W Kuźnicach trwa montaż figur na pomniku Kurierów Tatrzańskich (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Nowy Targ
Clouds
13°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 32 %
Rain
13°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
14°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
15.06.2024, 12:00 | czytano: 2276

W Kuźnicach trwa montaż figur na pomniku Kurierów Tatrzańskich (zdjęcia)

Kurierzy tatrzańscy spięci liną z przeprowadzoną osobą przez Tatry. Tak wygląda pomnik, którego montaż kończy się na placu w Kuźnicach.

fot. Marcin Szkodziński
fot. Marcin Szkodziński
Na budowanym placu centrum przesiadkowego w Kuźnicach stanął już ogromny głaz. Wczoraj rozpoczął się montaż postaci kurierów i przeprowadzanego przez nich emisariusza. Przytwierdzona zostanie także tablica informująca o kurierach i fundatorach pomnika, czyli prywatnych darczyńcach, bo całość została sfinansowana ze zbiórki.

W ruch poszły wiertarki, piły tarczowe i młot udarowy. Wszystko po to, aby odlane z brązu postacie dopasować do głazu.

Oficjalne odsłonięcie pomnika zaplanowano na 20 czerwca w samo południe. Uroczystość ma się odbyć w oprawie wojskowej.

- Zapraszamy wszystkich, zarówno miejscowych, jak i gości - zaprasza Zbigniew Mrowca ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem.

e/s
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
1
Budowlaniec13:31, 16 czerwca 2024
A ja tutaj widzę kompletny brak odpowiednich kasków budowlanych i ubrań roboczych przeznaczonych do pracy na budowie a tym bardziej na rusztowaniu.Rusztowanie zardzewiałe i bez atestu dopuszczającego do prac wysokościowych.Rusztowanie nie stoi w poziomie i nie posiada nóżek podpierająvcych.Brak barierek zabezpieczających przed upadkiem...Brak haka do montażu szelek budowlanych.Brak odgromu - jeden piorun i wszystko się rozleci...A te 2 deski udające platformy robocze są stanowczo za długie i bez żadnych zabezpieczeń.Mało tego jedna z nich jest kupiona tylko do zdjęcia a druga nie spełnia kompletnie żadnych wymagań drewna budowlanego C27 bo jest surowa,nieprzycięta,niestrugana,niefazowana,niewysuszona komorowo i nawet ma korę...Już przed wojną to było niedopuszczalne na państwowych budowach.Kompletny brak miejsca na narzędzia lub pracę na rusztowaniu- bo rusztowanie za małe...Widać na zdjęciach...Buty na rusztowanie ponad 120cm muszą być do kostki i z wzmocnionym noskiem.Rusztowanie przeznaczone dla jednej osoby a nie dwóch.Proszę przeczytać specyfikację techniczną małego rusztowania warszawskiego..Wywrotka stoi za blisko rusztowania i zagraża życiu podczas upadku z rusztowania.Teren budowy kompletnie niezabezpieczony.Pan z prawej strony kompletnie źle wchodzi na rusztowanie.Pewnie pierwszy raz w życiu.Zawsze wchodzi się od środka rusztowania.Patrząc po ruchach- to pan z prawej strony nie przejdzie otolaryngologicznych badań lekarskich dopuszczających do prac na wysokości. /.../ P.S. Chłopy robią robotę tak jak trza- i trza ich wspierać- bo niestety takie są antyrealia BHP w kraju...Nie jestem żadnym inspektorem tylko zwykłym budowlańcem, który boryka się całe życie z takimi problemami jak te przedstawione wyżej...Mały szczegół- ja pracuję za granicą...
2
Faktor22:21, 15 czerwca 2024
King of the Bill , no to się człowieku przyłącz i pomóż , a nie jęcz !
1
centrum absurdu18:35, 15 czerwca 2024
Brakuje figurki doruli.
1
King of the Bill12:26, 15 czerwca 2024
Patrząc po zdjęciach to widzę, że to prawdziwa partyzantka przy tej robocie.Na to pseudo-rusztowanie tzw. warszawskie nie wchodzimy od zewnątrz tylko od wewnątrz, bo się może na nas najnormalniej wywrócić. Brak osłony na tarczy szlifierki kątowej to kolejny kwiatek.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas