Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.06.2015, 17:15 | czytano: 1778

Biela wystartował w Limanowej (zdjęcia)

W ubiegły weekend odbyła się jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w Polsce - Wyścig Górski Limanowa 2015 – Przełęcz pod Ostrą. Jest eliminacją Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich, a także jako 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W 6 Rundzie FIA EHC drugi rok z rzędu najszybszy na podjazdach w swoim Osella FA 30 był Czech Milos Benes. Drugie miejsce zajął także Czech Vadimir Vitver w Audi WTTR TTR-DTM. Najszybszym z Polaków był Andrzej Szepieniec, który zajął trzecie miejsce w Mitsubishi Lancer. W 5 rundzie GSMP (sobota) na najwyższym stopniu podium stanął Czech Karel Stehlik (Mitsubishi Eclipse 650+). Drugie miejsce należało do Tomasza Myszkiera (Porsche 911), a na trzecim miejscu zameldował się Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer). W klasyfikacji 6 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (niedziela) zwyciężył Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer), na drugim miejscu uplasował się Słowak Igor Drotar (Mitsubishi Lancer WRC), natomiast trzeci w w GSMP był Czech Karel Stehlik (Mitsubishi Eclipse 650+).

Pomimo zmiennej pogody dopisali kierowcy (72 startujących) oraz widzowie, których z roku na rok przybywa. Nie obyło się bez mniejszych lub większych przygód ale i tak kierowcy pod koniec drugiego dnia byli bardzo zadowoleni. Ciekawostką był start za kierownicą samochodu funkcyjnego skoczka Macieja Kota, który nieźle radził sobie na podjazdach pod Ostrą jako PILOT.

W Cyklu Rundy GSMP po raz pierwszy wystartował nasz kolega Konrad Biela w Renault Clio Sport, który zajął piąte miejsce w swojej grupie N-2000. Już za trzy tygodnie (10-12 lipca) zmierzy się z trasą 2 Wyścigu Magurskiego.

Tekst i zdj. Mariusz Findura
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Smok21:29, 27 czerwca 2015
clio bite?
Kacper14:37, 24 czerwca 2015
fajne zdjęcia
pio21:49, 23 czerwca 2015
piękna lancia
Góralll19:51, 23 czerwca 2015
Motorynka Robi wrażenie! :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij