Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 82
Clouds
11°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
25.11.2015, 16:34 | czytano: 1317

Jubileusz stowarzyszenia Lokomotywa

RABKA-ZDRÓJ: Stowarzyszenie Lokomotywa zaprasza na swoje 10. urodziny. W sobotę 28 listopada w kinie Śnieżka odbędą się obchody jubileuszu istnienia organizacji. W programie spektakl dla dzieci, pokaz slajdów połączony z oficjalnymi podziękowaniami i poczęstunek.

PROGRAM:

- 11:00 „Plum i Bulb, czyli problemy z wodą” - spektakl Teatru Chrząszcz w Trzcinie. Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Wstęp bezpłatny.

- 13: 00 Oficjalna gala połączona z pokazem slajdów oraz wręczaniem dyplomów z podziękowaniami osobom, instytucjom i firmom szczególnie zasłużonym dla realizacji zadań stowarzyszenia.

- 14:00 Nieoficjalna wymiana wspomnień i doświadczeń w holu Kina Śnieżka. Oprawę muzyczną zapewnią DJ-e miksujący utwory wykonawców, którym stowarzyszenie
organizowało w Rabce koncerty.

Stowarzyszenie Lokomotywa powstało 29 lipca 2005 r. Sformowała je grupa ludzi mieszkających w Rabce, którzy był zainteresowani organizowaniem tutaj wydarzeń kulturalnych.

Stowarzyszenie – uczyliśmy się specyfiki takiej organizacji latami. Nie jest łatwa. Nie ma tu zależności pracodawca – pracownik. Praca w Lokomotywie polega na dobrowolności, pracujesz w wolnym czasie, poza pracą zarobkową, nikt cię nie zmusza, ale nie możesz też nikogo zwolnić, bo nikt nie został zatrudniony – działa społecznie. W zamian dostajesz narzędzia i przestrzeń do działania. Tzw. III sektor daje duże możliwości zdobywania zewnętrznych środków finansowych na realizację zadań w przestrzeni publicznej.

Przez te 10 lat zmieniło się nastawienie ludzi do działalności społecznej, coraz więcej doceniają wagę takiej praktyki, coraz szersza jest wiedza na temat organizacji pozarządowych. Na przestrzeni lat doświadczaliśmy dużo zrozumienia i wsparcia, która dawała nam energię na kolejne realizacje. Udało nam się współpracować z wieloma środowiskami i instytucjami.

Z czego jesteśmy dumni?

Festiwal Animacji Teatralnej i Filmowej – 4 edycje w latach 2005, 2007, 2008, 2010.

Unikatowa formuła Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF zakłada łączenie teatru alternatywnego z filmem animowanym oraz innymi pokrewnymi dziedzinami jak sztuki wizualne, teatr tańca, muzyka na żywo. Jego celem było stworzenie nowego sposobu rozumienia animacji – jako rodzaju narracji wspólnej dla filmu animowanego i teatru lalkowego, opartej na plastyce, formie, ruchu, znoszącej bariery językowe. Stąd częstymi gośćmi na naszym festiwalu byli twórcy zagraniczni, z Czech, Austrii, Słowacji. Festiwal Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF to wydarzenie o charakterze ogólnopolskim, unikatowe na skalę światową, ściągające widzów z całej Polski. Łączył rożne dziedziny sztuki: teatr, film, taniec, performance, muzykę, sztuki wizualne pod hasłem NOWEGO FORMATU ANIMACJI. Festiwal obejmował pokazy spektakli oraz filmów animowanych, koncerty z animowanymi projekcjami, wystawy, wykłady i warsztaty.
FATiF 2010 miał najpotężniejszy budżet ze wszystkich naszych akcji i miał ogólnopolską promocję.

Koxx Fighters z wyborami Miss Rabka (2009 i 2010)
KOXX FIGHTERS to impreza łącząca widowiskowe Międzynarodowe Zawody w Trialu Rowerowym, Piknik Muzyczny w Amfiteatrze oraz wybory Miss Rabka-Zdrój. Udało nam się stworzyć wydarzenie o charakterze masowym łączące różne rabczańskie środowiska, zainteresowane sportem, muzyką, kulturą, w tym regionalną, modą i modelingiem.

Akcja ekologiczna Jestem zielony
Akcja "jestem zielony" miała na celu: dostarczenie informacji o sposobie segregacji oraz poszerzanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Odwiedziliśmy wszystkie szkoły gminne w Rabce-Zdroju. Przekonywaliśmy, że segregacja odpadów to przyjazny gest wobec przyrody, a przede wszystkim coraz bardziej popularny na świecie nowoczesny styl życia. Edukacyjnym spotkaniom w szkołach towarzyszyły zabawy, konkursy z nagrodami oraz muzyka hip-hopu na żywo, wykonywana przez rabczańskiego muzyka Gumę. Dorośli natomiast otrzymali specjalne kalendarze, na których znajdowały się informacje na temat segregacji. Na ulicach Rabki-Zdroju i w sołectwach pojawiły się plakaty i banery informujące o akcji oraz idei segregacji. Nie zapomnieliśmy również o przedszkolach. Przygotowaliśmy dla nich konkurs "Złota puszka".Akcja realizowana w ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Rabka-Zdrój, finansowana z Unii Europejskiej.

Koncerty
Nazwy zespołów świadczą same za siebie: AbradAb, Audiofeeling Band Pawła Kaczmarczyka, Babu Król, Bajzel, Big Fat Mama, Jacek „Bielas” Bieleński i Marynarze, Czesław Mozil, Driver, GRAAL, Gurzuf, Karpatia, Kinior, Leszek Żądło European Art Enssamble, L.U.C., Małe Instrumenty, Marcin Masecki, No Line, Paffulon, Pink Freud, Steve Buchanan, Sylwia Basta, Tymon & The Transistors, Wojtek Mazolewski, YESHEE, KONOPIANS, DUBSKA.

Warsztaty
Prowadzimy warsztaty animacji poklatkowej, teatralne, plastyczne i muzyczne. Staramy się rozwijać w dzieciach i młodzieży, ale też dorosłych postawy twórcze w przekonaniu, że sztuka jest istotna dla pełnego rozwoju człowieka.

WOŚP 2011, 2012, 2013
Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze prowadzone były przez nas z dużym zaangażowaniem i wykorzystaniem naszych środków osobowych

Teatr Chrząszcz w Trzcinie
Teatr „Chrząszcz w trzcinie” to inicjatywa artystyczna założona w 2013 r. przez trójkę optymistów, którzy wierzą w ambitny teatr lalkowy: Cezarego i Martę Skrockich oraz Katarzynę Pędzimąż. Nazwa nawiązuje do wprawek dykcyjnych adeptów aktorstwa, świadczy o charakterze teatru: oprócz walorów czysto rozrywkowych stara się też uczyć. To teatr z misją. Szukając otwartego dialogu z widzem tworzymy spektakle żyw, wchodzące w interakcję z widzem. Duży nacisk kładziemy na psychologiczne przygotowanie do spotkania z widzem, nie gramy dla anonimowych nabywców biletu. Teatr ma swoją siedzibę w Rabce-Zdroju, w galerii MOK „Pod Aniołem”, ale obszar jego działań obejmuje całą Polskę.

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do wspominania razem z nami. Zapraszamy też do wymiany zdjęć i wspomnień na Facebooku. Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Rabka-Zdrój.

Źródło: materiały prasowe
najnowsze informacje
komentarze
Rab14:03, 26 listopada 2015
Kiedy i gdzie te koncerty były bo na niektórych z nich bym chciał być a nawet nie wiedziałem że będą. Np Mozelewski gdzie występował ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij