Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Czarny Dunajec i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 86
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-7°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 89
Clear
-12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.03.2013, 22:41 | czytano: 1834

Debiut Gudbaja w rajdach samochodowych

W Łapanowie odbył się III Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla Amatorów. Wystartowały w nim trzy załogi z Zakopanego. Załoga Marek Mrówczyński i Marek Pawlikowski zajęła trzecie miejsce w klasie powyżej 2000 cm3. Debiutujący w imprezie Patryk Gudbaj i Paweł Rzadkosz w klasie 1601cm3 do 2000cm3 zajęli siódme miejsce, a Hubert Różewicz i Bartłomiej Ślimak – dziewiąte.

- Trasa składała się z dwóch odcinków – relacjonuje Patryk Gudbaj. - Odcinki były podobne do siebie, z ostrymi i szerokimi zakrętami. Posiadały po dwie szykany, trasa było dosyć ciasna. Nawierzchnia asfaltowa, z naniesionym na zakrętach, a wiec było ślisko. Pogoda - niebo zachmurzone, lekki deszczyk, temperatura ok. 1 stopień C. Startowaliśmy samochodem Reno clio 2000. To był nas pierwszy start w tym roku, a mój pierwszy w życiu. Paweł był kierowca, ja pilotem. Do pierwszego odcinka podjeżdżaliśmy z lekkim stresem, gdyż brakuje nam jeszcze obycia w zawodach. Pierwszy odcinek przejechaliśmy ze spokojem, był rozpoznawczy. Chcieliśmy zapoznać się z trasą i jak ona się zmienia po przejechani kilkudziesięciu samochodów. Po przejechaniu pełnej pętli, czyli dwóch odcinków, mogliśmy pozwolić sobie na szybszą jazdę i bardziej pewniejszą. Po pierwszych dwóch pętlach czuliśmy się dobrze, poprawialiśmy czasy odcinków, zajmując coraz wyższe lokaty. Na ostatniej pętli pierwszego odcinka popełniliśmy błąd, otarliśmy się o jedną szykanę przez co otrzymaliśmy 5 sekund kary. Byliśmy w lekkim szoku, bo nie odczuliśmy tego dotknięcia, a 5 sekund to kupa czasu, nie do odrobienia na tych odcinkach. Tym bardziej, że przed nami został tylko ostatni odcinek prowadzący do mety. Przejechaliśmy go spokojniej, aby nie otrzymać następnych sekund karnych. Po przybyciu na metę zajęliśmy siódmą lokatę na ponad 20 załóg. Gdyby nie te 5 sekund, bylibyśmy sklasyfikowani dwie pozycje wyżej. Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nami, a ten start zmotywował nas do dalszej walki o lepsze lokaty. Chcieli byśmy podziękować stacji narciarskiej i WILLI U STENI za pomoc, a także kibicom z Zakopanego za doping.

Tekst Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij