Uwaga kierowcy - zamknięte zostaną dwa ronda w Zakopanem - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Jabłonka
Clouds
19°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
23°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
21°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
14.06.2024, 15:56 | czytano: 4014

Uwaga kierowcy - zamknięte zostaną dwa ronda w Zakopanem

ZAKOPANE. Od poniedziałku do środy (17-19 czerwca) zamknięte zostaną dwa ronda w Zakopanem - rondo im. Jana Pawła II oraz im. Dr Chramca w ciągu drogi krajowej 47. Zmieniona zostanie także trasa przejazdu autobusów komunikacji miejskiej.

Rondo dr. Chramca w Zakopanem/ UM Zakopane
Rondo dr. Chramca w Zakopanem/ UM Zakopane
W związku z planowanym odtworzeniem nawierzchni jezdni na tarczy ronda im. Jana Pawła II po wykonaniu robót drogowych związanych z umieszczeniem instalacji i przyłączy ciepłociągu, wykonawca robót informuje, że w dniu 17.06.2024 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w związku z koniecznością wykonania frezowania nawierzchni jezdni.

W dniach 18–19.06.2024 r. rozpoczną się prace związane z układaniem nowej nawierzchni jezdni na tarczy ronda, co wiąże się z zamknięciem przejazdu przez przedmiotowe rondo. Wszystkie prace będą odbywały się w godz. 8:30 – 18:00. Poza tymi godzinami ruch zostanie przywrócony. Na czas zamknięcia ronda przewidziano objazdy dla pojazdów do 2,5t:

W kierunku południowym:
- ul. Bronisława Czecha -> ul. Stefana Żeromskiego -> ul. Sabały -> ul. Hr. Władysława Zamoyskiego -> ul. Tytusa Chałubińskiego -> ul. Koziniec -> ul. Bulwary Słowackiego -> Droga Oswalda Balzera
- ul. Hr. Władysława Zamoyskiego -> ul. Tytusa Chałubińskiego -> ul. Koziniec -> ul. Bulwary Słowackiego -> Droga Oswalda Balzera.


W kierunku północnym:
ul. Przewodników Tatrzańskich -> ul. Mieczysława Karłowicza -> rondo Św. Brata Alberta -> Droga Oswalda Balzera -> ul. Bulwary Słowackiego -> ul. Koziniec


Zamknięcie ronda im. Dr Chramca w/c drogi krajowej DK47

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o konieczności awaryjnego zamknięcia dla ruchu kołowego ronda dra Andrzeja Chramca w/c drogi krajowej DK47 w Zakopanem. Konieczność zamknięcia ronda wynika ze złego stanu technicznego nawierzchni wymagającej pilnej naprawy.

Zamknięcie ronda nastąpi w dniach 17 i 18 czerwca w godzinach nocnych tj. od 21.00 do rana (ok. godz. 05.00). W tym czasie prowadzone będą roboty drogowe natomiast ruch kołowy na drogach wlotowych do ronda zostanie poprowadzony alternatywnymi ulicami zapewniającymi wjazd i wyjazd z Zakopanego.

Objazd dla kierunku Kraków - Kościelisko poprowadzony będzie ulicami Szymony – Do Samków – Chramcówki – Kościuszki – Sienkiewicza.

W trakcie prowadzonych prac nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą odpowiednio przeszkolone osoby oraz służby miejskie tj. Policja i Straż Miejska.

Z uwagi na możliwość wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych niemożliwych do przewidzenia okoliczności termin realizacji prac może ulec zmianie.

Prowadzenie prac oznacza zmiany w kursowaniu miejskich autobusów. Szczegóły w artykule Zmiana tras komunikacji miejskiej w Zakopanem.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Marucha14:45, 16 czerwca 2024
Zlikwidują odsrodkowosc ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas