Sobiesław Zasada po raz kolejny wygrał Rajd Żubrów - podhale24.pl
Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-0°
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-2°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
29.10.2023, 10:15 | czytano: 2126

Sobiesław Zasada po raz kolejny wygrał Rajd Żubrów

Jadący unikatowym Porsche 911 Dakar Sobiesław Zasada, pilotowany przez Marka Sworowskiego zwyciężył w 56. Rajdzie Żubrów, który w ubiegłym tygodniu odbywał się na drogach Podhala. To kolejna wygrana krakowskiego Mistrza w Rajdach Żubrów – zawodach, które sam wymyślił w 1966 roku.

Celem imprez było podziękowanie zawodników dla działaczy, sędziów i dziennikarzy organizujących i realizujących rajdy samochodowe. Nie inaczej było i w tym roku; część sportowa zakończona była tradycyjnym balem w będącym bazą zawodów Hotelu Bachleda Kasprowy w Zakopanem., podczas którego wręczono najszybszym załogom statuetki, puchary i nagrody rzeczowe.Tegoroczna edycja organizowanego przez Automobilklub Krakowski rajdu, przebiegająca w okolicach Zakopanego i Nowego Targu, liczyła 200 kilometrów, w tym 20 kilometrów Prób Sportowych. Wystartowało 96 załóg, uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe, wśród samochodów wyodrębniona była klasyfikacja pojazdów historycznych.

Statuetki za drugie miejsce w rajdzie odebrała załoga Piotr i Katarzyna Adamus (Audi S3), która również zanotowała najlepszy rezultat bez uwzględniania tzw. współczynników wiekowych. Trzecie miejsce przypadło Jerzemu Baranowi pilotowanemu przez Macieja Kordeusza (VW Golf R).Złota Kierownica Sobiesława Zasady (nagroda w Grupie Junior) przypadła załodze Paweł Mildner/Paweł Konik (VW Golf R), wśród załóg w autach historycznych najszybsi okazali się Marcin Kukułka z Rafałem Kościółkiem (BMW E 36). 


W Rajdach Żubrów startować mogą także załogi, których członkowie mają aktualne licencje zawodnicze bądź jadą w przygotowanych do sportu samochodach rajdowych. W kategorii Open Weteran bezkonkurencyjni byli mistrzowie z Historycznych Rajdowych Mistrzostw Polski, Grzegorz Olchawski/ Przemysław Bosek, startujący Audi Quattro S1. Tegoroczny zwycięzca Kl. 2b   z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Robert Sługocki, pilotowany przez Łukasza Oszostowicza (Porsche 911) byli najszybsi w Grupie Open.

Od wielu lat w Rajdach Żubrów startują załogi z Włoch, z Automobilklubu Brescia. W tym roku do Zakopanego przyjechało 15 pięknych klasycznych rajdówek

Uczestnikom 56 Rajdu Żubrów towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

10 rozegranych Prób Sportowych okazało się być trudnymi technicznie i choć emocje wśród załóg były ogromne, obyło się bez poważniejszych zdarzeń.


mat. prasowe, zdj. w galerii Regina Korczak-Watycha
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Baca12:00, 6 listopada 2023
A mowia ze dziadek nie powinien jezdzic......
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas