Maciej Tokarz: "Stanowczo sprzeciwiam się słowom radnego Luberdy, który oskarża nas o złą wolę" - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Rabka Zdrój
Clouds
19°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
09.05.2024, 11:15 | czytano: 7652

Maciej Tokarz: "Stanowczo sprzeciwiam się słowom radnego Luberdy, który oskarża nas o złą wolę"

- Jeżeli słowa radnego Luberdy nie są częścią jakiejś cynicznej gry, którą obóz Burmistrza zamierza toczyć przeciwko nam w tej kadencji, to pozostaje mi jedynie radzić panu Burmistrzowi, aby nim zacznie z nami rozmowy, wpierw porozumiał się ze swoimi radnymi. My możemy poczekać- pisze w liście do redakcji Podhale24 radny Maciej Tokarz, jeden z liderów większościowej koalicji w Radzie Miasta Nowego Targu.

Maciej Tokarz. Fot. Szymon Pyzowski
Maciej Tokarz. Fot. Szymon Pyzowski
Pisaliśmy o tym tutaj: "Prezydium dla dwóch klubów i pierwszy zgrzyt w nowotarskiej Radzie Miasta"

Na słowa byłego przewodniczącego Grzegorza Luberdy, który stwierdził m.in., że "całe prezydium należy do dwóch klubów i za wypowiadanymi słowami przez nowego przewodniczącego i innych radnych o woli współpracy nie idą czyny", zareagował Maciej Tokarz.

Oto treść oświadczenia przekazanego redakcji Podhale24:

„Ze zdumieniem przyjąłem oświadczenie radnego Grzegorza Luberdy dla Podhale24 w sprawie wydarzeń, które miały miejsce na inauguracyjnej sesji rady miasta. 

W szczególności dotyczy to zarzutu o braku wcześniejszego uzgodnienia jego kandydatury na wiceprzewodniczącego rady. Dzień przed sesją rady miasta, przedstawiciel naszego klubu spotkał się z burmistrzem Grzegorzem Watychą, który zaproponował, aby uwzględnić pana Luberdę w prezydium Rady - jako przyczynek do przyszłego porozumienia. Radni naszej koalicji zgodnie uznali, że warto taki gest wykonać, by pokazać dobrą wolę i chęć współpracy. Jednocześnie, zarówno pan Burmistrz, jak i radni PiS zostali przez nas poinformowani, że przewodniczącym rady będzie Jan Sięka, a pierwszym zastępcą Szymon Fatla i wydawało nam się, że przyjęli to do wiadomości.

Pierwszym zaskoczeniem było dla nas zatem zgłoszenie kandydatury radnego Adama Hajnosa na przewodniczącego, a potem wiceprzewodniczącego rady miasta. Nie zastanawiając się zbytnio czemu ma to służyć, ani dlaczego pan Janusz Kawka zajął miejsce pomiędzy radnymi popierającymi burmistrza, realizowaliśmy po prostu wcześniejsze ustalenia, obejmujące również zgłoszenie kandydatury pana Luberdy na drugiego wiceprzewodniczącego.

Tu spotkało nas kolejne zaskoczenie, kiedy radny Luberda odmówił zostania wiceprzewodniczącym i zgłosił na tę funkcję radną Ewę Garbacz, błyskotliwie argumentując, że w prezydium rady potrzebna jest kobieta (na co nie wpadł przez 10 lat przewodzenia w pełni męskiemu prezydium).

Zaskoczeni przebiegem wydarzeń i nielojalnością frakcji Burmistrza w kontekście wcześniejszych ustaleń, nie mogliśmy poprzeć w taki sposób zgłoszonej kandydatury, a przebieg wypadków wydał nam się wręcz kuriozalny.

Nie jest dla nas zrozumiałe dlaczego pan radny Luberda odmówił, pomimo iż burmistrz Watycha go nam rekomendował. Nie wiemy jaka pseudo - makiaweliczna gra toczyła się na sesji kosztem radnego Hajnosa, nie interesuje nas też jakie są relacje w trójkącie Kawka - Watycha - Luberda. Mieliśmy w planach litościwie spuścić na te dziwne wydarzenia zasłonę milczenia, jednak tu czekało nas kolejne zaskoczenie, wobec którego już nie można było przejść obojętnie, tj. oskarżenie nas - na kanwie tych zdarzeń - o brak woli współpracy.

Oświadczam zatem, że stanowczo sprzeciwiam się słowom radnego Luberdy, który oskarża nas o złą wolę, pomimo zgłoszenia jego kandydatury na wiceprzewodniczącego rady miasta i poprzedzenia go kurtuazyjną laudacją radnego Garbacza. Jeżeli słowa radnego Luberdy nie są częścią jakiejś cynicznej gry, którą obóz Burmistrza zamierza toczyć przeciwko nam w tej kadencji, to pozostaje mi jedynie radzić panu Burmistrzowi, aby nim zacznie z nami rozmowy, wpierw porozumiał się ze swoimi radnymi. My możemy poczekać" - Maciej Tokarz.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
zastanów się zanim coś pierdykniesz13:54, 11 maja 2024
Panie Tokarz- cymbalistów było wielu , ale największym to chyba ciebie ogłoszą po tych wygłupach medialnych. Ty żadnych hamulców nie masz i jedziesz cały czas pod prąd i po bandzie .
0
JJ do Bolo00:02, 11 maja 2024
Z tego co wiem to Fryzlewicz nie dosc ze pracuje to nawet ponad etat :) A w kwestii jego problemow to reka mu szybko wyzdrowieje a ty sie z hejtu mozesz nigdy nie wyleczyc
0
Halny09:12, 10 maja 2024
Murem za Luberda robi co uważa a nie tylko kasa , lepiej mieć spokojne sumienie ;0
0
oszukany23:00, 9 maja 2024
Według mojego i wielu innych uznania pan Tokarz to pionek i marionetka części biznesmenów z N Targu. Niewypał z Zakopanego ,ktory podszywa się pod coś czym nie jest. Gdy komuś puszcza nerwy to nawet toga /.../ nie pomoże.
Nie dokazuj miły nie dokazuj ,przecież nie jest z ciebie taki .......
A z dwa trzy miesiące - Znowu w życiu mi nie wyszło .......
0
Olka21:48, 9 maja 2024
Temu Panu już podziękujemy. To w ogóle skandal że można kandydować na Burmistrza i na Radnego. Towarzystwo pokazało gdzie jego miejsce, a On został Radnym. Tragedia.
0
Klemens21:14, 9 maja 2024
Trudno, napiszę jeszcze raz bo w natłoku innych, w tym obraźliwych i napastliwych komentarzy mój przepadł. @Karol, ale musisz przyznać że zarówno pan Sięka jak i pan Fryźlewicz są rodowitymi nowotarżaninami z dziada pradziada?
0
Sky21:08, 9 maja 2024
Ale mnie wku$*^#ia ten typ zwykła /.../
0
Wkurzona21:02, 9 maja 2024
I pana Jagły oświadczenia też mam w d.
0
zatroskany mieszkaniec NT21:00, 9 maja 2024
Do moderator
Oczywiście chodziło o straż miejską????
0
Wkurzona20:39, 9 maja 2024
Szczerze mówić g mnie obchodzi oświadczenie pana Tokarza. Kandydował na stanowisko burmistrza,przegrał. Gdyby wygrał musiałby wziąć odpowiedzialność za rządzenie. Przegrał i powinien wziąć odpowiedzialność za radę w której ma większość. Boi się, nie potrafi ?. Nie wiem. Jest jak jest. W sytuacji braku odwagi i strachu a w związku z tym braku także honoru, bo honorowo jednak odpowiedzialność powinien był udźwignąć niechże nie oświadcza, bo nikogo jego oświadczenia nie interesują. A tak na marginesie pytanko: pod czyją komendą znajdują się radni od Garbacza i Tokarza I dlaczego głosują tak jak wódz czy wodzów dwóch nakazuje. Śmieszne ludki. Do roboty ! A nie oświadcza mi tu !
0
góral NT20:30, 9 maja 2024
Teraz Pan Watycha będzie tłumaczył swoją nieudolność w budowaniu Centrum Sportów Lodowych tym że nie ma większości w radzie. Buduje 3 kadencje i nie może łopaty wbić. To się nazywa nieudolność. Dobrze że już nie będzie mógł rządzić 4 kadencji bo za 5 lat znowu by PGW pokazywał piękne zdjęcia hali. Ilesz to on się już wykosztował naszych pieniędzy na te piękne zdjęcia. Niestety to tylko zdjęcia i jestem pewny że łopaty w tej kadencji też nie wbije. Ekipa Watychy to ekipa pieniaczy i spiskowców
0
Marcin Jagła20:14, 9 maja 2024
@Kuma
Pragnę Panią zapewnić, że gdyby Grzegorz się zgodził, zostałby wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Mówiłem o tym w swoim wystąpieniu. A tak na przyszłość, proszę nie przypisywać innym swoich cynicznych cech i przestać snuć teorie political fiction. Ponoć każdy sądzi według siebie?
0
Ignorek19:40, 9 maja 2024
Watycha zachowuje się jak słoń w składzie porcelany. Co szkodziło zagłosować jego radnym za Sięką, który i tak miał zostać przewodniczącym? Zamiast tego rękami Łapsy wypuścili Hajnosa, młodego radnego, którego lekko wystawili do wiatru.
0
Stop Obwodnicy19:39, 9 maja 2024
I bardzo dobrze niech im pokaże gdzie jest ich miejsce jeśli mieszkańcy im nie dali kredytu zaufania. Teraz rada będzie mogła zrobić wszytsko co można jeszcze dla tego miasta zorbic i spełnić swoje obietnice wyborcze bo w końcu po to oddaliśmy głosy na Pana radnych. STOPPPP OBWODNICY przy naszych okanach!!!!!
0
Bolo19:00, 9 maja 2024
Chcieli jelenia do roboty, bo Szymon tylko onlaine Fryźlewicz ? Wiadomo nie dość że nic nie umie, chyba nawet nigdzie nie pracuje to ma jeszcze inne problemy. Jechać na nazwisku się nie zawsze da. Ogarniajcie się sami, idzie się poradzić. A Pan kawka był zaproszony i patrzył wam na te czyste ręce.
0
Kuma18:54, 9 maja 2024
Intryga była obmyślona tak, że jako kontrkandydaturę dla luberdy pan Jagła zglosi Fryźlewicza, mając większość przegłosowali by tak żeby Luberda przegrał o to by mieli używanie.ale Luberda nie jest głupi. I ma rację dlaczego miałby im pomagać niech sobie radzą. Skoro robili czarne listy urzędników do zwolnienia i dalej niektórym obiecują, że ich wykończą to ja pytam - gdzie jesteśmy? Jeśli Pan Tokarz, a zwłaszcza Pan Sięka nie protestują to znaczy, że się na to zgadzają, a mydlą oczy od początku. Niektórzy powinni wiedzieć jak kończy sie pycha i że nadal grozi upadkiem.
0
Ancymon18:27, 9 maja 2024
Hahahahahaha zatroskany mieszkaniec NT!!!!!!!!!!!
0
na kredyt chyba17:53, 9 maja 2024
Tokarz - karierowicz primo w mieście .
0
Johny17:35, 9 maja 2024
Watycha musi teraz zrobić reasumację.
0
Osiol17:27, 9 maja 2024
Panie szanowny nie spodziewaj się nic dobrego z drugiej strony wszystko,,zatrute''jadem, podstępem, i próba zniszczenia.
Dorośnij weź rozpisz plan na 5 lat i realizuj pierwszy rok...
Żenada jest ze dorosłym ludziom(radnym)doradza i pilnuje pan K wszak nie politykę a dobro miasta mieli robic,a tak to i cały magistrat macie przeciw sobie
Jeżeli wasze działania zostaną skutecznie blokowane, za 5lat to dopiero będzie dno i wodorosty, emigracja.... Więc chociaż pokażcie że chcecie że blokują i za rok referendum o odwołanie....
0
zatroskany mieszkaniec NT17:19, 9 maja 2024
Ciemno widzę najbliższy czas dla Nowego Targu. Chociażby skład prezydium - przewodniczący i drugi zastępca to nowicjusze a pierwszy zastępca "doświadczony" i w dodatku były wolnościowiec. Może nas czekać kilka lat jeszcze większego zastoju i wzajemnych podchodów i kłótni. Żeby radni Fatla i Wcisło nie zlikwidowali miasta tak jak przyczynili się do zlikwidowania straży pożarnej - dla mnie to są największe nieporozumienia w tej radzie plus jeszcze pan Jagła. Przez te nazwiska nie byłem w stanie oddać głosu zarówno na pana Garbacza jak i Tokarza. A tak na marginesie to dopuki w tym kraju nie zmieni się ordynacja wyborcza to nigdy nie będzie dobrze. Jak to możliwe żeby radnym miasta liczącego około 33 000 mieszkańców zostawali ludzie uzyskujący 100-200 głosów. Jaki mandat ma Pan Fatla ze swoimi 192 głosami, że jest pierwszym zastęcą przewodniczącego rady???

Nikt nie zlikwidował w Nowym Targu Straży Pożarnej. Moderator.
0
LudzikUSA16:56, 9 maja 2024
Co No szuka w naszym mieście najlepiej żeby zaczął działać w Zakopanem tam jest miejsce dla niego nowotarzanie nie dajcie się oglupic takim jak Tokarz,jego zadanie to burzyć a nie budować Panie Tokarz /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
0
Sroka16:37, 9 maja 2024
Do kk; właśnie po to jest ten artykuł. Postaraj się przeczytać powoli i ze zrozumieniem nawet jeżeli sprawia ci to trudność.
0
felek16:30, 9 maja 2024
nowy pan wiceprzewodniczący już zabłysnął jak się okazało że nie zna zasad głosowania
trzeba było zorganizować głosowanie na zasadzie żółta kartka-czerwona kartka to może by ogarnął....
i taki gościu został funkcyjnym w radzie
0
mieszkanka16:06, 9 maja 2024
Skoro burmistrz G. Watycha nie dotrzymuje ustaleń, to nie ma co liczyć na współpracę między jego radnymi a pozostałymi dla dobra Miasta. Szkoda, że dla radnych z komitetu Watychy liczą się tylko ciepłe stołki i kasa z diet. Trzymam kciuki za radnych z komitetów M. Tokarza i B. Garbacza - oby postawili Nowy Targ na nogi.
0
KNT15:51, 9 maja 2024
KIM jest Garbacz Ewa??? Co ona takiego.zrobila dla miasta i swoich mieszkańców?!Pomijam to,że jest cieniem burmistrza i ustawia się do zdjęć?
0
miple14:55, 9 maja 2024
Małomiasteczkowy...
0
KK14:40, 9 maja 2024
całe prezydium obsadzili swoimi , chodzi o stołki o nic więcej
0
podhalańczyk14:38, 9 maja 2024
Nie odbyło się jeszcze pierwsze "robocze" posiedzenie Rady, a już prowadzona jest intryga i próba skłócenia Rady. Należy zadać pytanie, dlaczego i po co nadawca tego oświadczenia zabrał głos. Czyżby nie pogodził się jeszcze z przegraną?
0
kuba14:36, 9 maja 2024
super... to jest demokracja a nie klakierzy.
witamy w nowej rzeczywistości p. Grzegorzu
0
Karol14:22, 9 maja 2024
Panie Tokarz może pan pięknie mówić jaka to będzie współpraca
prosimy to pokazać bo mówienie i obiecywanie już było w kampanii
a narazie to rzuciliście sie na stołki , pomimo że Pan Sięka i Fryźlewicz są nowymi radnymi
0
Radek14:17, 9 maja 2024
Żryjcie się dalej.. naskakujcie jeden na drugiego to będzie idealnie a zmiany które tak miały być wprowadzone w mieście napewno będą.... Jedno wielkie bagno... Jak dzieci w piaskownicy... Watycha nie da tego.... A Tokarz tego a Sięka chcę tak bo Luberda chce inaczej. Żałosne..
0
Pinokio14:05, 9 maja 2024
Oj Grześ się zakiwał i strzelił samobója. Nie pierwszy raz. Ciemność widzę, ciemność
0
Pniok14:03, 9 maja 2024
A co to ten Kawka'' jest za gosc ?? Ktoś słyszał, ktoś wie?
0
Mieszkańcy@13:47, 9 maja 2024
Panie Luberda! Kończ waść, wstydu oszczędź!!! Twój czas już minął i się nie wróci i chwała za to!!! "Nie pamięta wół ja cielęciem był"
0
avitat13:32, 9 maja 2024
Panie Macieju w samo sedno! Niezrozumiałe są zagrywki ugrupowania pana Watychy, a zachowanie radnego Grzegorza Luberdy budzi duże zdziwienie. Dobrze Pan zauważył, że przez ostatnie lata rządów watahy jakoś nikt nie zauważył braku kobiety w prezydium rady, a tu nagle cudowna odmiana. I to kogo się rekomenduje? Radną, która nie za wiele wniosła do rady w ostatniej kadencji, poznali ją za to dokładnie mieszkańcy podczas wędrówek wyborczych po domach i mieście wraz z burmistrzem. Czy wysunięcie tej kandydatury, to była podzięka za tzw. udzielanie się?
0
m.13:08, 9 maja 2024
Panie Radny Macku ogladnął już Pan nagranie z sesji ??
dobrze że są kamery
0
Marian13:07, 9 maja 2024
Zacznijcie pisać a najlepiej mówić do siebie a nie przez Podhale24. I czekamy na Was Radnych w pierwszych rzędach i najlepiej z tabliczkami aby można było Was poznać.
0
Prawda13:07, 9 maja 2024
Czy mamy uwierzyć Panu, że Burmistrz bez pytania Pana Luberdy wyraża zgodę na jego kandydowanie ? Czy skoro taka wola współpracy jest to czemu Panią Garbacz odrzuciliście? Proste pytania i proste odpowiedzi.
0
Obserwator13:04, 9 maja 2024
Watycha i Luberda siebie warci. Ten drugi przez lata był listkiem figowym przysłaniającym niekompetencję tego pierwszego
0
Reasumacja13:03, 9 maja 2024
Panie Maćku, wierzę że dotrzyma pan obietnic przedwyborczych i powoli razem z odmłodzoną radą miasta odkopiecie i odgruzujecie ten grajdołek.Dobrze że pan wyjaśnia sytuację, ponieważ przecież nie każdy uczestniczy w obradach rady i nie wie o tym że pan Luberda mimo wcześniejszych ustaleń z burmistrzem nie przyjął waszej propozycji. Szkoda że wcześniej ,gdy był przewodniczącym, nie wykazywał się taką asertywnością.Łatwo nie będzie ale dacie radę bo nie lekceważycie ludzi. Powodzenia.
0
szambo-lot12:58, 9 maja 2024
Do każdej d..perelki będą oświadczenia przez P24 ?
0
zamilcz!@!!12:55, 9 maja 2024
Panie Tokarz zamilcz już! i nie rób pan z siebie już pośmiewiska błagam
0
hucpa12:50, 9 maja 2024
Co tam Kawka robił wśród radnych ja sie pytam?
0
zasmucony12:49, 9 maja 2024
Już się zaczyna. Widać gdzie jedni i drudzy mają dobro Miasta.
0
IM12:39, 9 maja 2024
Pan Tokarz bardzo mądry człowiek, bardzo ładnie się wypowiada, kultura to widać i słychać
0
Elo12:36, 9 maja 2024
Brawo Maciuś
0
Mala212:34, 9 maja 2024
Nie rób Pan wojny, Burmistrz dostał swój czas i trzeba działać zresztą Wy też nie przeszkadzać i to jeszcze w pierdolach mało znaczących
0
Mieszkańcy12:33, 9 maja 2024
Panie Tokarz ! Kończ waść,wstydu oszczędź!!!
0
Hereściok12:31, 9 maja 2024
Teraz dopiero widać jak pan Watycha jest zagubiony w czasie i przestrzeni i jak dotrzymuje ustaleń. Masakra z takim labilnym człowiekiem na takim stanowisku
0
MJ12:26, 9 maja 2024
No i już robi się ciekawie:)
0
&12:18, 9 maja 2024
Radni naszej koalicji zgodnie uznali, że warto taki gest wykonać, by pokazać dobrą wolę i chęć współpracy. Jednocześnie, zarówno pan Burmistrz, jak i radni PiS zostali przez nas poinformowani, że przewodniczącym rady będzie Jan Sięka, a pierwszym zastępcą Szymon Fatla i wydawało nam się, że przyjęli to do wiadomości.
TO po Uj było to głosowanie?
JO sie pytyom Dzie są piniondze zalas?
0
NT12:12, 9 maja 2024
Watycha nadal przyzwyczajony do dyktatury,ale się to zmieni.
0
Obiektywny12:05, 9 maja 2024
Gdyby była chęć współpracy to wybraliby panią Ewę
0
Nagranie z sesji12:01, 9 maja 2024
Proponuję radnemu Panu Maciejowi oglądnąć sesje rady jako niby był zaskoczony i dał instrukcje żeby zgłosić radnego do ich klubu :) wszystko było przygotowane
0
obserwator12:00, 9 maja 2024
Panie Maćku bardzo trafna odpowiedź.Najwyższy czas informować mieszkańców o całej prawdzie i zakończyć gierki jak to wcześniej bywało
0
Wstążka11:59, 9 maja 2024
Dziękuję, że Pan demaskuje te fałszywe zagrywki.
0
...11:48, 9 maja 2024
pożyjemy zobaczymy co ten Pan Maciej Tokarz zwołuje
narazie to komentuje wszystko i wszystkich
a jego wypowiedzi na facebooku o Burmistrzu świadczą tylko o nim
ciężko się pogodzić z wynikiem wyborów
0
LukrecjaPach11:45, 9 maja 2024
Obóz Watychy zawsze spiskował. Dziwie się, że Watycha wygrał. Ich zagrywki stały się już poprostu niesmaczne. Zamiast skupić się na współpracy dla dobra miasta tylko mieszają bo tyłek im się pali. Zachowanie Pana Luberdy poniżej jakiegokolwiek poziomu. No ale mądra opozycja się nie dała całe szczęście.
0
m.11:44, 9 maja 2024
Miał Pan Tokarz siedzieć w pierwszym rzędzie a siadł koło radnych od Burmistrza
co innego mówi a co innego robi i jak mu wierzyć ??
0
Baca11:41, 9 maja 2024
No to po raz kolejny wyszło na to, że Watycha jedno mówi, drugie robi.
0
Lucek11:41, 9 maja 2024
Jak to dobrze, że ten pan nie został burmistrzem
0
Justyna11:40, 9 maja 2024
Panie Tokarz to rozmawialiście z Panem Luberdą czy nie? wzieliście wszystko co można było wziąść, tylko stołki dla Was ważne.
0
Radzimił-111:39, 9 maja 2024
Ta ekipa Watychy to jakaś porażka ogólnie!
0
pomyśl zanim coś chlapniesz11:27, 9 maja 2024
Jesteście parszywi i nie zależy wam na dobru miasta , a jedynie na swoich karierach. Skończcie z wichrzeniem. Każdy ma prawo myśleć , tak jak myśli , a kto ma racje to się okaże za jakiś czas. O demokracji to ty młody człowieczku /.../ nie masz pojęcia /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas