Wnioskodawcą był Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, który opisał jego dorobek z ekonomii i publikacje, których był autorem lub współautorem.
- Chyba jestem pierwszym nowotarżaninem, który otrzymał to stypendium. Zgłosiłem pięć publikacji w czasopismach naukowych, punktowanych. Oprócz tego jeszcze była nagroda ITR w kategorii sprawa roku - komentuje Mariusz Wcisło.
International Tax Review to międzynarodowy przewodnik zajmujący się analizą informacji na temat polityki podatkowej, doradztwa podatkowego, podatek od osób prawnych, pośrednie, w szczególności VAT, czy podatek od sprzedaży.
Co się tyczy jego artykułów - w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych ukazał się artykuł naukowy "Moment poniesienia kosztów inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji". Instytut Studiów Podatkowych opublikował tekst "Polski Ład i jego wpływ na zasady aplikowania oraz korzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z realizacją nowej inwestycji na podstawie decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji". Inne publikacje to "Implikacje ekonomiczno-prawne zmiany przepisów rozporządzenia o Polskiej Strefie Inwestycji od 2023 r.", czy "Zmienione wytyczne UE w sprawie regionalnej pomocy państwa na lata 2022-2027 i ich wpływ na zasady korzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z realizacją nowej inwestycji na podstawie decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji".
W tym roku w dziedzinie nauk społecznych - ekonomia i finanse - przyznano 6 stypendiów. Mariusz Wcisło jest jedynym doktorantem.
s/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas































a) Piotr - oczywiście, że tak. Moja pasja do nauki (czyli po prawdzie do siedzenia z nosem w książkach) została wyniesiona z domu. To rodzicom oraz dziadkom i babciom zawdzięczam odpowiednie kierunkowanie mnie od najmłodszych lat, a w przypadku zmierzania ku mieliźnie, do korekty błędnego kursu. Myślę, że zabrakłoby miejsca, aby wymienić tutaj wszystkie wspierające mnie przez te lata osoby.
b) wyborca - muszę rozczarować, nie planuję. Jestem osobą za mało asertywną do piastowania tak prestiżowego i odpowiedzialnego stanowiska.
c) Podatnik - to prawda, prawo podatkowe i unijne jest niesamowicie skomplikowane. Często jednak ten poziom zawiłości nie jest spowodowany destrukcyjną z założenia dla podatnika kreatywnością urzędnika, tylko próbą łatania furtek wykorzystywanych przez nieuczciwych ludzi. Jeżeli będzie okazja się poznać i porozmawiać, chętnie rozwinę ten wątek.
d) SP2 - to prawda, nadal wspominam z rozrzewnieniem. :)
e) MarcinD - nie jest aż tak źle, naprawdę. Kwestia tylko "wgryzienia się" w temat (co jednak wymaga setek/tysięcy godzin z nosem w książkach). Zachęcam do spróbowania, satysfakcja z wypracowania kluczowych (i respektowanych przez środowisko) konkluzji jest nieziemska!
f) A. - analogicznie jak powyżej - prawda i również bardzo dobrze wspominam (może poza etapem pierwszych zawodów miłosnych, chociaż to też w pewien sposób kształtuje człowieka).
g) Obywatel z Miasta - startowałem z komitetu KWW Razem Nowy Targ. Tak, to jest również okazja podziękowania za kredyt zaufania udzielony mi przez moich wyborców. Wynik nie był oszałamiający, stąd też mam silną motywację do tego, aby działać na rzecz Miasta na 100%.
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego tygodnia!