Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Czarny Dunajec i okolice
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

Spotkanie z Wojciechem Szatkowskim
25.04.2019 10:30 / czytano: 654 / powrót

NOWY TARG. Spotkanie z Wojciechem Szatkowskim przeznaczone szczególnie dla studentów turystyki, ale i wszystkich innych zainteresowanych tematyką zabytków Podhala, a także historią sportu odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 10.30 w auli w budynku „Tatry” PPWSZ.

Wojciech Szatkowski to osoba o wielu talentach. Jest on bowiem narciarzem wysokogórskim, przewodnikiem tatrzańskim III klasy, ale i historykiem oraz pracownikiem Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Wojciech to autor wielu książek poświęconych historii Zakopanego, dziejom eksploracji naszych najwyższych gór, historii narciarstwa oraz autor czterech przewodników skiturowych po polskich górach.

Swoje prace publikuje on również w: Magazynie Sportów Górskich „Góry” , Magazynie Turystyki Górskiej „N.p.m”, kwartalniku „Tatry”, „Gazecie Górskiej PTTK”, „Taterniku” i „Zakosie”.

Warto podkreślić, że przez 14 lat był on organizatorem zawodów im. Józefa Oppenheima w ski-alpinizmie (jako kierownik trasy), biegów górskich im. Franciszka Marduły i biegu na Rakoń i Wołowiec, zawodów KW Zakopane w ski-alpinizmie.

W Tatrach dokonał ok. 450 różnych zjazdów narciarskich. Wojciech to przyjaciel marki „Dynafit”.

Organizuje spotkania i wieczory górskie w filiach Muzeum Tatrzańskiego i schroniskach tatrzańskich, ale nie tylko. Bowiem w 2018 roku zrealizował on projekt pt. „Narciarstwo Wolności” i na 100-lecie polskiej Niepodległości zjechał na nartach skiturowych ze 100 szczytów polskich gór.

Tym razem, jak zapowiada, z studentami Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu chce się podzielić zdobytymi informacjami o zabytkach stolicy Tatr, jak i historią sportu na Podhalu.

Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPWSZ

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij