Miejska Biblioteka Publiczna jak nowa - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
86 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 43 | 86 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
26.03.2014, 15:26 | czytano: 1637

Miejska Biblioteka Publiczna jak nowa

ZAKOPANE. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Gąsienica oprowadziła dziś dziennikarzy po świeżo wyremontowanej bibliotece. – To dla mnie specjalny czas, bo udało się zrealizować dokładnie to, co sobie założyliśmy – mówiła.

Fot. UM Zakopane
Fot. UM Zakopane
Remont instytucji trwał ponad półtora roku. – Najlepsze porównanie będą mieli ci, którzy bywali w bibliotece wcześniej i wiedzą, jak wyglądała - mówiła Bożena Gąsienica. – Kraty w oknach, stare biurka, obdrapane blaty, rozlatujące się krzesła zastąpiły między innymi całkiem nowe meble i odmalowane ściany - dodała.

Przyznała również, że to nie jest jedyna metamorfoza, jaką przeszła instytucja. – Zdajemy sobie sprawę ze spadku czytelnictwa, dlatego biblioteka dzisiaj nie może być tylko miejscem wypożyczenia książki- musi oferować jeszcze coś ponad to. U nas dlatego będą odbywać się na przykład wernisaże prac zakopiańskich artystów- tłumaczyła.

Na przybyłych gości i czytelników czekają oczywiście książki, w tym nowości rynkowe, prasa i możliwość skorzystania z komputerów. Co ważne miejsce przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Czytelnik18:49, 26 marca 2014
Czyli mam rozumieć, że poprzedni Pan Dyrektor Mantyka, wg nowej szefowej był nic nie wartym ignorantem? Oj trochę wstyd, bo "łaska pańska na pstrym koniu jedzie". Za parę lat, ktoś inny powie:"...bo przedtem...a teraz..." Proszę pomyśleć i życzę powodzenia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas