Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Czarny Dunajec
Clouds
16°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
16.10.2021, 13:00 | czytano: 2762

Nowotarżanie z sukcesami podczas Enduro Ligi 2021 (zdjęcia i video)

Ojciec i syn, których łączy motocyklowa pasja - Przemek i Oskar Kaczmarczykowie - w miniony weekend pomyślnie dobrnęli do finiszu zmagań w Enduro Lidze 2021. Internetową część zmagań, w której udział wzięły setki miłośników enduro z całej Polski, zakończyli kolejno na drugim i trzecim miejscu. Obaj ukończyli też wyścig finałowy, który odbył się już w świecie rzeczywistym, czyli zmagania na torze w Dębskiej Woli. Oskar Kaczmarczyk stanął na podium z najlepszymi!

fot. Sebastian Mrugała
Rozpoczęta na początku września rywalizacja internetowa stanowiła swoiste eliminacje do finału w Dębskiej Woli. W trakcie 4 tygodni zawodnicy musieli zaliczyć 4 zadania, czyli do konkretnego dnia nagrać maksymalnie minutowy film, prezentujący sposób w jaki wypełniają wskazane wyzwanie. Poza umiejętnościami, liczyła się też kreatywność. Zarówno Oskar, jak i Przemek każde zadanie kończyli w ścisłej czołówce, a w zadaniu pt. Technika, Kaczmarczyk senior - doświadczony trałowiec - odnotował nawet zwycięstwo. Po 4 tygodniach nowotarżanie zostali sklasyfikowani na drugim i trzecim miejscu, i co ciekawe - senior wyprzedził juniora.Finał w Dębskiej Woli

Na finał Enduro Ligi zostało zaproszonych kilkudziesięciu najlepszych zawodników. W trakcie zmagań zawodnicy kilkukrotnie przystępowali do wyścigu na wymagającym torze, łączącym elementy Hard Enduro i Super Enduro z sekcjami motocrossowymi. Po pomyślnym przejeździe w 90-minutowych kwalifikacjach, walka przeniosła się do ćwierćfinałów i następnie do półfinałów. Oskar zapewnił sobie bezproblemowy awans, meldując się na mecie kolejnych eliminacji na 5, 2 i 3 miejscu. Przemek po drodze musiał jeszcze zawalczyć w wyścigu ostatniej szansy, który zamknął na 4 miejscu i też zapewnił sobie awans.

fot. Łukasz Kręcichwost


W wyścigu finałowym ojciec i syn wystartowali więc razem. Oskar od samego początku przedarł się do ścisłej czołówki i zamykał TOP3, goniąc drugiego Emila Juszczaka i przodującego Dominka Olszowego, powiększając jednocześnie swoją przewagę nad resztą ogona. Ostatecznie Oskar utrzymał wysokie tempo i po 3 wymagających pokrążeniach pomyślnie przekroczył linię mety i zapewnił sobie 3 schodek podium.

Przemek, który ze względu na start w wyścigu ostatniej szansy, do finału przystąpił z większym uszczerbkiem sił, na jednej z sekcji popełnił błąd, który kosztował go stratę cennych sekund, przez co odnotował spadek. Finał po zaciętej batalii ukończył na 13 miejscu.

fot. Krzysztof Nykiel


- Start w Enduro Lidze był świetny. Przez całą rywalizację doskonale się bawiłem i osiągnąłem swój cel. Rok temu byłem czwarty, co dawało ogromny niedosyt. Najgorsze miejsce w stawce… Progres jednak został osiągnięty i zmagania 2021 zamknąłem na pudle. Rywalizacja była naprawdę ostra, poziom imprezy wysoki, a tor zdecydowanie trudniejszy i bardziej spektakularny niż rok temu. Teraz przede mną przygotowania do finału Mistrzostw Świata Hard Enduro, czyli Getzen Rodeo – podsumował Oskar Kaczmarczyk.

- Po drodze do finału miałem pewne perturbacje i nadwyrężyłem lewą dłoń, co w ostatnim wyścigu poskutkowało tym, że popełniałem głupie błędy. Praca sprzęgłem nie była taka jak powinna. Mogło być TOP10, a jest 13 miejsce. Mimo wszystko jestem zadowolony, bo pomimo tego, że byłem jednym z najstarszych zawodników w stawce, to pokazałem, że wciąż potrafię być konkurencyjny i uciekać młodszym (śmiech – powiedział Przemek Kaczmarczyk.

Finał sezonu Mistrzostw Świata Hard Enduro, o którym wspomniał Oskar Kaczmarczyk, nastąpi 29 października. Do startu dojdzie w niemieckim Drebach. Impreza uznawana jest za jedną z najtrudniejszych na świecie. Naszemu zawodnikowi życzymy owocnych przygotowań i pomyślnego startu!

Przypomnijmy, Oskar kraj i Nowy Targ reprezentował już w tym roku m.in. w Niemczech na inauguracji sezonu HEGS, we Włoszech podczas Abestone Hard Enduro, czy też w Dąbrowie Górniczej na Hero Challenge.

mat. prasowe, oprac. wo/

Autorami zdjęć z Oskarem jest: Łukasz Kręcichwost, zdjęcie z podium zrobił Sebastian Mrugała, zdjęcia z Przemkiem Krzysztof Nykiel
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
M. Rajski16:38, 16 października 2021
Serdeczne Gratulacje!
kazimierz Pańszczyk13:47, 16 października 2021
Gratulacje zarówno dla juniora jak i seniora Kaczmarczyków.
Życzę dalszych sukcesów w tej dysyplinie.
kazik
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas