Podhalanie jadą z pomocą - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
30.05.2024, 11:03 | czytano: 3731

Podhalanie jadą z pomocą

Kilka ekip z Nowego Targu i innych miejscowości naszego regionu bierze udział charytatywnym Rajdzie Koguta, który rusza dziś z Oławy, by w sobotę dotrzeć do Mrągowa.

Rajd Koguta to cykliczna impreza, która wspiera potrzebujących w całej Polsce. W tym roku będzie to już 8 edycja rajdu.

Po drodze na uczestników czekają zadania do wykonania ale najważniejsza jest pomoc dla dzieci potrzebujących, ponieważ jest to rajd charytatywny.

W 2021 roku meta Rajdu Koguta zlokalizowana była w Zakopanem. Rok później na trasę do Giżycka wyruszyło 1640 pojazdów zabytkowych, w tym 119 motocykli i 79 motorowerów. Udało się przy tej okazji uzbierać blisko milion złotych dla potrzebujących dzieci. Ubiegłym roku padł frekwencyjny rekord - na starcie stanęło ponad 2600 pojazdów. Rekordowa była też kwota, jaką udało się uzbierać - ponad 1 milion 812 tysięcy złotych.

W imprezie co roku udział biorą ekipy z Podhala. Dana i Michał Guzik z dziećmi Gabrysią i Antosiem będą już drugi raz brać udział w Rajdzie Koguta, choć dla nich to nie pierwsza tego typu impreza. Podobnie jak w tamtym roku pojadą samochodem marki Daewoo Lublin z 2003 roku.Lublinkowa ekipa wraz z organizatorem wspiera Tadzia Frączka z Nowego Targu, który choruje na rzadką wadę genetyczną - duplikację chromosomu 17. Tadziu to uśmiechnięty chłopak, który kibicuje hokejowej drużynie PZU Podhale Nowy Targ ale również sam gra w drużynie naborowej Podhala - na jego konto w fundacji trafi całe wpisowe oraz część środków uzbieranych podczas rajdu.

Z Nowego Targu również Lublinem, zwanym pieszczotliwie Lenowcem pojedzie wielopokoleniowy skład rodziny Michała Skrzypalika. Dla nich będzie to już 3 edycja rajdu.Kolejnym samochodem z Nowego Targu będzie Gaz 67B Czapajew z roku 1948, który jest częścią grupy rekonstrukcyjnej błyskawica. Na jego pokładzie zasiądą Andrzej Garbacz, Jan Stoch i Dariusz Gładczuk. Będzie to ich pierwszy rajd Koguta.Z najwyżej położonej wsi w Polsce wyruszy bardzo rzadki egzemplarz strażackiego Żuka. Kierowcami bedą strażacy z OSP w Zębie Łukasz Stoch i Maciek Wanat. Żuk służył przez lata a teraz, wycofany z podziału bojowego cieszy oczy na zlotach i imprezach motoryzacyjnych. Tą ekipie widziano już na Rajdzie Koguta w ubiegłym roku.

Luksusowo, Mercedesem W123 z 1978 roku w trasę do Mrągowa ruszy Paweł Wilk z rodziną. Auto odziedziczone po dziadkach i jego ekipa na starcie Rajdu Koguta zameldują się po raz trzeci. Cała rodzina służy w OSP Ząb i dobrze wie, jak ważna jest pomoc, także poprzez udział w takich inicjatywach.Kolejnym Mercedesem, tym razem modelem W201 z 1990 roku w trasę rajdu ruszy Rafał Stoch.

Janusz Wysocki, kolejny strażak z OSP Ząb, odbudował starą Mazdę 929 z roku 1984. Zabiera ze sobą rodzinę i kolegę ze straży pożarnej z Brześcia Kujawskiego.


Pochodzący z Nowego Targu Wojtek Guzik wraz z żoną Donią i dziećmi Mają, Kacprem, Adamem i Michałem na starcie pojawią się w Audi 80 B2 z 1983 roku.

mat. uczestników, oprac. wo/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas