Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Clouds
18°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 39
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

co, gdzie, kiedy

"Pamięci niepodległej - małej Ojczyzny"
13.10.2019 15:00 / czytano: 380 / powrót

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej zaprasza do zwiedzania mobilnej wystawy oraz do udziału w spotkaniach edukacyjnych, które odbędą się 13 października.

Program
14:00 Zwiedzanie wystawy
15:00 Wystąpienia:
Dawid Golik - "Historia bitwy ochotnickiej"
Krzysztof Wielgus - "Lotnicze ślady w Gorcach - historia Liberatora"
Tadeusz Morawa - "Armia Krajowa na Podhalu"

Projekt ma za zadanie upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskiwaniem niepodległości i walką o wolność na poziomie lokalnym. Mieszkańcy, poprzez udział w planowanych wydarzeniach i warsztatach poszerzą swoją wiedzę o historii regionu. Realizacja projektu to walka o pamięć, to przeciwdziałanie zapomnieniu, które dominuje wśród młodego pokolenia. To także zwiększanie świadomości historycznej mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna, kształtowanie postaw patriotycznych, wzbudzanie poczucia współodpowiedzialności za pozostawioną przez przodków schedę i wolność. Projekt ma na celu również zobrazowanie mieszkańcom i wywołanie zmian w ich mentalności, dotyczących tego, że wojny i walka o niepodległość to nie jest temat odległy, daleki, bo rozgrywał się "gdzieś" w Polsce, ale to temat bliski, bo tutejszy - do starć i walki dochodziło w Tylmanowej, w Ochotnicy Dolnej i w Ochotnicy Górnej, w konkretnych częściach poszczególnych wsi.

Mobilna wystawa ma uczcić ponad stuletnią wolność i zaprezentować drogę do wolności Ochotnicy i Tylmanowej. Wystawa składa się z około 100 starych, biało – czarnych zdjęć. Została opracowana przez Pana Tadeusza Morawę.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


Organizator
Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej.

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij