"Siklawa" z albumem kolęd i pastorałek - podhale24.pl
Sobota, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-2°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
114 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
172 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 57 | 114 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 86 | 172 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
30.11.2007, 16:18 | czytano: 2106

"Siklawa" z albumem kolęd i pastorałek

Zespół góralski "Siklawa" zakończył pracę nad albumem "Kolędy i pastorałki". Płyta ukaże się w połowie grudnia.


Jeszcze przed świętami będzie okazje usłyszeć własne utwory a także interpretacje tradycyjnych piosenek świątecznych w wykonaniu członków "Siklawy".

Zespół zadebiutował w tym roku albumem „Nase małe śpiywanie”, który przyniósł im popularność na Podhalu i nie tylko. Album - jak informuje jego wydawca - sprzedał sie już w nakładzie 10 tys. egzemplarzy.

Zespół, który gra stylizowaną muzykę góralską, powstał z inicjatywy Jacka Szeligi - ojca Gosi i Danusi, który zjawił sie u Łukasza w studiu w listopadzie ubiegłego roku z pomysłem na "SIKLAWĘ". Od tej pory rodzinne muzykowanie Szeligów opuściło mury ich domu...
Praca nad materiałem muzycznym trwała ponad pół roku i zaowocowała nagraniem 12 utworów na debiutancką płytę "Nase małe Śpiywanie". Charakterystyczne brzmienie zespołu jest wynikiem aktywnej współpracy wszystkich członków zespołu pod bacowskim okiem Jacka Szeligi!

SKŁAD ZESPOŁU

Małgorzata Szeliga / vocal / - mieszkanka Ratułowa, uczennica liceum im. Królowej Jadwigi w Nowym Targu. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się bardzo wcześnie. Jako 6-latka związała się z zespołem regionalnym "Tatry", gdzie występuje do dnia dzisiejszego. Oprócz muzyki, tańca i śpiewu Gosia interesuje się astronomią i skateboardingiem.

Danuta Szeliga / vocal / - w tym roku skończyła 14 lat. Podobnie jak starsza siostra, Danusia śpiewa i tańczy w regionalnym zespole "Tatry" w Ratułowie. Jej zainteresowania to przede wszystkim śpiew, muzyka (folk i rock) i gra na skrzypcach. W wolnych chwilach lubi pograć w koszykówkę.

Marcin Gacek / instrumenty smyczkowe / - absolwent krakowskiej AWF w dziedzinie fizjoterapii. Pod okiem mistrza Józefa Staszla rozbudziło się w nim zamiłowanie do muzyki Podhala. Od tego czasu muzyka ta stała się dewizą jego życia. Czynnie współpracuje z takimi zespołami jak: "Skalni", "Promni", "A wiśta!". Poza tym gra w hokeja i jeździ na nartach.

Łukasz Świst / opracowanie muzyczne, keybord / - absolwent muzykologii KUL. "Stary austriacki fortepian w domu mojej babci zawsze był dla mnie najciekawszą zabawką". Od tego czasu wszystko sie zaczęło.. z komponowaniem i aranżowaniem muzyki zetknął sie kiedy zamienił pianino na keyboard. Interesuje go branża muzyczna, a konkretnie szeroko pojęta produkcja muzyczna. Ponadto Łukasz gra na pianinie w nowotarskiej kapeli jazzowej "New Market Jazz Band", jeździ na snowboardzie, nurkuje, żegluje..

Marcin Żarnecki / dęte drewniane / - od dziecka zajmuje się muzyką i malarstwem. Swoje pasje realizuje z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Oprócz Siklawy gra również w kapeli zespołu regionalnego "Hyrni". Często można go spotkać w pracowni malarstwa w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu... Jego prace zostały niedawno nagrodzone na Ogólnopolskiej Wystawie Twórczosci Plastycznej. Marcin wykręca niezłe dystanse na rowerku!

Bartłomiej vel. 'Wacek' Wawrzyniak / instrumenty perkusyjne, realizacja dźwięku / - oprócz tego ze gra w Siklawie na perkusji zajmuje się realizacją nagrań w jego własnym BARDZO Pozytywnym Studiu!!!

Źródło: zespół "Siklawa"

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij