Prawie 100 załóg na starcie tegorocznego Rajdu Żubrów - podhale24.pl
Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.316 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.368 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-4°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
134 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
78 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 67 | 134 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
20.10.2023, 08:55 | czytano: 1808

Prawie 100 załóg na starcie tegorocznego Rajdu Żubrów

Po raz 56-ty Automobilklub Krakowski organizuje Rajd Żubrów. Rajd ten zgodnie z tradycją, która sięga roku 1966, jest organizowany dla byłych zawodników, działaczy, dziennikarzy, sympatyków sportu samochodowego oraz posiadaczy pojazdów zabytkowych. Inicjatorem imprezy był Sobiesław Zasada, który właśnie w roku 1966 zdobył pierwszy tytuł Mistrza Europy.

56. Rajd Żubrów wystartuje spod Hotelu Bachleda Kasprowy w sobotę 21 października o 10:00, załogi czeka prawie 200 kilometrów jazdy, w tym 10 Odcinków Specjalnych, zlokalizowanych na Podhalu.

O tym, że Rajdy Żubrów stały się cenną marką w polskim sporcie motorowym świadczy frekwencje w tegorocznej edycji: na liście zgłoszeń znalazło się aż 98 załóg. Wśród nich wielokrotny zwycięzca zawodów, Sobiesław Zasada, który tym razem pojawi się w unikatowym Porsche 911 Dakar.


Od kilku lat jesteśmy znów na Podhalu, kolebce Rajdów Żubrów; to tu odbyła się pierwsza edycja tych nietypowych zawodów. Mamy tu znakomite trasy, spotykamy się także z życzliwością mieszkańców - mówi Paweł Owczyński, Prezes Automobilklubu Krakowskiego i Dyrektor 56. Rajdu Żubrów. - Kibice mają wiele ciekawych, łatwo dostępnych miejsc do oglądania zmagań załóg startujących w rajdzie najważniejsze jest to, żeby oglądać rajd bezpiecznie, słuchać próśb wszystkich służb odpowiedzialnych za przebieg imprezy. Ten rajd, co wynika z założeń pomysłodawcy - Sobiesława Zasady, to integracja byłych i aktualnych zawodników, działaczy, dziennikarzy i sympatyków sportów motorowych, tę tradycję staramy się kultywować. Jest więc czas na spotkania, rozmowy, ale i możliwość porównania swoich umiejętności podczas prób sportowych.


Nie zabraknie także innych gwiazd motor sportu, na starcie zobaczymy m.in. Piotra Adamusa (rajdy samochodowe), mistrzów wyścigów górskich Ryszarda Myszczyńskiego) pilotowanego przez Mariusza Białego) Piotra Ilnickiego czy Roberta Sługockiego (wyścigi górskie), Artura Chwista (rajdy), załogę Grzegorz Olchawski/ Przemysław Bosek (samochodowe rajdy historyczne) czy Rafała Sonika, który z quada którym zdobywał laury w rajdach Dakar przesiada się do Fiata 126p!

W małym Fiacie po raz kolejny wystartuje załoga rajdowych legend: Andrzej Lubiak z pilotem Maciejem Wisławskim, na liście zgłoszeń znalazł się także Jan Kościuszko, mający na koncie m.in. wicemistrzostwo Europy w wyścigach górskich. Po raz 56-ty w rajdzie wystartuje Zbigniew Baran. Po raz kolejny do Polski przyjeżdża włoska ekipa z Automobilklubu z Brescii; w tym roku zobaczymy aż 15 załóg w autach historycznych.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Mieszkaniec10:31, 20 października 2023
Niszczenie dróg
Tak można nazwać ten rajd
Tragedia
Więcej spustoszenia robią niż porzytku!!!
Pan organizator beszczelny
Zamykają drogę na pół dnia bo panowie sa nie dowartościowani i ścigają się po drogach
Kibice jakby? Ktor to ogląda ?
Na całe szczęście nie będzie tych ,,pokazów ,, na drodze przez Przełęcz knurowska
W zeszłym roku to była jakaś porażka
Jak zniszczyli drogę
Ile kamieni na zakrętach było wyrzuconych popękany asfalt o można tak wymieniać bez końca
Ale pan organizator zapewniał że tam się wolno jeździ

Nikt nic nie niszczy
Wcale !!!!!
Oni się zabawią prze pół dnia
A my mieszkańcy użytkujemy tą drogę co dziennie
Jestem za tym aby takich rajdów na drodze publicznej nie organizować już nigdy !!!! Więcej
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas