Czym jest altcoin? Fakty i mity na temat kryptowalut (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
13°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
13°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
15°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
29.04.2024, 22:12 | czytano: 391

Czym jest altcoin? Fakty i mity na temat kryptowalut (art. sponsorowany)

Altcoiny (alternative coins) to wszystkie kryptowaluty, które nie są Bitcoinem. Ich nazwa wzięła się stąd, że są alternatywą zarówno dla pierwszej kryptowaluty, jak i tradycyjnego pieniądza fiducjarnego. Dowiedz się więcej na ich temat!

Co to jest altcoin?


Termin „altcoin” powstał z połączenia dwóch słów „alternatywa” i „moneta”. Opisuje on wszystkie kryptowaluty, które powstały po sukcesie Bitcoina. Znajdziesz je na giełdach takich jak Gate.io. Więcej na temat tej giełdy znajdziesz tutaj: https://cryps.pl/gielda/gateio/.

Każdy altcoin oferuje funkcje lub możliwości, których – według jego twórców – nie jest w stanie dostarczyć Bitcoin. W tego typu projektach często można znaleźć wiele autorskich i innowacyjnych rozwiązań.

Altcoiny działają podobnie jak Bitcoin – są zdecentralizowaną walutą, w której transakcje przeprowadzane są za pośrednictwem technologii blockchain. Dzięki temu stosowanie tradycyjnych systemów bankowych jest całkowicie zbędne. Podobnie jak w przypadku Bitcoina lub tradycyjnego pieniądza, możesz ich używać jako środka wymiany, przechowywania wartości lub jednostki rozliczeniowej.

Najpopularniejsze alternatywy dla Bitcoina


Ethereum (ETH)
Ethereum to druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, co czyni ją najważniejszym altcoinem. Ethereum to znacznie więcej niż tylko kryptowaluta – to też platforma dla zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Bitcoin miał rzucić wyzwanie tradycyjnym systemom bankowym – nie mniej i nie więcej. Z kolei celem ETH jest wykorzystanie blockchainu do zastąpienia internetowych stron trzecich – tych, które przechowują dane i operują złożonymi instrumentami finansowymi. Do przeprowadzania operacji w tej sieci służy kryptowaluta Ether.

Binance Coin (BNB)
Binance Coin to rodzima moneta Binance – jednej z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. BNB ma kilka zastosowań: jego posiadacze mogą wykorzystywać go do płacenia opłat transakcyjnych na platformie, brać udział w głosowaniu i nie tylko. BNB to nieodłączna część zdecentralizowanego ekosystemu giełd Binance.

Ripple (XRP)
Ripple to natywna kryptowaluta dla produktów opracowanych przez Ripple Labs. Działa ona jako pomost pomiędzy różnymi walutami fiducjarnymi, przyspieszając i usprawniając wszystkie transakcje. Założeniem Ripple Labs było zakłócenie tradycyjnych systemów transgranicznych przekazów pieniężnych. Zdaniem osób, które stoją za tym projektem, wystarczyło po prostu dostarczyć użytkownikom wydajniejsze rozwiązanie. Czy się udało? Wiele osób uważa, że tak!

Cardano (ADA)
Cardano (ADA) to platforma blockchain do inteligentnych kontraktów, podobna do Ethereum. Jednak podejście Cardano jest wyjątkowe, ponieważ architektura tej sieci dzieli się na dwie warstwy – rozliczeniową i obliczeniową. Natywna kryptowaluta Cardano, ADA, służy do zasilania sieci i pozwala użytkownikom aktywnie uczestniczyć w zarządzaniu platformą.

Który z altcoinów najbardziej przypadł Ci do gustu? A może planujesz zainwestować w któregoś z nich?
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas