Jaką lokalizację wybrać, kupując mieszkanie na wynajem? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Szczawnica
Clouds
11°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
12°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 62 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
100 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 50 | 100 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
24.02.2023, 08:24 | czytano: 207

Jaką lokalizację wybrać, kupując mieszkanie na wynajem? (art. sponsorowany)

W każdym poradniku skierowanym do inwestorów planujących zakup mieszkania można znaleźć informację, że lokalizacja jest kluczowa. Co to jednak znaczy? Jakie są zasady wyboru lokalizacji mieszkania, które będzie wynajmowane lokatorom?

Od czego zależy optymalna lokalizacja mieszkania na wynajem?

Zacznijmy od tego, że idealna lokalizacja na mieszkanie pod wynajem nie istnieje, a powodem są różne potrzeby najemców. Wcale nie oznacza to jednak, że nie ma pewnych reguł, którymi warto się kierować, wybierając mieszkanie pod wynajem.
Chcesz umieścić ogłoszenie w dziale „mieszkania wynajem Kraków”? Aby Twoja oferta cieszyła się dużą popularnością, musisz:
  • określić docelową grupę najemców – mogą to być m.in. przedsiębiorcy, którzy do Krakowa przyjeżdżają w celach biznesowych, studenci krakowskich uczelni czy wreszcie turyści,
  • ustalić kwotę, jaką możesz wyłożyć na zakup nieruchomości – cena za mkw. mieszkania w ścisłym centrum miasta będzie dużo wyższa niż w przypadku nieruchomości położonej na przedmieściach,
  • wybrać model biznesowy – mowa tu choćby o tym, aby określić, czy będziesz wynajmować całe mieszkanie, czy też poszczególne pokoje (od tego zależy również Twój maksymalny zarobek).
Czego się wystrzegać, wybierając lokalizację mieszkania na wynajem? Własnych preferencji. Miejsce, które będzie dobre dla Ciebie, wcale nie musi być idealne dla osób, które należą do docelowej grupy lokatorów.

Lokalizacja mieszkania na wynajem – tylko centrum miasta?

Zdecydowanie nie. Aby zarabiać na wynajmie, wcale nie musisz nabywać mieszkania w centrum czy wybudowanego w ramach drogiej inwestycji. Dużo jednak zależy od tego, do kogo kierujesz swoją ofertę. Dopiero po określeniu, komu chcesz wynajmować mieszkanie, możesz skoncentrować się na poszukiwaniu lokalu.
Mieszkania wynajem Kraków – lokalizacje:
  • centrum miasta – szukaj lokalu na śródmieściu, gdy Twój model biznesowy to wynajem krótkoterminowy skierowany do turystów,
  • w pobliżu uczelni wyższych – gdy docelową grupą lokatorów mają być studenci krakowskich uczelni,
  • z dala od centrum, ale w pobliżu szkół i sklepów – gdy chcesz podpisać długoterminową umowę najmu z singlem lub rodziną z dziećmi.
Popełniając błędy na etapie wyboru lokalizacji, możesz nie uzyskać planowanego zysku. Powód jest oczywisty – mieszkanie będzie cieszyło się mniejszą popularnością, niż założyłeś w biznesplanie.

Czy dzielnica ma znaczenie – które dzielnice są najpopularniejsze?

Część miasta, w której planujesz kupić mieszkanie na wynajem, nie jest bez znaczenia. Niektóre dzielnice uchodzą za bezpieczniejsze czy wyróżniają się dostępem do terenów zielonych. Z poczynionych założeń wynika, że możesz wybierać wśród kilku dzielnic? Rozważ ich zalety i wady.
Dzielnice Krakowa – jak są oceniane przez mieszkańców:
  • Bronowice to dzielnica uważana za bezpieczną; mieszkańcy cenią sobie też dobre relacje sąsiedzkie,
  • Mistrzejowice są wysoko oceniane ze względu na dostęp do terenów umożliwiających aktywność fizyczną; ta dzielnica ma też dobrą komunikację,
  • Nowa Huta wyróżnia się korzystnie pod względem kosztów życia i ma bogatą ofertę kulturalną.
Wybrałeś dzielnicę, w której kupisz mieszkanie na wynajem? Jeżeli nie wiesz o niej zbyt wiele, nadrób braki – ta wiedza może Ci się przydać, gdy będziesz opowiadał potencjalnemu lokatorowi o zaletach Twojej oferty.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas