Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Zakopane i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 16.38 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 14.364 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 13.428 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 69 %

co, gdzie, kiedy

Kościelisko Music Trail Festival 2021
24.09.2021 19:00 / czytano: 384 / powrót

Wracamy na szlak. Pewnym krokiem, zawsze w górę, bez oglądania się za siebie. Z dumą i radością ogłaszamy wykonawców, który w dniach 24 – 26 września wystąpią na kolejnej edycji Kościelisko Music Trail Festival.

Kto wędrował z nami w poprzednich latach, ten doskonale wie, że nasz muzyczny szlak to nie nudna, prosta ścieżka w równo przystrzyżonym parku, ale podróż pełna zakrętów, wyzwań i oszałamiających widoków. To spotkanie z różnymi gatunkami muzycznymi i wrażliwościami, przygoda z dźwiękami, które od razu porywają do zabawy, ale i takimi, które wymagają skupienia. W tym roku również zaprosiliśmy artystów reprezentujących różne muzyczne światy, których łączy jedno – bezkompromisowe dążenie do artystycznej prawdy. Tu nie ma żadnych dróg na skróty.

Fisz i Emade zaczynali od spojrzenia spode łba na hip-hop, później wypłynęli na szerokie wody indie rocka, by ostatnio dawać upust swojej frustracji gniewnymi, postpunkowymi protest songami. W każdym wcieleniu są równie oryginalni i przekonujący. Sutari to trzy śmiałe kobiety, które – skoro już o wodach mowa – w 2020 roku zachwyciły albumem "Siostry rzeki", pokłonem dla żywiołu, bez którego nie ma życia, ale który potrafi też życiu zagrozić. Lua Preta jest duetem, w którym polski DJ i producent Mentalcut partneruje pochodzącej z Angoli wokalistce, przedstawiającej się Ms. Gia. Klubowe brzmienia tętnią tu w rytmach starych jak świat, mieszają się czasy i kultury, bo Czarny Księżyc – tak trzeba tłumaczyć nazwę formacji – świeci wszystkim tak samo.

Tęskno – ta nazwa powinna przemówić do góralskiej duszy, więc w Kościelisku projekt Joanny Longić spotka się ze zrozumieniem. Również dlatego, że to po prostu świetna, pełna kruchego uroku muzyka, której trudno nie dać się zaczarować. Maniucha i Ksawery łączą dwa pozornie nieprzystające do siebie światy – folk i jazz – dowodząc, że muzyka nie zna granic, może tylko z różnych tryskać źródeł. Wygląda to tak: Maniucha Bikont śpiewa, Ksawery Wójciński gra na kontrabasie, publiczność słucha oniemiała. Transatlantykami kiedyś pływało się do Ameryki za chlebem – tym czteroosobowym TRANSatlantykiem popłyniemy z Lublina w nieznane, niesieni brzmieniem, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością.

Sorry Boys swoim czwartym, wydanym w 2019 roku albumem zgłębili tajemnicę "Miłości" i hojnie dzielą się nią z publicznością na koncertach. Na indierockowym fundamencie wznoszą przedziwne konstrukcje z barokowym popem – ale to bez znaczenia, jak się nazywa ta muzyka. Grunt, że zachwyca i wzrusza. Ania Byrcyn urodziła się w Kanadzie, ale na Podhalu jest u siebie, nie tylko dlatego, że stąd jej ród, ale i dlatego, że urodziła się do śpiewania pieśni góralskich, czego dowodzi choćby w składzie cenionego zespołu 9 Siył. W programie The Voice of Poland, gdzie doszła do finału, dowiodła za to, że równie przekonująco śpiewa jazz czy pop.

Kościelisko Music Trail Festival 2021 | 24 -26.09.2021

Piątek: Lua Preta, Sutari, Fisz Emade
Sobota: TRANSatlantyk, Maniucha i Ksawery, Tęskno
Niedziela: Ania Byrcyn, Sorry Boys

Dom Ludowy | Scena Plenerowa | początek o godz. 19.00

Karnet 3 dniowy | 50 zł
Szczegóły: www.musictrailfestival.com

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij