Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
26.01.2022, 09:22 | czytano: 844

Wygodne siedzenie do ciągnika. Wybierz komfort i zadbaj o zdrowie! (art. sponsorowany)

Ciągnik rolniczy składa się z wielu elementów i podzespołów, które ze sobą współpracują. Dzięki ich działaniu, wykonywanie wielu zadań na polu jest zdecydowanie łatwiejsze. Pozwala to na szybsze zbieranie upraw z pola, efektywniejszą orkę czy nawożenie.

Jednocześnie jest jedno miejsce, które ma największy wpływ na komfort w czasie pracy. Siedzenie do ciągnika, bo o nim jest mowa, wpływa na samopoczucie rolnika, jego zmęczenie oraz koncentrację. Dobrze zaprojektowany fotel sprawia, że praca jest wykonywana w sposób płynny, wręcz niezauważalny. Jeśli będzie niewygodne, to po zakończeniu dnia pracy mogą pojawić bóle w krzyżu, odciski lub dyskomfort pleców. Od jakości wnętrza kabiny i siedzenia jest uzależnione zdrowie i efektywność ciężkiej pracy rolnika.

Dlaczego siedzenie w ciągniku pełni ważną rolę?
Siedzenie wpływa prawie na każdy aspekt pracy w ciągniku. Przede wszystkim w czasie jazdy traktorem rolnik może odczuwać wszystkie nierówności na drodze, dziury i inne niedogodności. Jeśli fotel jest słabej jakości, to zwiększa to podatność na odczuwanie szkodliwych drgań i wstrząsów, które pochodzą z silnika maszyny. Natomiast w przypadku, gdy siedzenie do ciągnika spełnia wszystkie normy i wymagania ergonomiczne, to izoluje ciało operatora maszyny od wszelkich negatywnych zjawisk. Ponadto koryguje jego postawę i sprawia, że można lepiej się skupić na pracy. 

Ergonomia w pracy rolnika
Ergonomia jest pojęciem oznaczającym stworzenie najbardziej optymalnych warunków pracy. Obejmuje odpowiednie dopasowanie sprzętu do ciała i zapewnienie maksimum bezpieczeństwa. Poprawia produktywność i warunki w każdej pracy, niezależnie od stanowiska. Odnosząc to pojęcie do działalności rolniczej, to można powiedzieć, że w czasie długotrwałej pracy fizycznej organizm jest narażony na wiele dolegliwości i ryzyko wystąpienia wypadków. Warto pokazać to w obrazowy sposób. Jeden dzień pracy w niewygodnej pozycji nie spowoduje żadnych negatywnych skutków. Ale jeśli siedzenie do ciągnika, które jest nieergonomiczne, będzie używane przez długie lata, to z pewnością pojawią się szkodliwe skutki. Mogą to być nieodwracalne schorzenia kręgosłupa.
Skorygowanie złej postawy kręgosłupa może być potem niemożliwe, a jej efekty będą oddziaływały na organizm rolnika do końca życia. Co więcej, praca kręgosłupa ma wpływ na organy wewnętrzne oraz układ nerwowy, co może być przyczyną wielu chorób i nieprzyjemnych dolegliwości. Jak powszechnie wiadomo, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, więc warto zawczasu zadbać o swoje środowisko pracy. 

Jakie siedzenia są dostępne na rynku? 
Ze względu na konstrukcję, można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje siedzeń, jakie montuje się obecnie w ciągnikach. Należą do nich:
  • siedzenie amortyzowane mechanicznie - należy do najtańszych rozwiązań. Charakteryzuje się dużą odpornością na zniszczenie i wytrzymałością na wibracje. Stanowi dobry kompromis pomiędzy trwałością, jakością użytkowania oraz ceną,
  • siedzenie amortyzowane pneumatyczne – bardzo dobrze pochłania wszelkie drgania. Amortyzuje wszelkie niedogodności na drodze, które stają się zupełnie nieodczuwalne dla pleców.
Przed zakupem warto dopasować siedzenie do ciągnika i sprawdzić jego najważniejsze parametry. Można do niego zakupić dodatkowe części do maszyn rolniczych, dzięki czemu będzie odznaczał się większą funkcjonalnością. Części nabyć można poprzez dobry, internetowy sklep rolniczy

Czym wyróżnia się dobre siedzenie do ciągnika?
Wybierając siedzenie do traktora warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które mogą się przyczynić do lepszego dopasowania do budowy anatomicznej rolnika. Należą do nich: 
  • odległość siedziska od kierownicy,
  • zagłówek i podłokietniki,
  • miękkość siedziska.
Znając wszystkie niezbędne wymiary można zamówić fotel do ciągnika poprzez internetowy sklep rolniczy ZENOX.pl. W przypadku, gdy zakup okaże się nietrafiony, klient ma aż 100 dni na odesłanie towaru. Błyskawiczna wysyłka i duża różnorodność sprzętu sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Sklep dopasowuje swoją ofertę do wymagań klienta, zapewnia fachowe doradztwo i służy rolnikom w każdym wieku. 
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas