Sobota, 23 marzec 2019, Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Czarny Dunajec i okolice
Clear
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 94
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 52
Clear
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana

co, gdzie, kiedy

Promocja „Ilustrowanego Leksykonu gwary i kultury Podhalańskiej” autorstwa prof. Józefa Kąsia
14.01.2019 18:00 / czytano: 333 / powrót

NOWY TARG. Promocja „Ilustrowanego Leksykonu gwary i kultury Podhalańskiej” autorstwa prof. Józefa Kąsia odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia br. o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Prowadzenie prof. Anna Mlekodaj PPWSZ. Oprawa muzyczna Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Śwarni”. Wstęp wolny.

„Ilustrowany Leksykon gwary i kultury podhlańskiej” to naukowo opracowany, zapisany w słowie świat kultury duchowej i materialnej Podhala. Całość będzie składać się z 12 tomów. W LEKSYKONIE znajdzie się ponad 50 tys. haseł, przeszło 3 tys. zdjęć, bogata ilustracja tekstowa haseł i wiele cytatów zapisanych uproszczoną, ustandaryzowaną ortografią gwarową. Autorem leksykonu jest prof. Józef Kąś z Katedry Historii Języka i Dialektologii Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Instytutu Nauk Humanistyczno Społecznych i Turystyki PPWSZ w Nowym Targu. Badacz podhalańskiej gwary i kultury. Autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów i innych opracowań językoznawczych.

s/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij