Zakopane
Rabka-Zdrój
22.02.2016, 14:31 | czytano: 1936

Pachnące benzyną nominacje w plebiscycie na Sportowca Podhala 2015 roku

Od kilku tygodni trwa plebiscyt przygotowany przez sportowepodhale.pl i podhale24.pl w którym dzięki Waszym głosom wyłonimy zwycięzców w kilku kategoriach. Wśród nominowanych nie zabrakło sportowców związanych z motoryzacją.

Należy wspomnieć o wszystkich nominacjach związanych z motoryzacją. Duże sukcesy osiągają w naszym kraju trialowcy. Kolejnym już tytule mistrza kraju zdobył Gabriel Marcinów. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się bracia ŁukaszczykowieMichał i Kuba. Ten ostatni świetnie spisał się podczas łódzkiej rundy mistrzostw świata w superenduro. W debiucie stanął na najniższym stopniu podium w kategorii open. Klub trialowy AMK Gorce Nowy Targ po raz kolejny został drużynowym mistrzem kraju. Rywalizację wygrał w cuglach. Od ponad 20 lat dominuje w kraju.

Jak zwykle w superenduro nie zawodzi Tadeusz Błażusiak. Wywalczył mistrzostwo świata. Miniony sezon nie był tak bogaty w sukcesy jak poprzednie, z powodu choroby, która wykluczyła go na 6- miesięcy z rywalizacji. Spełniły się marzenia Michała Pyzowskiego, który został mistrzem Polski w superenduro w kategorii open. W juniorach tytuł wicemistrzowski obronił Oskar Kaczmarczyk.

W Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM najlepszy na swoim quadzie okazał się Oskar Pieprzak. Oskar od dłuższego czasu odnosi sukcesy w ekstremalnych przeprawach na quadach. Ma już w swoim dorobku zwycięstwo w Pucharze Polski (2013), teraz dołożył do tego tytuł mistrza kraju.

Oto lista wszystkich nominacji w sportach motorowych:

Sportowiec Podhala roku 2015:
- Błażusiak Tadeusz – superenduro (SMS o treści TC.MEDIO.SR1 na numer 71068)
- Pyzowski Michał – superenduro (SMS o treści TC.MEDIO.SR6 na numer 71068)
- Pieprzak Oskar – quady (SMS o treści TC.MEDIO.SR7 na numer 71068)
- Marcinów Gabriel – trial (SMS o treści TC.MEDIO.SR8 na numer 71068)

Młody As Podhala (odkrycie roku 2015):
- Kaczmarczyk Oskar – superenduro (SMS o treści TC.MEDIO.MA6 na numer 71068)
- Łukaszczyk Jakub – trial (SMS o treści TC.MEDIO.MA7 na numer 71068)

Trener Podhala roku 2015
- Luberda Rafał - trial, AMK Gorce (SMS o treści TC.MEDIO.T10 na numer 71068)

Drużyna roku 2015
- AMK Gorce Nowy Targ (SMS o treści TC.MEDIO.D3 na numer 7106)

Głosowanie w plebiscycie na Sportowca Roku trwa a głosy oddawać można jeszcze do 4 marca włącznie. Wszelkie informacje na temat nominowanych, zasad głosowania i poszczególnych kategorii dostępne są na stronie plebiscyt.sportowepodhale.pl