Wtorek, 22 październik 2019, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra

co, gdzie, kiedy

Koncert Pieśni Biblijnych i Kościelnych
06.07.2019 15:30 / czytano: 345 / powrót

30 czerwca rozpoczął się cykl koncertów w ramach Zakopiańskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Organizatorzy, czyli Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury, we współpracy z lokalnymi parafiami już po raz dziewiętnasty zapraszają na to niezwykłe wydarzenie. Z całą pewnością można zaliczyć je do jednego z najznakomitszych świąt muzyki klasycznej w Polsce.

Już w tę sobotę czeka nas kolejny koncert. Z pewnością będzie to prawdziwa uczta dla uszu! O godzinie 15.30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na ul. Krzeptówki 14 wystąpią wybitny basista Marcin Wolak, w duecie z niezwykłym wiolonczelistą Wacławem Golonką. Towarzyszyć im będą recytacje wykonywane przez Grażynę Syrzistie. W repertuarze koncertu znajdziemy pieśni o tematyce biblijnej oraz najpiękniejsze utwory kościelne. Goście usłyszą utwory Antoniego Dvořáka i Stanisława Moniuszki. Na miłośników muzyki symfonicznej czekają między innymi dzieła Feliksa Nowowiejskiego, Johanna Segera oraz Mieczysława Surzyńskiego. Popołudnie na pewno będzie niezapomniane, a to dopiero początek muzycznej przygody!

Festiwal muzyki kameralnej potrwa aż do 11 sierpnia. Po szczegółowy program zapraszamy na stronę www.festiwale.zakopane.pl

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij