Niedzielne warsztaty w Atmie - podhale24.pl
Poniedziałek, 6 maja
Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 11.484 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
21°
Wiatr: 12.996 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
21°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 50 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
27.06.2014, 18:32 | czytano: 905

Niedzielne warsztaty w Atmie

ZAKOPANE. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” zaprasza na warsztaty rodzinne pt.: Konik Muzealny - "Hej tam spod Tater", czyli podhalańskie wariacje artystów związanych z Zakopanem.

To okazja, by poznać artystów, dla których sztuka podhalańska stała się ważnym źródłem inspiracji, odwiedzić dawną Szkołę Przemysłu Drzewnego, zobaczyć to, co zainteresowało Karola Szymanowskiego w Muzeum Tatrzańskim., dowiedzieć się, dlaczego artyści – tacy jak Stanisław Ignacy Witkiewicz – bywali w Zakopanem.

Drzeworyty, obrazy na szkle i muzyka wypełnią "Atmę" oraz zobrazują, w jaki sposób tradycje podhalańskie wpisały się w historię sztuki XX wieku. Zajęcia poprowadzi Klaudia Pazdan.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 29 czerwca br. w willi "Atma" ul. Kasprusie 19, godz. 11:00-14:00

KONIK MUZEALNY narodził się trzy lata temu w nowo otwartej po generalnym remoncie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Obecnie jako cykl warsztatów objął swoim działaniem wszystkie Oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie, tworząc jednorodny, lecz stale ewoluujący, system.

Co niedzielę (z wyjątkiem świąt i wybranych, związanych ze świętami weekendów) zajęcia odbywają się w innej galerii Muzeum. Zainspirowane różnorodnością zbiorów muzealnych, warsztaty przyjęły formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie.

To istotna rola KONIKÓW – łączą Oddziały i uświadamiają publiczności, że krakowskie Muzeum Narodowe to olbrzymi zbiór dzieł sztuki z różnych epok, dziedzin i stron świata. Gospodarzami spotkań są: macierzysta Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Kamienica Szołayskich ze wspaniałymi przykładami sztuki młodopolskiej i zbiorów kolekcjonerskich, muzea biograficzne – Dom Jana Matejki i Dom Józefa Mehoffera, prezentujący sztukę średniowieczną oraz cerkiewną Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, w którym zgromadzono dzieła sztuki europejskiej, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego – skarbnica cennych numizmatów i starodruków, Galeria Sztuki Starożytnej w Muzeum Książąt Czartoryskich i wreszcie Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem.

Każdy KONIK jest więc inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i przygotowywanie kreatywnych scenariuszy zajęć. Poprzez aktywne pokonywanie ścieżki każdego KONIKA uczestnicy mają okazję zdobyć, za każdym razem inną, wiedzę.

Warsztaty prowadzą przedstawiciele różnorodnych specjalizacji, które znajdują swój punkt odniesienia w zbiorach muzeum. Animatorami KONIKA są między innymi plastycy, historycy i historycy sztuki, etnologowie, literaturoznawcy i socjologowie.

Cykl skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4-7 lat. Zajęcia mają charakter otwarty - uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy i skończyć ją w dowolnym momencie.

Warsztaty nie wymagają rezerwacji, ale są płatne - wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (max 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Szczegóły na www.muzeum.krakow.pl

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas