Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
25°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
25°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64 %
03.03.2021, 13:48 | czytano: 4491

Ruszyli z Sopotu do Zakopanego (zdjęcia)

Dziś z samego rana rozpoczął się "Maraton po życie dla Mai". Kilkadziesiąt kładów, ATV i pojazdów terenowych ruszyło w trasę z Sopotu do Zakopanego

Maja za kilka dni skończy rok i cierpi na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla małej dziewczynki jest bardzo kosztowna terapia genowa - trwa zbiórka, a z potrzebnej kwoty ośmiu i pół miliona złotych udało się już zebrać około 90%. Do walki o uzbieranie brakującej kwoty włączyli się miłośnicy off-roadu z całej Polski.

"Maraton po życie Mai" to wspólna inicjatywa znanych zawodników oraz amatorów kochających bezdroża. Wczoraj na starcie maratonu w Sopocie stawiło się po kilkanaście ekip na kładach, ATV i w samochodach terenowych. Ton wydarzeniu zorganizowanemu przy sopockim molo nadawał znany z rajdu Dakar Arkadiusz Linder.


Cała kawalkada dziś rano wyruszyła w trasę, by w niedzielę 7 marca dotrzeć do Zakopanego, gdzie na Placu Niepodległości czekał będzie na nich Oskar Pieprzak - Mistrz Polski w quadowych rajdach przeprawowych. Po drodze w mijanych miejscowościach organizowane będą spotkania i zawody dla dzieci, atrakcje czekają też na mecie w Zakopanem. Wcześniej w Krakowie, uczestnicy maratonu spotkają się z Rafałem Sonikiem, który pięciokrotnie stawał na podium Dakaru.

Całe wydarzenie relacjonowane jest na bieżąco na profilu fb.com/offroadłączy, a jeśli ktoś chciałby włączyć się a akcję może pomóc Mai zasilając zbiórkę na siepomaga.pl

W galerii poniżej zdjęcia z wczorajszego startu w Sopocie.

wo/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
edek z fabryki kredek!!!!!!!09:34, 6 marca 2021
a nie lepiej kase na paliwo dac
Zakopian15:46, 3 marca 2021
Plac Wolności w Zakopanem? Hmmmm... Ciekawe.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij