Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Jabłonka
Clouds
32°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
32°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
26°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
33°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
31°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
18.06.2022, 12:35 | czytano: 1632

Auto-myjnia czy detailing?

Czym jest myjnia samochodowa nie trzeba nikomu wyjasniać. Począwszy od garażowych ręcznych myjni po automaty zlokalizowane choćby przy stacjach paliw - znamy je wszyscy i częściej lub rzadziej korzystamy z nich.

Jedni wybierają nowoczesne myjnie automatyczne gdzie stosunkowo tanio i szybko można umyć swoje auto, inni, w trosce choćby o lakier korzystają z myjni tradycyjnych, gdzie mycie odbywa się ręcznie.

Coraz częściej w przestrzeni tej pojawia się hasło detailing, ale co to dokładnie znaczy? Trochę to moda i sposób na odróżnienie myjni zautomatyzowanych od tych, gdzie ktoś z rzemieślniczą starannością zadba o nasz samochód, z drugiej jest to cały szereg działań pielęgnacyjnych dotyczących wnętrza i karoserii pojazdu.

Wiele razy przekonywani byliśmy o wspaniałym wpływie nowoczenych samochodowych kosmetyków profesjonalnie aplikowanyhc na karoserię. Pokazywano nawet zdjęcie na których piękne, ślniące i nowe pojazdy prezentowały się wspaniale. No właśnie … nowe! Nie sztuką jest sprawić by nowy samochód, z nowym nieuszkodzonym eksploatacją lakierem zrobił piorunujące wrażenie, sztuką byłoby sprawić by efekt taki osiągnął na przykład 10-letni samochód.

Takie właśnie wyzwanie przyjęła działająca w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 17 firma Podhale Pro Detailing a obiektem ich starań został nasz firmowy samochód - liczący sobie okrągłą dekadę Lexus.
Samochód w kolorze czarnym z lakierem noszącym wszelkie ślady 10-letniej eksploatacji, co prawda bez wypadków czy stłuczek ale pełny rys i rysek opowiadających różne historie z liczących sobie w jego przypadku 150 tysięcy kilometrów podróży. Stan lakieru przed rozpoczęciem pracy przez specjalistów z Podhale Pro Detailing zobaczyć można na zdjęciach.


Nasz samochód został dokładnie umyty po czym przystąpiono do korekcji lakieru, czyli polerowania. Na koniec nałożona została powłoka grafenowa, która ochroni naszego Lexusa na długie lata. Całość prac przy takim średniej wielkości samochodzie zajmuje od 15 do 20 godzin, w zależności o stanu lakieru i zakresu usługi.

Efekt? Zobaczcie sami! Na nas zrobił piorunujące wrażenie. Rysy zniknęły, nawet te które wydawały się na tyle duże, że zostaną z nami na zawsze. Lakier jest świeży i błyszczący i na prawdę wygląda tak, jak w dniu kiedy obieraliśmy nowe auto!

Takie auto to prawdziwe wyzwanie - mówi Pan Krzysztof - z Podhale Pro Detailing. Podczas codziennej eksploatacji lakier traci swoje właściwości - zmienna pogoda, mechaniczne uszkodzenia czy wielokrotne mycie - wszystko to wpływa na lakier i sprawia że jest matowy i wyblakły. Widać to szczególnie na czarnych i bardzo ciemnych kolorach.
- Po renowacji takiej jaką przeprowadziliśmy dla redakcji podhale24.pl i po innych podobnych zabiegach zastosowane preparaty „utwardzają” się w ciągu kilku, kilkunastu dni. W tym czasie należy unikać mycia, a już na pewno mycia w myjniach automatycznych. Po tym czasie nowe powłoki uzyskują już pełne parametry ochronne, choć dla ich trwałości producent zabrania mycia w automatach.

Koszt takiego detailingu zależy od wielkości samochodu i zakresu prac, ale liczyć trzeba się z wydatkiem kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od zakresu prac, po poza karoserią możemy zdecydowac się jeszcze na profesjonalne czyszczenie i zabezpieczenie skór samochodowych wraz z wnętrzem pojazdu bądź zabezpieczenie felg powłoką ceramiczną.

Czy warto? Naszym zdaniem warto! Dziesięcioletni samochód po tych zabiegach wygląda jak w dniu, w którym odbierany był z salonu. Na profilu Podhale Pro Detailing na fb.com znaleźć można zdjęcia wielu innych wykonanych prac, i to nie tylko samochodów!


wo/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
PLAK02:21, 23 czerwca 2022
Hasło Auto Detailng to JEDEN WIELKI PIC NA WODĘ!!! Wystarczy zastosować sprawdzone od lat (nim powstało to szumne hasło) środki do polerowania, woskowania i pielęgnacji i efekt będzie taki sam za 1/8 ceny!!!

Prawdziwa Sztuka Auto Detailngu polega na skorygowaniu większych wad lakieru - głębsze rysy, wgniotki i wad tapicerki - małe dziury, rozcięcia, wytarcia, małe ubytki... Wtedy okazuje się że żaden DETAILER w promieniu 100km tego nie ogarnie... A takich profesjonalistów co to potrafią - prawdziwych fachowców jest bardzo niewielu..

No ale nowa MODA na Auto Detailing powoduje, że ludzie są skłonni zapłacić 10x tyle ile jest warta pasta polerska, wosk czy spray do cockpitu bo jest niby EKSKLUZYWNEJ MARKI i ZASTOSOWANO W NIM KOSMICZNY SKŁAD... Głupich nie sieją, rodzą się... :)
OOOO08:54, 21 czerwca 2022
Ja płacę 400zł za to samo u pana Pawła na ul. Składowej 7A, polecam!
POlak18:48, 20 czerwca 2022
Osobiście polecam myjnie GARBO na ul.krakowskiej :)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas