Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Jabłonka
Clouds
-6°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-6°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-7°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-7°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
112 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 56 | 112 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
04.12.2021, 08:08 | czytano: 869

Konrad Biela i Ryszard Ciupka na warszawskiej Barbórce

Przerwa w tradycji Rajdu Barbórka odeszła w zapomnienie, a zawodnicy i zespoły przygotowują się do walki w 59. edycji warszawskiego klasyka. W oficjalnym zakończeniu sezonu sportów samochodowy, nie mogło zabraknąć reprezentantów wyścigów górskich. Swoją tradycje postanowił podtrzymać także Konrad Biela, który już po raz piąty stanie do rywalizacji w zawodach.

Na fotelu pilota niezmienne towarzyszyć mu będzie Ryszard Ciupka, a załoga tym razem postawiła na Mitsubishi Lancera Evo VIII, przygotowanego przez AMS Stopka Race & Rally Car Service i 4turbo.

To ten sam samochód doskonale znany kibicom Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w którym kierowca z Szaflar, zmierzył się z trasą FIA Hill Climb Masters Braga. W ten weekend przyszła jednak pora na rajdowy debiut konstrukcji od Berg Monster Team. Na duet Biela / Ciupka czeka trudny pojedynek w najmocniej obsadzonej Klasie 1, jednak reprezentanci BIELAPLAST Race & Rally Team, już nie raz pokazali, że na odcinkach Barbórki, stać ich na wysoki wynik. Przygotowania do rajdu, trwają już od zeszłotygodniowych testów w Słomczynie. Nastawienie w załodze, jak zawsze jest optymistyczne i bojowe.

Pierwsze wyzwanie i rozgrzewka przed intensywną sobotą, czekało już w piątkowy wieczór, na nowym odcinku SZNAJDER Batterien Pruszków (3,6 km). Główną część rywalizacji organizator przygotował na sobotę, w której także nie zabraknie nowości – dwukrotnego przejazdu próby wytyczonej na Autodromie Słomczyn. Na trzy kolejne odcinki załogi wrócą do stolicy, by o awans na Kryterium Karowa powalczyć również na Torze Służewiec i w równoległym pojedynku na Bemowie. Wielki finał czekał będzie oczywiście na Karowej. Konrad Biela i Ryszard Ciupka podejmą to wyzwanie z 28. numerem startowym, razem z 48 konkurentami w klasie.

W walce wspierać ich będą firmy: Kotelnica Białczańska, TrackTech, HQ Automotive, Fit Bite Catering Dietetyczny, BielaPlast - producent dla profesjonalistów, DawidStachoń krucy_fit, Firma Budowlana Hebda, LisCar, Pralnia Białka, Strama Paliwa, KW Tynki, Szyby Folie Samochodowe Domalik, Ludwik Auto Detailing Zakopane, Ciszek Desing AMS Race & Rally Car Service, 4turbo, Gulf Race Fuels Distribution EU, 4motorsport.pl, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Podhale24.pl, Agencja UMA, Buchti.pl Promotion oraz AMK Limanowa.


W tym sezonie musiałem mocno ograniczyć motorsportową aktywność, więc tym bardziej cieszę się z szansy powrotu na Barbórkę. Wspólnie z Ryśkiem Ciupką dobrze wspominamy każdy dotychczasowy start. W ten weekend, chcemy dopisać kolejny cenny rajd, po raz pierwszy za kierownicą Mitsubishi Lancera. W tak mocno obsadzonej stawce czeka nas trudna, ale ciekawa walka - powiedział Konrad Biela.

- Testy na Słomczynie to było cenne przygotowanie, bo wiemy jak trudnych warunków możemy się spodziewać. Szutrowa część będzie mocnym sprawdzianem dla opon, więc trzeba znaleźć, jakiś złoty środek pomiędzy czystą, ale szybką jazdą. Na pewno przyda się też dużo szczęścia, bo woli walki nam nie zabraknie. Dobrze byłoby znów rzucić wyzwanie Pani Karowej i z takim nastawieniem, czekamy na pierwszy odcinek specjalny. Dziękuje wszystkim partnerom i naprawdę wielu ludziom, za całą pomoc, bez której nie moglibyśmy tutaj być - dodaje.


mat. prasowe, fot. UMA Agnieszka Wołkowicz
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas