Rajdówki będą miały specjalne tablice rejestracyjne - podhale24.pl
Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 11.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 12.924 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
28.08.2023, 21:23 | czytano: 2167

Rajdówki będą miały specjalne tablice rejestracyjne

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, której częścią są zmiany odnoszące się do samochodów rajdowych i możliwości ich udziału w ruchu drogowym.

Nowe regulacje wprowadzają do prawa o ruchu drogowym możliwość dopuszczenia do ruchu samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych, które zostały wpisane do rejestru prowadzonego przez Polski Związek Motorowy, czyli właściwy polski związek sportowy w rozumieniu ustawy o sporcie.

Pojazdy takie oznaczone będą specjalną tablicą rejestracyjną. Będą mogły poruszać się po drogach publicznych ale tylko podczas zawodów, dojeżdżając do odcinków specjalnych czy stref serwisowych. Poruszanie się takim samochodem na codzień, w drodze do pracy czy na zakupy będzie wykroczeniem.

Przepisy dotyczące samochodu osobowego przeznaczonego do zawodów sportowych zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2024 roku i zgodnie z zapisami umożliwią poruszanie się samochodami rajdowymi zmodyfikowanymi zgodnie z przepisami FIA/PZM na odcinkach dojazdowych zawodów sportowych. Obecnie trwają prace nad zmianami w przepisach PZM, aby dostosować je do nowych zapisów ustawy.


źródło: PZM, oprac wo/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas