Centymetry dzieliły go od czołówki z tirem. Szokujące video z zakopianki - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
13°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
24.04.2024, 09:43 | czytano: 12058

Centymetry dzieliły go od czołówki z tirem. Szokujące video z zakopianki

To cud, że sytuacja, która wydarzyła się 18 kwietnia na zakopiance między Chabówką z Rdzawką, nie zakończyła się tragedią. Na video, które otrzymaliśmy od naszego czytelnika, widać, jak kierowca volvo próbuje wyprzedzać na podwójnej ciągłej, na zakręcie, dwie ciężarówki. Centymetry dzielą go od zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka tirem.

Kadr z nagrania
Kadr z nagraniar/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
lb09:49, 28 kwietnia 2024
@tylko tyle - nikt go nie broni, podobnie jak nikt nie bronił Himmlera, skoro tym z złym był Hitler. jak ludzie mają dobrze jeździć samochodem, skoro nie potrafią czytać najprostszych zdań w internetach?
tylko tyle13:56, 27 kwietnia 2024
Idioci kierowca wyprzedza w niedozwolonym miejscu a wy go bronicie trzeba być porąbanym z takim rozumowaniem
antyobserwator22:10, 25 kwietnia 2024
obserwator chyba obserwował zza krzaków, bo zakręt nie był w lewy (a raczej lewo) tylko w prawo, poza tym volvo jechało przed ciężarówką próbując się zmieścić pomiędzy nimi, więc nie mógł być niezauważony. A jeżeli nie mógł się zmieścić to kierowca ciężarówki nie zachował minimalnej odległości między pojazdami.
Jo21:48, 25 kwietnia 2024
polok na niemieckich blachach
wcale nie było tak ciasno20:23, 25 kwietnia 2024
Może tylko w Polsce tak się jeździ, ale znaki na jezdni to też chyba tylko w Polsce tak wyglądają.
obserwator20:20, 25 kwietnia 2024
Niektórzy piszą że kierowca toitoi jest też winny ...ale moim zdaniem on mógł w ogóle nie widzieć że z drugiej strony jedzie ciężarówka , bo przecież kierownica jest z lewej strony . Patrząc na filmik samochód ciężarowy jadący przed nim , prawdopodobnie zasłaniał całą widoczność . Typ z Volvo złamał tyle przepisów ile się dało w tym miejscu ...podwójna ciągła , zakręt w dodatku w lewy co uniemożliwia podczas tego manewru obserwację tego co się dzieje przed samochodem .
Nikt chyba nie zwrócił uwagi na to co robi kierowca samochodu z kamerką . Wyraźnie zjechał do środka jezdni , tak jakby również chciał wyprzedzać za Volvo ...i kiedy pokazała się czołowo ciężarówka , widać bardzo wyraźnie że zdecydowanym ruchem zjeżdża do prawej strony drogi .
lb20:06, 25 kwietnia 2024
@nie Pawełku - nie miał widzieć. on widział i świadomie ryzykował jego życiem. to jest cholernie zasadnicza różnica.
Pawełek18:59, 25 kwietnia 2024
Mam nadzieję, że kierowca Volvo straci uprawnienia nim ktoś przez niego zginie na drodze. Według niektórych widzę to kierowca ciężarówki zamiast patrzeć przed siebie to miał patrzeć w lusterko i spodziewać się bandyty który będzie wyprzedzać na zakręcie i lini ciagłej?
Kierowca ciężarówki do więzienia12:29, 25 kwietnia 2024
Wina jest kierowcy toitoia, idiota prawie zabił człowieka. Tak to prawda, że kierowca volvo mógł nie wyprzedzać, ale na filmie wyraźnie widać że narażenie życia miało miejsce nie w skutek samego manewru tylko w skutek tego że nie mógł się schować. sam to zaniosę na prokuraturę.
maniek11:14, 25 kwietnia 2024
Jak widać po komentarzach, w tym kraju bandziory drogowe mogą spać spokojnie...
lb07:55, 25 kwietnia 2024
...i teraz komentarze pokazujące mentalność Polaka. NIE będzie dobrze na polskich drogach, nie przez takich jak kierowca volvo, ale właśnie takie nastawienie - mściwość, zawiść, złośliwość i szeryfowanie. mógł gość zginąć - "no trudno, mógł nie wyprzedzać". i wy ludzie chodzicie do kościoła.
pamiętajcie, że to że ktoś robi wykroczenie nie usprawiedliwia nas! czy pijanego rowerzyste rozjeżdżacie bo jest pijany i można? czy pieszego nie na pasach rozjeżdżacie? czy jak ktoś wymusza to dla zasady wbijacie się w niego? wykroczenie innych nie zwalnia nas z przepisów - podczas gdy jest się wyprzedzanym nie można przyspieszać! to jest wykroczenie! podobnie jak jazda na zderzaku i brak odstępu! panie maniek - rozumiem, że ciężarówką jeździ się trudniej, ale popełnił kierowca wykroczenie i mandat tak czy siak się należy. i Bogu dziękować że kierowcy volvo się nic nie stało, czego on by tam nie nawywijał. nie oceniajmy go bez całej wiedzy - może wiózł żonę na poród itd. nie wiem, ale ludzie, bądźmy ludźmi dla siebie, bo to nasze "człowiek człowiekowi wilkiem" zaczyna być męczące...
sam jesteś nerwowy07:00, 25 kwietnia 2024
W Norwegii chłopie, ludzie są już steroryzowani (zakazane słowo) przez władzę w każdej dziedzinie. Polacy stamtąd uciekają. To jest dla ciebie "ideał"? Na porządku dziennym jesteś podglądany na każdym skrzyżowaniu, na każdym rogu ulicy, nawet w lasach. Opanuj się człowieku. Dość!
Hamulcowy21:33, 24 kwietnia 2024
Mhm wystarczy wprowadzić w prawie taką możliwość , aby policja mogła gdzie tylko uzna za stosowne montować ukryte kamery. Tyle i aż tyle. Chodzi o psychę narwanych kierowców. Po takich zabiegach praktycznie każdy by się bał dokonać wykroczenia. I wtedy kultura jazdy w Polsce była by porównywalna np. z Norwegią.
bez paniki21:14, 24 kwietnia 2024
Nie nakręcajcie atmosfery strachu.
Kamion20:18, 24 kwietnia 2024
@Janosik
Kierowca Volvo traci prawko od razu, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, zakręt na czołówkę plus hamerykanskie Kierunkowskazy co są u nas zabronione.Na miejscu kierowców Ciężarówek bym nie zwalniał i nie zostawiał miejsca żeby mógł wjechać, za swoją głupotę płacić każdy sam indywidualnie a nie wszyscy na drodze.A jeśli ty masz takie podejście do jazdy jak przestawiłeś to gratuluję, pewnie nie jedyną drogą jaką jeździsz jest jakaś Wojewódzka każdy się wypowiada na takie tematy a autostradami nie jeździ.
Mhm18:09, 24 kwietnia 2024
Doprowadzać do takich sytuacji mając za chwilę dwupasmówkę to start w konkursie o nagrodę Darwina.
Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Chciałbym doczekać czasów, że jazda po polskich drogach nie będzie walką o przetrwanie i zmaganiem z idiotami.
kominiarzu17:23, 24 kwietnia 2024
@Janosik
Lecz się na nogi póki czas.
maniek15:36, 24 kwietnia 2024
@Janosik, kierowca ciężarówki jechał prawidłowo, nie przyspieszał nie blokował, był wyprzedzany na zakręcie, miał obowiązek dbać o własne bezpieczeństwo więc o co chodzi. Czy prawidłowo jadący mają ustępować szaleńcom?, a może z osobówki chciał walnąć samobója i mu się nie udało, a jeśli w tym aucie były jego dzieci, to sugeruję badania u wspomnianego felietonisty w zakresie czy ten kierowca powinien mieć dzieci bo ewidentnie widać że nie powinien mieć.
Max15:34, 24 kwietnia 2024
Pewnie,zjeżdżajcie wszyscy z drogi bo idiota jedzie.
Gulasz Juliusz Zeżarł14:31, 24 kwietnia 2024
@maniek
a to w dużych autach nie ma hamulców? To, że jakiś kretyn chce się zabić, nie oznacza, że musisz mu w tym pomagać.
Janosik13:43, 24 kwietnia 2024
Owszem, kierowca Volvo złamał przepisy wyprzedzając na ciągłej. Ciekawe gdyby doszło do tragedii, jakby się czuł kierowca wyprzedzanej ciężarówki? Gdyby np. w wypadku zginęły dzieci. Niestety, wielu jeszcze nierozumie, że szybszemu trzeba ustąpić jak jest się zawalidrogą.
maniek12:58, 24 kwietnia 2024
@ib, chyba cię powaliło, ja mam się usuwać dużym autem pod skarpę bo jakiś idiota szaleniec igra ze swoim życiem i z moim. Jest ciągła?, powinien stracić prawko przynajmniej na rok bo narażał siebie a co gorsza innych, i jeszcze badania u doktora felietonisty z P24 bardzo wskazane by były bo chyba z tym drajwerem coś nie tak, ;)
sciezka12:38, 24 kwietnia 2024
po niemczech to umio grzeczniutko jeździć a minie granice to sodówa i zarobione ojro uderza do głowy i jeźdzą jakby prawko w chrupkach znaleźli...
strażak dyndu dyndu11:21, 24 kwietnia 2024
Kierowca z toitoja zachowuje się skandalicznie nie udostepniając miejsca dla volva miał na to sporo czasu i miejsca .Jest współwinny tej niebezpiecznej sytuacji i powinien być ukarany mandatem .
zniesmaczona10:56, 24 kwietnia 2024
mam nadzieję na słuszny mandacik :)
lb10:44, 24 kwietnia 2024
a kulturalny kierowca ciężarówki go blokuje, żeby nie mógł wjechać na prawy pas. jeden zachował się głupio, ale kierowca ciężarówki tylko dla samej złośliwości ryzykuje czyimś życiem. ka-ta-stro-fa.
Gulasz Juliusz Zeżarł10:09, 24 kwietnia 2024
Po tablicy sądząc Niemiec. Po zachowaniu sądząc, to nie Niemiec.
Czy jedynym rozwiązaniem powyższego równania jest jakiś człowiek typu podhalański Niemiec?;);)
Fun lentilek10:02, 24 kwietnia 2024
Powinni gościa uwalić takim mandatem, żeby na widok listonosza dostawał sraczki każdego dnia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas