Zakończenie warsztatów "Środa z rzemiosłem" - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
-0°
Wiatr: 14.616 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 15.804 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 12.096 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
2 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
28.11.2007, 18:49 | czytano: 761

Zakończenie warsztatów "Środa z rzemiosłem"

NOWY TARG. W czwartą środę listopada odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu ostatnie z serii zaplanowanych pięciu spotkań dzieci ze szkół podstawowych z twórcami ludowymi, w ramach III edycji projektu edukacyjnego "Środy z rzemiosłem".

MOK Nowy Targ
MOK Nowy Targ

Tym razem uczniowie mogli przyjrzeć się pracy garncarza (pana Edwarda Gacka z Galerii "Drzewiej-Ginące Zawody" z Rabki-Zdroju), metaloplastyka (pana Waldemara Kuniczuka z tejże Galerii), snycerza (pana Andrzeja Kuźmy z Nowego Bystrego) oraz pani Władysławy Korony ze Starego Sącza, zajmującej się wyrobem świec i figur z wosku pszczelego. Dzieci spędzały przy każdym ze stanowisk rzemieślniczych 30 minut, podczas których oglądały krótki pokaz danej techniki rękodzielniczej i próbowały swych sił w niej, korzystając z instrukcji specjalisty oraz z dostarczonych przez niego narzędzi i materiałów. W ostatniej "Środzie z rzemiosłem" wzięło udział łącznie 178 dzieci, ze Szkoły Podstawowej w Maruszynie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu.

III edycja warsztatów cieszyła się, podobnie, jak poprzednie "Środy z rzemiosłem" wielkim zainteresowaniem, planujemy zatem kolejne serie spotkań z rzemieślnikami i twórcami ludowymi w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Będą one ogłaszane na naszej stronie internetowej www.mok.nowytarg.pl.

Anna Gostkiewicz, MOKReklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas