Ruszyli z Sopotu do Zakopanego (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Zakopane
Clouds
11°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
03.03.2021, 13:48 | czytano: 6544

Ruszyli z Sopotu do Zakopanego (zdjęcia)

Dziś z samego rana rozpoczął się "Maraton po życie dla Mai". Kilkadziesiąt kładów, ATV i pojazdów terenowych ruszyło w trasę z Sopotu do Zakopanego

Maja za kilka dni skończy rok i cierpi na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla małej dziewczynki jest bardzo kosztowna terapia genowa - trwa zbiórka, a z potrzebnej kwoty ośmiu i pół miliona złotych udało się już zebrać około 90%. Do walki o uzbieranie brakującej kwoty włączyli się miłośnicy off-roadu z całej Polski.

"Maraton po życie Mai" to wspólna inicjatywa znanych zawodników oraz amatorów kochających bezdroża. Wczoraj na starcie maratonu w Sopocie stawiło się po kilkanaście ekip na kładach, ATV i w samochodach terenowych. Ton wydarzeniu zorganizowanemu przy sopockim molo nadawał znany z rajdu Dakar Arkadiusz Linder.


Cała kawalkada dziś rano wyruszyła w trasę, by w niedzielę 7 marca dotrzeć do Zakopanego, gdzie na Placu Niepodległości czekał będzie na nich Oskar Pieprzak - Mistrz Polski w quadowych rajdach przeprawowych. Po drodze w mijanych miejscowościach organizowane będą spotkania i zawody dla dzieci, atrakcje czekają też na mecie w Zakopanem. Wcześniej w Krakowie, uczestnicy maratonu spotkają się z Rafałem Sonikiem, który pięciokrotnie stawał na podium Dakaru.

Całe wydarzenie relacjonowane jest na bieżąco na profilu fb.com/offroadłączy, a jeśli ktoś chciałby włączyć się a akcję może pomóc Mai zasilając zbiórkę na siepomaga.pl

W galerii poniżej zdjęcia z wczorajszego startu w Sopocie.

wo/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
edek z fabryki kredek!!!!!!!09:34, 6 marca 2021
a nie lepiej kase na paliwo dac
Zakopian15:46, 3 marca 2021
Plac Wolności w Zakopanem? Hmmmm... Ciekawe.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas