Piątek, 05 czerwiec 2020, Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 76
Rain
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 80
Clouds
14°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.08.2019, 13:30 | czytano: 7294

Motocykl czy samochód... A może trójkołowiec?

Letni czas sprzyja motoryzacyjnym eksperymentom. Dotąd w naszych redakcyjnych testach skupialiśmy się na samochodach - tym chętniej przyjęliśmy zaproszenie do testu trójkołowca marki Can-Am.

Firma Knap Motor, która w naszym regionie odpowiada za dystrybucje między innymi pojazdów marki Can-Am zaoferowała nam model Spyder F3-T w kolorze Pure Magnesium Metallic.
Trójkołowiec napędzany jest trzycylindrowy, 4-suwowym silnikiem o pojemności 1 330 ccm który osiąga moc 115 koni mechanicznych pozwalających osiągnąć prędkość 200 km/h.
Za przeniesienie napędu odpowiada 6-stopniowa, półautomatyczna skrzynia biegów z biegiem wstecznym. Napęd przekazywany na koło tylne.

Tyle twardych danych. O ile motocykle ze swoimi wadami i zaletami mieszczą się w możliwościach poznawczych większości kierowców o tyle trójkołowce to pojazdy bardzo egzotyczne i rzadko spotykane. Złośliwi twierdzą nawet, że trójkołowce łączą w sobie wady samochodu i motocykla - trudno się z tym nie zgodzić gdy deszcz pada nam na głowę jak na motocyklu a w korku stoimy tak, jakbyśmy jechali samochodem. Jaki zatem jest Spider F3-T?


Przede wszystkim trójkołowiec od Can-Am to kawał pojazdu - ponad 2,6 metra długości i prawie 1,5 metra szerokości przy wadze własnej dobrze ponad 400 kilo to parametry po których raczej nie spodziewamy się szczególnej zwinności. W praktyce nie jest jednak źle - bardzo dobra pozycja kierowcy i nisko położony środek ciężkości zachęcają do bardzo dynamicznej jazdy. Nie należy doznań porównywać ani z motocyklem, ani z samochodem - Spider wyznacza swoją klasę i swoje obyczaje, a ewentualne braki rekompensuje z nawiązką w innych aspektach.

Jak przystało na pojazd na miarę naszych czasów Spider wyposażony został w zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Lista wyposażenia, jakie domówić można do swojego pojazdu także jest imponująca i potrafi też mocno wpłynąć na cenę pojazdu, która już wyjściowo oscyluje wokół 100 tysięcy złotych. Dużo? Z pewnością Spider podobnie jak duża część produktów marki Can-Am nie zachwyci tych, którzy każdą złotówkę oglądają z obu stron, a wyboru dokonują na podstawie żmudnych analiz. Tu decydować muszą emocje i jeśli jesteś gotów się im poddać i stać Cię na to, dostajesz nietuzinkowy pojazd za którym ludzie oglądają się na ulicy jak za super-samochodem za 7 razy większą kwotę!


To, że Spider dedykowany jest ludziom o określonym podejściu do życia świadczyć mogą też między innymi bardzo udane zloty właścicieli tych trójkołowców, a takie odbywają się między innymi u nas, po sąsiedzku w Białce Tatrzańskiej. W spotkaniach takich bierze udział kilkadziesiąt maszyn i kierowców z najdalszych zakątków Polski i nie tylko.
Poza wspólną jazdą - dla samej przyjemności z jazdy - jest wtedy czas na zabawę i wspólne spędzanie czasu, na filmie podsumowującym jedno z ostatnich takich spotkań klimat wydaje się bardzo dobry.Samo prowadzenie Spidera trudno scharakteryzować bo wymyka się porównaniom znanym większości kierowców. Na pewno daje sporo frajdy, a każdy kto miałby się sam okazje przekonać co dla niego oznacza może skorzystać z jazd testowych, na które zaprasza dystrybutor, firma Knap Motor w Nowym Targu przy ul. Kopernika.

wo/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Łotewa10:43, 22 sierpnia 2019
Stoisz w korku jak samochodem, a mokniesz jak na motocyklu...
Raczej słaba mieszanka.
Józek00:58, 21 sierpnia 2019
Pan ,,Prezes,, związku Podhalan zachęca? (krypto reklama ?)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij