Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
11.05.2022, 10:06 | czytano: 851

Król Lew (zdjęcia)

Kilka miesięcy temu w polskich salonach pojawił się nowy Peugeot reprezentujący segment C. Model 308 - bo o nim mowa - robi wrażenie.

Pierwsza 308-ka wyjechała na drogi w roku 2007 jako następca modelu 307. W 2013 pojawił się nowy model, a w roku ubiegłym światło dzienne ujrzała trzecia generacja fnarcuskivgo kompakta. Jest to pierwszy model Peugeota oznaczony nowym logo koncernu. Stojącego lwa zastąpiła tarcza z wizerunkiem króla dżungli.


Auto prezentuje się świetnie i nawiązuje do innych modeli marki. Z tyłu lampy stylizowane na ślady lwich pazurów a z przodu "kły" które wieńczą krawędzie głęboko schodząc w zderzak. W środku nowoczesność i dygitalizacja idzie jeszcze głębiej niż dotąd. Kierowca ma do dyspozycji zestaw multimedialnych ekranów a wszystko utrzymane jest w ultra nowoczesnym stylu.

W nowej 308 po raz pierwszy jest zastosowano reflektory przednie Matrix LED z automatycznym
dostosowaniem wiązek światła do warunków drogowych oraz Visio Park 360° - system czterech kamer w lusterkach, z przodu i z tyłu który czyni parkowanie łatwym i przyjemnym nawet na zatłoczonych ulicach czy parkingach.


Klienci do dyspozycji mają model hatchback oraz SW, czyli kombi, z których każdy występować może w jednej z pięciu linii wyposażenia. Ofertę otwiera wersja Active Pack, przez Allure, Allure Pack, GT aż po GT Pack. Nabywca ma też do wyboru szeroką gamę napędu - benzynowy silnik o mocy 130 KM, diesla o takiej samej mocy oraz hybrydy o mocy 180 lub 225 KM. Zapowiadany jest też napęd całkowicie elektryczny.

Ceny podstawowej wersji z benzynowym silnikiem zaczynają się od poziomu 96 tysięcy złotych, ale za lepiej wyposażone wersje przyjdzie nam zapłacić o kilkadziesiąt tysięcy więcej. Gdybyśmy chcieli zdecydować się na hybrydę to musimy liczyć się wydatkiem dobrze ponad 140 tysięcy złotych i to w podstawowym pakiecie wyposażenia. W topowej konfiguracji 225 konne auto kosztować będzie ponad 180 tysięcy złotych.


Segment rynku, w którym nowemu Peugeotowi przychodzi walczyć o sympatię i portfele Klientów jest trudny. W klasie niższej średniej mamy do dyspozycji takie rynkowe przeboje jak Volkswagen Golf, Opel Astra, Ford Focus czy Toyota Corolla. W dodatku sam segment wyraźnie traci na rzecz małych suvów.

Czy wygląd samochodu, bardzo efektowny z zewnątrz i w środku może być argumentem który przekona Klientów? Możecie przekonać się samo podczas jazd próbnych, na które zaprasza nowotarski dealer marki Peugeot firma Golemo.

Nową 308-kę zobaczyć też będzie można podczas zbliżających się Podhalańskich Targów Budownictwa, które w weekend 14-15 maja odbędą się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.


wo/ zdj. Jakub Palarczyk
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas