Wierchowe myśli (21): Tupiec, czyli zamki na piasku - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Zakopane
Clouds
15°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
01.06.2008, 21:25 | czytano: 962

Wierchowe myśli (21): Tupiec, czyli zamki na piasku

"Oprócz oscypka, mamy jeszcze jeden specyficzny produkt regionalny. Według słów wicestarosty jest nim koalicja POPIS. Z rejestracją, określeniem miejsca występowania, czy sposobem powstawania - nie będzie problemu" - pisze Maciej Motor Grelok z Zarządu Głównego Związku Podhalan.

Piotr Rayski-Pawlik
Piotr Rayski-Pawlik
Witam w okresie matur i kwitnących kasztanów i bzów. Dzisiaj będzie bardzo krótko i na temat.

Ogólnopolski dziennik, na którego tytuł liberałowie dostają wysypki, pisze o tegorocznej maturze z historii. W pytaniach, na które mieli odpowiedzieć uczniowie - brak znakomitych okresów w naszych dziejach. Zapomniano o Wiktorii Wiedeńskiej, bitwach z czasów powstań narodowych, Cudu nad Wisłą. Agresja sowiecka Katyń, deportacje, Powstanie Warszawskie? - o tym cichosza. Zamiast tego są U-booty i pytanie o kanclerza Otto Bismarcka. Krótko mówiąc - historia bez historii polskiej. Pytam: czemu to służy?

W powiecie nowotarskim Dni powiatu. Impreza, która uzmysłowiła nam, że oprócz oscypka mamy jeszcze jeden specyficzny produkt regionalny. Według słów wicestarosty jest nim koalicja POPIS. Pięknie: z rejestracją nie będzie problemu, określenie miejsca występowania, sposób powstawania - też będzie łatwy do ustalenia. W tym miejscu chciałem, bardzo krótko nawiązać do artykułu na Podhalu24 pana red. Roberta M., który zainspirowany przez "pełnomocnika powiatowego" ds. góralszczyzny wysuwa mętne tezy. Wysuwane są błędne stwierdzenia - z którymi nie godzi się dyskutować.

W Związku Podhalan trwają przygotowania do 43 Zjazdu. Wkrótce podsumowanie naszych szerokich działań i nie ma takiej możliwości, aby ogrom pracy społecznej przysłoniła debata: czy mamy być w polityce czy nie. Życie pokazuje, że nie damy się jako organizacja zepchnąć do roli tylko tańczących i śpiewających na scenie. Na koniec chciałem poinformować, że rzeczywiście razem z panem Maciejem Jachymiakiem /wicestarostą nowotarskim - przyp. red./ otwieraliśmy V Majówkę Papieską na Bachledówce. Myślę, że nie poskutkuje to cofnięciem dotacji dla tej imprezy na przyszły rok.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i mam nadzieję, że tym razem było mniej skandalicznie dla pana "powiatowego specjalisty" od góralszczyzny. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i KASY.

Maciej Motor-Grelok

ps. Dziękuję za pomysł na tytuł felietonu mojemu koledze Andrzejowi Gruszczykowi.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas