Nowi proboszczowie i wikariusze na Podhalu - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Zakopane
Clouds
18°
Wiatr: 0.216 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
22.06.2024, 14:42 | czytano: 22304

Nowi proboszczowie i wikariusze na Podhalu

W wielu parafiach naszego regionu doszło do zmiany proboszczów i księży wikariuszy. Poinformowała o nich Kuria Metropolitarna w Krakowie.

Fot. Kuria Metropolitarna w Krakowie
Fot. Kuria Metropolitarna w Krakowie
Ks. kan. Jan Byrski zrzekł się urzędu proboszcza parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Białce Tatrzańskiej. Otrzymał zgodę na zamieszkanie w parafii. Na jego miejsce przyszedł s. kan. Stanisław Migas, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Krakowie-Rybitwach Przewozie.

Ks. kan. Kazimierz Czepiel zrzekł się urzędu proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce i otrzymał zgodę na zamieszkanie w tejże parafii. Zastąpił go ks. Wojciech Leśniak s. – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie.

Ks. Rafał Piórkowski został przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. MB Fatimskiej w Bańskiej Wyżnej na urząd proboszcza parafii pw. św. Anny w Krzyszkowicach. W kościele w Bańskiej Niżnej nowym proboszczem został ks. Kazimierz Szarek – dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Czulicach.

Ks. Kamil Ciołczyk – mianowany wikariuszem parafii pw. NSPJ w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ks. Piotr Gwiżdż – mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach k. Chabówki.

Ks. Marek Hołuj – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Ks. Hubert Trepa – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja w Szaflarach.

Ks. Dariusz Biernat – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Biały Dunajec i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Klikuszowej.

Ks. Krzysztof Borys – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej i mianowany wikariuszem w parafii pw. Opatrzności Bożej w Krakowie-Swoszowicach.

Ks. Adam Ból – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie-Kościelcu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze.

Ks. Mateusz Hajduga – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Rabka i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Kazimierza w Kościelisku.

Ks. Janusz Korepta – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej.

Ks. Dawid Król – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych zadań.

Ks. Jakub Łabuz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Ks. Tomasz Nowak – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze i mianowany wikariuszem w parafii pw. MB Królowej Polski w Krakowie-Bieńczycach.

Ks. Mariusz Olszowski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.

Ks. Jerzy Rokita – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem z poleceniem zamieszkania w Domu Księży Chorych im. św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Swoszowicach.

Ks. Dawid Werner – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej oraz animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Białka Tatrzańska i mianowany wikariuszem w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Krakowie-Prądniku Białym.

Ks. Bartłomiej Znaleźniak – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach k. Chabówki i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie-os. Dywizjonu 303.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Cebulorz08:03, 27 czerwca 2024
Szkoda ze na Kowańcu proboszcz zostaje nadal taki sam.
Przez niego wielu parafian już nie chodzi tam na msze.
1
sobie myślę...12:37, 24 czerwca 2024
Większość pastwi się na księżach. Jacy to oni niedobrzy, jacy pazerni, jacy leniwi, jacy niedobrzy dla ludzi itp. Przecież te zarzuty z powodzeniem można postawić każdej, ale to każdej grupie zawodowej, rodzicom, dziadkom, młodzieży, która nastawiona jest na konsumpcję oraz wesołe życie bez ciężkiej i słabo płatnej pracy. Czyż tak nie jest? A skąd ci księżą się wywodzą jak nie z takich rodzin, z takich środowisk jakie mamy, z wszystkimi ww. wymienionymi wadami? Przecież inni nie będą, skoro kształtowani są przez ludzi o cechach, które nam doskwierają. Tylko proszę nie mówić, że księża są powołani. Każdy z nas jest powołany, tylko do czegoś innego. A powołanie to?
0
Par00:13, 24 czerwca 2024
W klikuszowej bez zmian proboszcz ten sam trochę leniwy na ta parafie poprzedni był bardziej gospodarny i dla ludzi
4
Ksiondz19:01, 23 czerwca 2024
Do próbek....Jesce przyijdzies na mojom łobore...
6
Emeryt z receptom19:00, 23 czerwca 2024
Do mb
Seminaria puste bo bozia nie daje powołań :)
Po drugie nie strasz nie strasz bo się ?
Po trzecie uważasz że dwa złote to mało
pewnie nosisz sutannę i chcesz jedną dziesiętna pensji bo taka narracje prowadzą sukienkowi
3
leśny duszek16:53, 23 czerwca 2024
w Rabie proboszcz "drwal" niestety zostaje , pewnie sam zamieni parafie jak się drzewa w parafialnych lasach skończą , takiej wycinki jak w ostatnich latach to w historii tej parafii jeszcze nie było.
4
Adwokat diabła15:50, 23 czerwca 2024
Do Rysia
Do Sądów żadne pozwy nie wpływają o to co piszesz bo to jest prawda i księża dobrze o tym wiedzą i boją się przegranej
13
Rysia07:23, 23 czerwca 2024
Mnie najbardziej bulwersuje to ze w polskich sadach nie jest karalne kłamstwo oczernianie i znieważanie księży i katolików
19
mb23:07, 22 czerwca 2024
Zawsze, jak tylko pojawi się temat księży i Kościoła, są te same komentarze... że zdziercy, oszuści, obłudnicy itd. A potem się dziwicie, że seminaria puste. Jeszcze kilka, może kilkanaście lat i o księdza, by raz w tygodniu mszę odprawił, prosić będziecie. No chyba że bardziej podpasuje wam imam, ale wtedy to raczej sobie już nie pokomentujecie...

I drugi wniosek. O bogactwie Kościoła najwięcej do powiedzenia mają Ci, co do niego nie chodzą, ewentualnie brzęczą dwuzłotówkami w czasie niedzielnej tacy...
7
Rafi21:44, 22 czerwca 2024
W islamie jak i w kościele kobiety są na drugim miejscu, czy toprawda że adam zerwał jabłko zjadł i zgonił na ewe??
4
Mgielka21:12, 22 czerwca 2024
Kurde tego co trzeba to nie zabrali i nigdzie go nie przenieśli
1
K21:06, 22 czerwca 2024
Artykuł zawiera błąd, w Bańskiej Niżnej proboszcz się nie zmienia. W Banskiej Wyznej, nie Niznej
10
Nie dinozaur20:35, 22 czerwca 2024
Do wierny
Na Pomorzu nie ma biedy tylko ludzie są bardziej rozumni dostrzegają obłudę i zgorszenie
2
Janek20:21, 22 czerwca 2024
Znowu parafia groń niebedzie miała księdza wikariusza
17
Rita18:52, 22 czerwca 2024
Do wierny
Wymiana jest wtedy kiedy trzeba tuszować coś tam coś tam :)
15
Parobek cysorza18:47, 22 czerwca 2024
No to co teroz będzie w Białce, będzie trzek ksiynzy? , a jak będzie z kolyndom? Pudom syćka trzek? I tak nojlepiyj wyjdzie na tym cysorz, bo idzie całom Białke i uzbiyro nojwiyncyj... za to co ino napise KMB - co znacy Kasa Musi Być, kieby choć kolyndy piyknie śpiywoł. Hee ... kiebyś ta ino jednom łyskom jod.... :)
8
Wymiana17:31, 22 czerwca 2024
Oj oj strach się bać
9
lepsza zmiana17:12, 22 czerwca 2024
Już niedługo takie roszady tych co maja z uszami. Seminaria świecą pustkami. Niektóre już zawiesiły działalność. Pan Marek zapewne wie coś na ten temat. Sam dołożył starań w pocie czoła.
2
W imię dobra wspólnego.16:40, 22 czerwca 2024
Jest jeszcze wiele miejscowości gdzie ksieża się nie zmienili od wielu lat. I wielu przypadkach nie jest to na korzyść parafii i wiernych.
9
wierny15:42, 22 czerwca 2024
zmiany księży powinny być co 3 -4 lata. a najlepiej aby z podhala trafiali np na pomorze. tam to jest bieda
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas