Podhalańskie owce będą pasły się na krakowskich Błoniach - podhale24.pl
Czarny Dunajec
Clear
4°C
Clouds
4°C
Clear
4°C
Clouds
4°C
Clear
3°C
Clear
1°C
Kartka z kalendarza
06.09.2011, 15:05 | czytano: 1012

Podhalańskie owce będą pasły się na krakowskich Błoniach

W najbliższą sobotę, 10 września, na krakowskich Błoniach rozpocznie się redyk - kulturowy wypas owiec, który poprowadzi baca Kazimierz Furczoń z Leśnicy. Na największej i najcenniejszej miejskiej łące środkowej Europy główny podhalański baca uroczyście rozpocznie jesienny wypas zgodnie z historycznym ceremoniałem i tradycją - poinformował Grzegorz Nycz z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Fot. Robert Miśkowiec
Fot. Robert Miśkowiec
Redyk z orszakiem i oprawą przemaszeruje spod Cracovii środkiem Błoń pod stadion Wisły oraz Skałę Jana Pawła II. Organizatorzy zaprezentują także plan promocji kulturowego dorobku ziem Małopolski w czasie przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Wypas trwający dwa miesiące będzie połączony z licznymi atrakcjami dla turystów i mieszkańców, takimi jak pokazy strzyżenia owiec, doju, wyrabiania oscypka. Każdy odwiedzający będzie miał okazję zasmakować w oryginalnym, niepodrabianym oscypku przy dźwiękach góralskiej muzyki. Ponadto, pod koniec września do Krakowa zjadą zagraniczni bacowie ze Słowacji, Czech, Rumunii i Ukrainy.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
jestem ZA20:31, 6 września 2011
Jasne, niech i tam zostawią troszkę niespodzianek na trawie, tak jak zostawiają u nas nad Dunajcem. Ciekawe czy krakusom też to będzie przeszkadzać tak jak "niektórym" nowotarżanom :)
0
tt19:21, 6 września 2011
A to ci jajca. Ja sie cieszę. Im się też cos od życia należy.
0
ofca spod jalowca17:23, 6 września 2011
biedne ofce, w spokoju tam nie popasa sie..
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
26
05.2025
Nie przegap!
25
05.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
25
Niedziela
Imieniny:Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Kliknij po więcej