatny folwark by dalej chcieli. Teraz wybraliśmy kompetentną i mądrą osobę, wspieraną przez sztab Grupy ludzi wykształconych, przedsiębiorczych, ale przede wszystkim chętnych do pracy dla Społeczności. To jest szansa na zmianę dla Krościenka. Nie możemy zapominać o antydemokratycznych metodach, jakie były stosowane, próbując manipulować opinią publiczną. Jednakże, zamiast głosować na zmianę, wielu z Was pozostało w starym schemacie. Wciąż wierzymy, że ekipa Lepszej Perspektywy przyniesie pożądane zmiany. A wracając do tej pełnej goryczy wypowiedzi i odrażających oszczerstw w kierunku np. pani Stasiowskiej to "anty" przede wszystkim jest Wasz portal "Antygłosu", a najmniejsza liczba głosów na radną z drugim kandydatem z tamtego okręgu (tylko na tyle Was stać?) dobitnie pokazują jaki ogrom osób jest przeciwnych obecnej pseudo radnej, która niestety jak wszyscy pozostali będzie musiała zacząć w końcu pracować. Ekipa Lepszej Perspektywy jest ostatnią nadzieją dla Gminy, a takie charyzmatyczne i patriotyczne osoby jak m.in. pani Stasiowska dobrze o tym wiedzą. Niech to zwycięstwo będzie lekcją dla wszystkich. Wierzymy w lepszą przyszłość naszej gminy i wspólnie zrobimy wszystko dla Jej dobra!
Brawo09:21, 22 kwietnia 2024
Dzięki Bogu, tego bufona i wspierających go dzieci ulicy nie dało się już tolerować, to było nie do zniesienia, zniszczyli Krościenko i lekceważyli Mieszkańców od ponad 20 lat, bo prym wiodła grupa tych samych osób, wcześniej wspierali poprzedniego wójta Stanisława Gawędę jak wieczni radni Barbara Śniegoń, Franciszek Plewa, Jan Chrobak czy Józef Błażusiak a później przeszli do na szczęście już byłego Jana Dydy, tworząc adoracyjną grupę niekompetencji i ignorancji doprowadzając Gminę do ruiny, Symbolem ich niekompetencji jest wprowadzenie płatnego parkingu na zafundowanym staraniem rozsądnych mieszkańcowi Krościenka przez budżet Centralny i wyrzucenie turystów, zniszczenie jedynej przewagi konkurencyjnej i turystyki w Gminie, inne grzechy to topowa nieudolność za co podziękowali im w dogrywce mieszkańcy mimo wykorzystywania całego aparatu urzędu do utrzymania władzy na którą nigdy nie zasługiwali. Dobrze, że mieszkańcy wreszcie to dostrzegli - Brawo Wy,
Jasiek08:20, 22 kwietnia 2024
Czy Anna Paluch nadal będzie patronką Krościenka n/D?
Marian08:18, 22 kwietnia 2024
Dobrze.powiew świezości.
To juz moze znikać z FB "Głos Kro..."juz nie ma na na co podkrecac ludzi...
maszynka kręci się07:55, 22 kwietnia 2024
Zobacvzymy i ocenimy po owocach
Tkaczyk bardzo kiepski radny
a jaki wójt będzie ?
Też bardzo słaby
Jego pomysły to jak gondola do Sromowiec kiedyś
a przyjdzie szara rzeczywistość
doradcy jak za I kadencji wójta Dydy pociagną go w dół
Szogun07:47, 22 kwietnia 2024
Teraz Stasiu zmień jeszcze W-ce wójta i zrób porządek jeszcze z kilkoma osobami w urzędzie bo nic nie wartają odkąd pracują i jeszcze załatwiają w czasie pracy sprawy ze swoich firm prywatnych.
Lew07:37, 22 kwietnia 2024
Dzięki Bogu, tego bufona i wspierających go dzieci ulicy nie dało się już tolerować, to było nie do zniesienia, zniszczyli Krościenko i lekceważyli Mieszkańców od ponad 20 lat, bo prym wiodła grupa tych samych osób, wcześniej ?wspierali? poprzedniego wójta Stanisława Gawędę jak wieczni radni Barbara Śniegoń, Franciszek Plewa, Jan Chrobak czy Józef Błażusiak a później przeszli do na szczęście już byłego Jana Dydy, tworząc adoracyjną grupę niekompetencji i ignorancji doprowadzając Gminę do ruiny, Symbolem ich niekompetencji jest wprowadzenie płatnego parkingu na zafundowanym staraniem rozsądnych mieszkańcowi Krościenka przez budżet Centralny i wyrzucenie turystów, zniszczenie jedynej przewagi konkurencyjnej i turystyki w Gminie, inne grzechy to topowa nieudolność za co podziękowali im w dogrywce mieszkańcy mimo wykorzystywania całego aparatu urzędu do utrzymania władzy na którą nigdy nie zasługiwali. Dobrze, że mieszkańcy wreszcie to dostrzegli - Brawo Wy,
do Gala Anonima06:40, 22 kwietnia 2024
Jaką siłą jest internet media społecznościowe można było się przekonać w trakcie tych wyborów.Sprawna manipulacja umysłami wyborców ,przekazywanie tendencyjnych treści,mówienie kłamstw,pomawianie,obrażanie ...to rzecz dzisiaj niezbędna by wygrać.Wybory to takie igrzyska gdzie wygrać można przez zajadłość i stopniowe podnoszenie negatywnych emocji.To akurat było atutem wygranego poprzez faceboka Głos Krościenka i rozsiewane drogą pantoflową plotki i pomówienia.Teraz nowy Wójt będzie musiał publicznie na sesji Rady Gminy zabrać głos żeby podziękować wyborcom i przedstawić swoją wizję działania.Mam nadzieję że będzie przemawiał tak pięknie i merytorycznie jak w tym wywiadzie który tuż przed wyborami ukazał się w Pieninach Info.
Jas06:05, 22 kwietnia 2024
Gratuluję!
Teraz rozliczyc tych co nic nie robia w UG zwolnić.
Zaczać spelniać obietnice wyborcze...bo na Pana oddałem swoj glos.
młodyrolnik01:36, 22 kwietnia 2024
minusem dal Krościenka był płatny parking obok Dunajca, to zniechęca do zaparkowania, niestety, nie potraficie myśleć ;-) znaczy władze ;-)
Gall01:32, 22 kwietnia 2024
Jaka porażka, mieliście nieudacznika wójta i ludzie mieli dosyć jego arogancji, niekompetencji a przede wszystkim indolencji i niebywałej zdolności destrukcyjnych. Bardzo dobrze się stało bo gorzej być już nie może, wystarczy że będzie normalnie, a jak was też przewietrzą to dobrze dla Krościenka, więc przestańcie płakać Beatki, Krysie, Dorotki, Jadzie i Lutki skończyła się era gnuśności i nieróbstwa. To dobra wiadomość dla Krościenka i jego mieszkańców. Brawo Kroscienczanie, Ci z Centrum, Zawodzia, Krośnicy, Haluszowej, Grywałdu, Tylki, Kątów i Niwek, wszyscy stanowią wspólnotę samorządową i nie uznają podziału na my i oni w przeciwieństwie do tej śmietanki z niskoprocentowego mleka serwowanej pod barem u Franka.
Elton01:12, 22 kwietnia 2024
Dyda tak bardzo niszczył ludzi w tym Krościenku że trudno żeby mieli go popierać. Bardzo dobrze się stało. Super!!!!
Józef01:06, 22 kwietnia 2024
Ja jestem z Krościenka i wygrałem więc nie wiem co miałbym przełykać.
Brawo01:02, 22 kwietnia 2024
Za ten płatny parking którym Dyda zniszczył Krościenko dostał właśnie nagrodę.
latius prospectum00:33, 22 kwietnia 2024
Demokracja ma swoje prawa więc wynik wyborów trzeba uszanować.Krościenko przegrało bo wiele osób głosowało na Tkaczyka.I duża w tym zasługa Pani mącicielki kajakarki oraz zawiedzionej życiem Pani z PPOZ przy współudziale Pani Stasiowskiej głównej anty krościenczanki która dostała najmniej głosów na radną w swoim okręgu.Ludzie uwierzyli w te bajeczki elekta i jego buńczuczne zapowiedzi pisane obcą ręką osób redagujących Głos Krościenka.Teraz będzie zmiana.Personalnych będzie kilka w Urzędzie zwłaszcza.Ci którym nowy wójt obiecał dostaną co obiecane.Gmina w błyskawicznym tempie zmieni swoje horyzonty działania ,a za dwa trzy lata będziemy krainą mlekiem i miodem płynącą.Porażka jest porażką i mieszkańcy przekonają się na własnej skórze co taka zmiana im przyniesie.Grywałd i Krośnica zachowały się patriotycznie więc świętują i trzeba ich pochwalić za jednomyślność.Krościenko tym razem pokazało że nie jest jednością więc musi przełknąć gorycz porażki.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas