Bezpańskie psy będą fotografowane - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Nowy Targ
Clouds
10°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
15°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
23.03.2008, 22:53 | czytano: 1021

Bezpańskie psy będą fotografowane

ZAKOPANE. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami domaga się zmiany procedur związanych z postępowaniem z czworonogiem, który teraz - po zgłoszeniu, że zwierzę się wałęsa - przewożony jest do schroniska w Nowym Targu. TOnZ chce by strażnicy miejscy fotografowali psy. Zdjęcia umieszczane będą w internecie.

Piotr Rayski - Pawlik
Piotr Rayski - Pawlik
Sprawa bezpańskich psów, wałęsających się po zakopiańskich ulicach od niedawna zaczęła doskwierać władzom Zakopanego - pisze POLSKA Gazeta Krakowska.

W Zakopanem nie ma schroniska dla bezdomnych zwierząt. Do tej pory złapane na ulicach miasta wałęsające się psy były wywożone do schroniska w Nowym Targu, z którym gmina od dawna miała podpisaną umowę. Nowym władzom TOnZ nie spodobało się, że czworonogi są automatycznie wywożone do Nowego Targu, bez sprawdzenia, czy pies tylko się zgubił, czy np. nie ma właściciela. Teraz - zanim pies trafi do schroniska w Nowym Targu, zostanie mu zrobione zdjęcie i przekazane do TOnZ.

Wiceburmistrz Wojciech Solik tłumaczy, że gmina, która ma obowiązek zajmowania się psami, wykonuje to w ramach swoich możliwości. Stworzono nawet w Urzędzie Miasta tymczasowe pomieszczenie dla znalezionych psów, aby mogły tam przez kilka godzin poczekać, na wypadek, gdyby któregoś szukał właściciel. Wiceburmistrz zarzucił Towarzystwu, że wprowadza złą atmosferę.

- Wypowiedzi przedstawicieli TOnZ o tym, że nowotarskie schronisko nie działa dobrze, popsuły stosunki między nim a zakopiańską gminą - mówi wiceburmistrz Zakopanego. - Zebraliśmy opinie na temat schroniska i otrzymaliśmy informację, że jest jednym z nielicznych bardzo dobrze prowadzonych w województwie. Udało się nam przedłużyć ze schroniskiem umowę do końca tego miesiąca.

Co będzie dalej - nie wiadomo. Bowiem nowotarskie schronisko, odbierające z terenu Zakopanego znalezione na ulicach psy - poinformowało, iż od pierwszego kwietnia nie będzie przyjmowało psów spod Giewontem.

Źródło: POLSKA Gazeta Krakowska

bas/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jaga219:40, 18 marca 2023
To wina ludzi prezenty dzieciom sie daje . Prezent urośnie i wywózka w nieznane. Więcej pieniędzy powinny dostawać schroniska i prowadzić akcję adopcyjną
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas